• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok.
Vannak emlékeim, hogy létezik egy katalógos, amiben benne vannak az ada Lily-k pontos méret leírással-képpel.
Nem találom :cry:
Valaki tudja merre lelem?
 
Szuper. köszönöm:) Már rendelem is:)
Jók ezek a spinek, nano akváriumhoz szerintem a legideálisabb, viszont a tisztításuk nem egyszerű [emoji4] De gondolom ezzel kalkuláltál.

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
 
Jók ezek a spinek, nano akváriumhoz szerintem a legideálisabb, viszont a tisztításuk nem egyszerű [emoji4] De gondolom ezzel kalkuláltál.

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
Reméljük felnövök a feladathoz XD

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Sziasztok
Érdeklődnék hogy, szeretném a szűrömet lecserélni nagyobbra, a réginek 13mm a csövezese az ujnak 17mm le szűkithetem hogy az üvegeket ne keljen cserélnem? Kissé gazdaságosabb lenne a csere. 64l az akva.
 
Sziasztok
Érdeklődnék hogy, szeretném a szűrömet lecserélni nagyobbra, a réginek 13mm a csövezese az ujnak 17mm le szűkithetem hogy az üvegeket ne keljen cserélnem? Kissé gazdaságosabb lenne a csere. 64l az akva.
Szia!
Például a GA kínálatából, ez nem lehet megfelelő?
EHEIM Szűkítőidom 16/22-ről 12/16-ra
Igazából nem tudom, hogy a külső, vagy a belső átmérőt írtad-e?
 
Sziasztok
Érdeklődnék hogy, szeretném a szűrömet lecserélni nagyobbra, a réginek 13mm a csövezese az ujnak 17mm le szűkithetem hogy az üvegeket ne keljen cserélnem? Kissé gazdaságosabb lenne a csere. 64l az akva.

Igazából a beszívót nem illik szűkíteni a kifolyót szokták.
 
Hahó :)
Adott egy 125 lityis Juwell, Tetra Ex 800 plusz szűrő. Most állítom össze a szettet. Mivel nincs in / out om a szűrőhöz, gondoltam egy lilyre. Mit ajánlanátok ? A lily ugyanúgy megoldja az oxigénbeoldást, mint az esőztető ?
 
Hahó :)
Adott egy 125 lityis Juwell, Tetra Ex 800 plusz szűrő. Most állítom össze a szettet. Mivel nincs in / out om a szűrőhöz, gondoltam egy lilyre. Mit ajánlanátok ? A lily ugyanúgy megoldja az oxigénbeoldást, mint az esőztető ?
Szia!

Én az "tölcsér" alakú verzióját javasolnám azon belül is a vízszintes folyásirányút (nem a lefelé néző). Megoldja a beoldást már akkor is ha minimálisan fodrozza vizet. Ha van Co2-d nem is érdemes jobban csobogtatni.
aqua-rebell-glass-lily-pipe-of4-17-mm.jpg
 
Sziasztok!

A befolyó csőnek meddig érdemes / kell az aljzattól lennie? Nálam kb. 42 cm vízoszlop van ( 120x40-es akksi. (240L)
Növények, halak vegyesen vannak.

Hallottam olyan verziót, hogy a nagyobb "szemét" beszívása nem is feladata a szűrőnek, csak a biológiai és kémiai szűrést kell biztosítania. Ez elég érdekesen hangzik számomra.
 
Sziasztok!

A befolyó csőnek meddig érdemes / kell az aljzattól lennie? Nálam kb. 42 cm vízoszlop van ( 120x40-es akksi. (240L)
Növények, halak vegyesen vannak.

Hallottam olyan verziót, hogy a nagyobb "szemét" beszívása nem is feladata a szűrőnek, csak a biológiai és kémiai szűrést kell biztosítania. Ez elég érdekesen hangzik számomra.
Ez változó, nem tudom van-e általános igazság.
Szerintem 5-10 cm-re a talajtól megfelelő.
De láttam már olyat is akinek a felszín alatt épphogy belógott.
A nagyobb szennyeződés alatt mit értesz?
A mulmot nyugodtan beszívhatja, max. gyakoribb lesz a szűrő takarítása.
 
Sziasztok. Egy 24literes nanot tervezek szűrni Eheim 2213 al. Szerintetek a 10mm-es vagy 13mm-es lily spin lenne előnyösebb a nyomó ágra? Gyárilag 12/16os mind a két ága a szűrőnek.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Back
Oldal tetejére