• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Az jó...:(...milyen lenne jó akkor?
Nem tudom mekkora az akváriumod, de a greenaquánál kapható greenworks lily-k teljesen jók! Nekem is ilyen van. A szűrő fojtásról csak annyit, hogy én egy 2273-mal szűrök egy 60cm-es akváriumot kb felére fojtva. Ja és a víz csak minimálisan fodrozódjon. Vagy még annyi se.
 
Nem tudom mekkora az akváriumod, de a greenaquánál kapható greenworks lily-k teljesen jók! Nekem is ilyen van. A szűrő fojtásról csak annyit, hogy én egy 2273-mal szűrök egy 60cm-es akváriumot kb felére fojtva. Ja és a víz csak minimálisan fodrozódjon. Vagy még annyi se.
Nem tudom mekkora az akváriumod, de a greenaquánál kapható greenworks lily-k teljesen jók! Nekem is ilyen van. A szűrő fojtásról csak annyit, hogy én egy 2273-mal szűrök egy 60cm-es akváriumot kb felére fojtva. Ja és a víz csak minimálisan fodrozódjon. Vagy még annyi se.
És ha meghajtanám a végét az akrilcsőnek , hogy felfele emelje a víz áramlását...?
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, üveg szűrőcső vásárlással kapcsolatban.
A 80x35x40-es akváriumomat egy Eheim Classic 2217 szűri.
Befolyó: 12/16 szívó: 16/22.
A lehetséges alternatívák GA shopból:
http://www.greenaqua.hu/hu/do-aqua-vp-2-szuro-kifolyo
http://www.greenaqua.hu/hu/do-aqua-vp-1-szuro-kifolyocso-13mm.html
http://www.greenaqua.hu/hu/green-works-uveg-kifolyo-cso-13mm.html

illetve:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-works-uveg-befolyo-cso-17mm.html
http://www.greenaqua.hu/hu/do-aqua-vv-3-szuro-befolyocso-17mm.html
(http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-install-szett-4005300.html)

Az Ada csövek pont "kisebb" vagy "nagyobb" akváriumhosszúsághoz ajánlottak.
A GA szívó cső pedig túl hosszúnak tűnik 40 cm-es akváriummagasághoz (aljzat kb. 7-8 cm.).

Üdv:
Verhó
 
Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy a skimmer-es üveghez (ami nekem is van) létezik acélhálós garnélaszippantás-védős henger alakú izé?:D Na de most tényleg... az a bajom vele, hogy 20mm átmérőjű:confused:
 
Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy a skimmer-es üveghez (ami nekem is van) létezik acélhálós garnélaszippantás-védős henger alakú izé?:D Na de most tényleg... az a bajom vele, hogy 20mm átmérőjű:confused:
Egy kis barkáccsal megoldható szerintem.
Van a fém tetejű merevebb, meg a gumis szájú. Utóbbiból 3 méret, a legnagyobbnak 29 mm a külső átmérője.
 

Attachments

  • szűrővédő.jpg
    szűrővédő.jpg
    55.4 KB · Megtekintések: 0
  • szűrővédő2.jpg
    szűrővédő2.jpg
    32.7 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy a skimmer-es üveghez (ami nekem is van) létezik acélhálós garnélaszippantás-védős henger alakú izé?:D Na de most tényleg... az a bajom vele, hogy 20mm átmérőjű:confused:

Én magamnak készítettem rá. egyszerűen levágtam egy pont méretes téglalapot a hálóból, aztán a saját anyagának drotjával összekötöttem két helyen. Jobb mint a gyári. ;)
Ha nem sürgős, még lehet anyagot is tudok adni.
6FOKZw-ilegtkmSfGdfJ90-9KqpVbVvyeMRtBAL7cUo17C7dxjmnhGIfV1CM0KLzn6hGIdZWVCuOIl2HRXB=w515-h916-no.jpg
 
Én magamnak készítettem rá. egyszerűen levágtam egy pont méretes téglalapot a hálóból, aztán a saját anyagának drotjával összekötöttem két helyen. Jobb mint a gyári. ;)
Ha nem sürgős, még lehet anyagot is tudok adni.
View attachment 22887
Gondoltam rá, hogy csinálok csak mostanában lusta vagyok és ezért ha @Jopet által is linkeltből találnék az lenne a tuti. Köszi az ihletet, meglátom. Talán van még annyi a Patrik készítéséből.
 
Sziasztok!

Üveg spin kifolyó tisztításánál tartok a töréstől amikor szétszedem.
Van aki könyöktoldatot, van aki duplacsapot javasol felszereléskor, hogy ne kelljen magáról az üvegről mindig leszedni a csövet. Szerintetek mi a legjobb, illetve van-e esetleg ezeken kívül más megoldás?
Köszönöm az ötleteket/tapasztalatokat előre is! :)
 
Kifolyóval nincs gond, szűrő leállít, és egy normális csőtisztítóval simán le tudod pucolni a száján "behatolva" a szűrőig a csövet. :) Elvileg.
 
Sziasztok!

Üveg spin kifolyó tisztításánál tartok a töréstől amikor szétszedem.
Van aki könyöktoldatot, van aki duplacsapot javasol felszereléskor, hogy ne kelljen magáról az üvegről mindig leszedni a csövet. Szerintetek mi a legjobb, illetve van-e esetleg ezeken kívül más megoldás?
Köszönöm az ötleteket/tapasztalatokat előre is! :)
Szia! Én duplacsappal oldottam meg a szívót. A lilyt sajnos nem tudom toldani, mert minimális a tömlőm hossza, meg a külső fűtő is épp, hogy odafért, de a duplacsap remekül működik.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok!

Üveg spin kifolyó tisztításánál tartok a töréstől amikor szétszedem.
Van aki könyöktoldatot, van aki duplacsapot javasol felszereléskor, hogy ne kelljen magáról az üvegről mindig leszedni a csövet. Szerintetek mi a legjobb, illetve van-e esetleg ezeken kívül más megoldás?
Köszönöm az ötleteket/tapasztalatokat előre is! :)

Én nem használok semmi trükköt. Ha takarítom a csövet akkor mindig leszedem az üveg ki/befolyót róla. Ugy veszem le hogy egy kicsit megpróbálom jobban rányomni, így belevegősödik es könnyedén lehúzható.
Ha kevésbé lennék lusta akkor ahol összeér az üveg és a cső azt beleraknám pár percre forró vízbe, így a cső puha lesz es könnyedén levehető ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én nem használok semmi trükköt. Ha takarítom a csövet akkor mindig leszedem az üveg ki/befolyót róla. Ugy veszem le hogy egy kicsit megpróbálom jobban rányomni, így belevegősödik es könnyedén lehúzható.
Ha kevésbé lennék lusta akkor ahol összeér az üveg és a cső azt beleraknám pár percre forró vízbe, így a cső puha lesz es könnyedén levehető ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hát, én rányomni is csak vazelinnel tudtam, nemhogy bárhová tolni vagy levegőt engedni alá... Ment a vízcsaphoz futkosós melegítős módszer másfél hónapig, míg meguntam a vízözönt, és jött a csap. Lehet kényelmes is vagyok, bár a szekrényben sincs túl nagy hely és macerás volt mindig mindent tekergetni. Ez így szupergyors.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Nekem duplacsappal van megoldva a be és a kifolyó is. A csőtisztító mindenhova elér szerencsére, mert rövidek a slagok.
@Tremmel-Cseh Andrea Én egy nagyobb kávéspohárban forraltam fel a vizet, így a helyszinen tudtam ügyködni. Cső vége beledug a pohárba 30sec-re, majd mehet is fel az üvegre. A vazelin veszélyes játszma, mert amilyen könnyen felmegy, olyan könyen tud le is jönni. Nehogy baj legyen csak azért írtam.
 
Hát, én rányomni is csak vazelinnel tudtam, nemhogy bárhová tolni vagy levegőt engedni alá... Ment a vízcsaphoz futkosós melegítős módszer másfél hónapig, míg meguntam a vízözönt, és jött a csap. Lehet kényelmes is vagyok, bár a szekrényben sincs túl nagy hely és macerás volt mindig mindent tekergetni. Ez így szupergyors.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Az is igaz, hogy nem a legolcsóbb megoldás, de hosszú távon biztos megtérül. Kevesebb üvegtörés, vér, szitkozódás=nagyobb öröm a hobbiban

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Nekem duplacsappal van megoldva a be és a kifolyó is. A csőtisztító mindenhova elér szerencsére, mert rövidek a slagok.
@Tremmel-Cseh Andrea Én egy nagyobb kávéspohárban forraltam fel a vizet, így a helyszinen tudtam ügyködni. Cső vége beledug a pohárba 30sec-re, majd mehet is fel az üvegre. A vazelin veszélyes játszma, mert amilyen könnyen felmegy, olyan könyen tud le is jönni. Nehogy baj legyen csak azért írtam.
Köszönöm! Igazából alig tudtuk leimádkozni tisztításkor, így egyelőre stabilnak mutatkozik a páros. Túlzottan is...

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére