• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Helo, lilly pipe- ról hogyan tudom lehúzni a műanyagcsövet, takarítani szeretném de nagyon rászorult, nem szeretném eltörni, van rá valamilyen technika????
 
Helo, lilly pipe- ról hogyan tudom lehúzni a műanyagcsövet, takarítani szeretném de nagyon rászorult, nem szeretném eltörni, van rá valamilyen technika????
Csinálj úgy, mintha még jobban rá akarnád nyomni. Ilyenkor levegő jut a cső és az üveg közé és utána már könnyebben lejön.
 
Nem, majd ma, mert aktuális a vízcsere, estère beszámolok

Úgy tűnik először csinálod. Nem kell tőle félni. Ha könnyen lejönne, akkor le is dobná magát és ömlene a víz az üvegcsövön keresztül. Ilyen csőtisztítások után, ha nem figyelsz oda, a műanyag cső simán lecsúszhat. Szóval szorosan kell visszatenni (= jobban bele kell majd tólni az üveget a műanyag csőbe) , mert pánik lesz otthon :D Jó tanács: se az üveg se a műanyag cső ne legyen vizes majd amikor tisztítás után újra összerakod. Ha könnyen csúszik fel, akkor könnyedén szét is csúszhat.

A levételnél legyél bátor és határozott. Az üveget vedd ki az akvából. Ereszd le belőle a vizet úgy, hogyha lehúzod a műanyag csövet, akkor a csőben a vìzszint ne zavarjon. Kétkezes munka. Az egyikkel szépen fogod az üveget. A másikkal a műanyag csövet felfelé tolod, nem pedig húzod. Lehúzni nem fogod soha, ne is próbálkozz, mert az üveg fogja bánni. Ahogy nyomod/tolod feljebb a csövet az üvegen szép óvatosan körkörösen mozgatod. Levegőt fog kapni és elválik az üveg a műanyagtól.

Az első pár alkalom stresszes lesz, de utána már rutinból fog menni.
 
Utoljára módosított:
ok, köszi a biztató válaszokat és tanácsot, beszámolok róla hogy hogyan sikerült. Csak határozottan :)
 
Ma én is takarítottam - tehát ráhúzom és abban a pillanatban jön is le. Visszarakáskor én viszont szoktam egy kis vizet tenni a csőre, így szépen cuppan rá a cső, még sose nyomta le, vhogy kiszárad pár órával később meg se moccan már…
 
Csavarni TILOS, es en ovakodnek a szarazon valo rateteltol,
nalam az valt be, hogy az uvegre ahova a cso jon, teszek egy kis nyalat sikositaskent ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Csavarni TILOS, es en ovakodnek a szarazon valo rateteltol,
nalam az valt be, hogy az uvegre ahova a cso jon, teszek egy kis nyalat sikositaskent ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Én is hallottam már róla, hogy nyállal kell síkossá tenni és így könnyebben bemegy a csőbe, de az egy másik sport:whistle:. És abban is igazad van, hogy csavarni tilos. Bocsánat!
 
Csavarni TILOS, es en ovakodnek a szarazon valo rateteltol,
nalam az valt be, hogy az uvegre ahova a cso jon, teszek egy kis nyalat sikositaskent ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
[emoji3] [emoji3] [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Hali!

A topikban többször felvetődött mindkét cső szűkítésének témája, de valahogy egyértelmű, megnyugtató választ nem találtam rá. Adott egy 2073-as, ami egy lassan befejeződő építkezés vmint az ifjú birtok- és hitelörökös érkezésével már csak egy 65l-es (60x30x36) akváriumot fog rendben tartani. A 17-es üvegek zavaróan nagyok lennének az akváriumban, lecserélném 13-asra. Szűkíthetem a be- és kifolyó oldalt is, hogy mindkettőre 13-as üveg kerüljön?
Ha igen, kell fojtanom a szűrő teljesítményét?
 
Hali!

A topikban többször felvetődött mindkét cső szűkítésének témája, de valahogy egyértelmű, megnyugtató választ nem találtam rá. Adott egy 2073-as, ami egy lassan befejeződő építkezés vmint az ifjú birtok- és hitelörökös érkezésével már csak egy 65l-es (60x30x36) akváriumot fog rendben tartani. A 17-es üvegek zavaróan nagyok lennének az akváriumban, lecserélném 13-asra. Szűkíthetem a be- és kifolyó oldalt is, hogy mindkettőre 13-as üveg kerüljön?
Ha igen, kell fojtanom a szűrő teljesítményét?

Szűkítheted nyugodtan mindkét ágat, bent a boltban is így használjuk a 60-asok alatt a szűrőket évek óta.
 
Hali!

A topikban többször felvetődött mindkét cső szűkítésének témája, de valahogy egyértelmű, megnyugtató választ nem találtam rá. Adott egy 2073-as, ami egy lassan befejeződő építkezés vmint az ifjú birtok- és hitelörökös érkezésével már csak egy 65l-es (60x30x36) akváriumot fog rendben tartani. A 17-es üvegek zavaróan nagyok lennének az akváriumban, lecserélném 13-asra. Szűkíthetem a be- és kifolyó oldalt is, hogy mindkettőre 13-as üveg kerüljön?
Ha igen, kell fojtanom a szűrő teljesítményét?
Én is így használok egy 60-as szettet, 2173-assal, szűkítve a 13-as üvegekhez. Fojtani csak akkor kell, ha a túl nagy áramlás az akváriumban ezt indokolja, önmagában a szűkítés miatt nem kell.
 
Egyébként érdemes kisebb lilyre cserélni 60 hosszú akváriumban? Van bármilyen előnye az esztétikum mellett?
 
Back
Oldal tetejére