• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor tisztítása

hszilvia

VIP kertész
Esedékessé vált az üveg diffúzorom megtisztítása az algától. az ADA Superge és a JBL Power Clean se kapható jelenleg sehol (én legalábbis ahol voltam és néztem - 5 helyen - nem volt ). Van ezen kívül egyéb lehetőség a diffúzorban a kerámia takarítására?

A takarítás történhet-e úgy, hogy nem választom le a rendszerről a diffuzort és úgy áztatom be ?( egyszerűen kivenném a csővel együtt az akváriumból és belelógatnám az edénybe, amiben az oldat van. )
 
A jövő héten már várható a JBL tisztító. Nem javaslom az általad írt módszert, mert a tisztitó folyadék keresztül diffundál a kerámián és ha rajta hagyod a csövön, utána nem tudod majd kiràzni belőle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nigro said:
A jövő héten már várható a JBL tisztító. Nem javaslom az általad írt módszert, mert a tisztitó folyadék keresztül diffundál a kerámián és ha rajta hagyod a csövön, utána nem tudod majd kiràzni belőle.


Sent from my iPhone using Tapatalk


köszönöm! akkor jövő héten mindenképp venni fogok tőletek egy ilyet. túl vagyok a tisztításon amugy, az ecet mellett döntöttem és többek tanácsára leválasztottam a diffúzort a rendszerről. a végén többször fecskendővel egy levegőztető cső segítségével átnyomtam rajta vizet. remélem sikerült teljesen kimosnom belőle az ecetet (bár bízok benne, hogy ha maradt is kevés benne, nem lesz káros se az állatoknak se a növényeknek).
sajnos az ecet valóban nem a legjobb, csak kb 2/3os tisztítást sikerült elérnem. egyelőre jobb mint a semmi.
 
Arra lennék kíváncsi,hogy van e jelentősége,hogy a tisztító oldathoz (Ada superge) RO vagy csap vizet töltök?
Amiatt érdekel a dolog,mert a tegnap bekevert lötyi nem volt eléggé hatékony:4 ml ment kb 4 dl vízhez és egy éjszaka alatt nem lett kellően tiszta a kerámia.
Az adagolás egy picivel még erősebb is mint a gyári!:oops:
 
Arra lennék kíváncsi,hogy van e jelentősége,hogy a tisztító oldathoz (Ada superge) RO vagy csap vizet töltök?
Amiatt érdekel a dolog,mert a tegnap bekevert lötyi nem volt eléggé hatékony:4 ml ment kb 4 dl vízhez és egy éjszaka alatt nem lett kellően tiszta a kerámia.
Az adagolás egy picivel még erősebb is mint a gyári!:oops:

Ha gyors és hatékony tisztítást szeretnél csepegtess inkább direktbe a kerámiára. Ez általában azonnal hat és pár perc múlva egy öblítés után mehet vissza az akiba.

Ha mégis áztatod lehet nyomj 2 kupakot 1 literhez. Aztán mindig legyen lezárva, nehogy elmenjen az ereje.
 
Ha gyors és hatékony tisztítást szeretnél csepegtess inkább direktbe a kerámiára. Ez általában azonnal hat és pár perc múlva egy öblítés után mehet vissza az akiba.

Ha mégis áztatod lehet nyomj 2 kupakot 1 literhez. Aztán mindig legyen lezárva, nehogy elmenjen az ereje.
Köszi!Akkor kap még egy keveset! :D
Gondolom,akkor nincs jelentősége,hogy milyen vizet használok? :D
 
Erdekelne,hogy az üveg diffuzor tisztitäsa, JBL power clean-nal,felhigitom es beleöntöm egy kis edenybe,äzni hahyom egy ejszakara.utäna lemosom,es mehet vissza az akiba??nem folyik bele a a tisztito folyadek????elöre is köszi.
 
Erdekelne,hogy az üveg diffuzor tisztitäsa, JBL power clean-nal,felhigitom es beleöntöm egy kis edenybe,äzni hahyom egy ejszakara.utäna lemosom,es mehet vissza az akiba??nem folyik bele a a tisztito folyadek????elöre is köszi.
De belefolyik, es eleg alaposan at kell mosni utana. En azt csinaltam, hogy egy fecskendore vagtam egy kis darad co csovet es igy at tudtam mosni belul is illetve a legelejen kiszivni a klort. A dobozon mondjuk azt irjak, hogy hasznalat utan napi vizcsere mellett egy hetig hagy azni, de en egy 20 perc ilyen atmosas utan a klortesztel ramerve semmit nem mertem.
 
De belefolyik, es eleg alaposan at kell mosni utana. En azt csinaltam, hogy egy fecskendore vagtam egy kis darad co csovet es igy at tudtam mosni belul is illetve a legelejen kiszivni a klort. A dobozon mondjuk azt irjak, hogy hasznalat utan napi vizcsere mellett egy hetig hagy azni, de en egy 20 perc ilyen atmosas utan a klortesztel ramerve semmit nem mertem.
Oke.ötletes megoldäs,ki is probälom.na ja egy hetig azni hagyni egy kicsit nehezkes,vagy akkor kell lenni egy csere darabnak.
 
En is JBL-t hasznalok, este belerakom a lotyibe, reggel kiveszem, es szinten cso+Fecskendo es adjad neki... :)

Küldve Tapatalk 2-ről
 
Tegnap kipróbáltam, így működő módszert javasolnék, amivel percek alatt eltüntethető a klór a difiről/ből: Ha kész van a klóros áztatás akkor egy kis pohárba vagy csészébe kell tenni vizet rá, és Sachem Prime-ot belenyomatni! Másodpercek alatt semlegesíti a klórt! ;) hogy 100%-os legyen a módszer érdemes fecskendővel bele is nyomatni a cuccból és utána kirázni belőle és tiszta vízzel kicsit átöblíteni.
 
Sziasztok!

Én is JBL tisztító oldatot használok a difi tisztítására, nálam inkább a barnás lerakódás jellemző a zöld helyett. A hígított oldatban most már két éjszakát is ázott, de a kerámia teteje még mindig nem az igazi fehér. Mi a trükk, amitől valóban úgy fog kinézni mint új korában? :)
 
Sziasztok!

Én is JBL tisztító oldatot használok a difi tisztítására, nálam inkább a barnás lerakódás jellemző a zöld helyett. A hígított oldatban most már két éjszakát is ázott, de a kerámia teteje még mindig nem az igazi fehér. Mi a trükk, amitől valóban úgy fog kinézni mint új korában? :)
Ugyan igy nekem is barnäs volt a diffuzor,JBL-hasznälok en is.2 nap utän räneztem es meg mindig barna volt.vettem egy uj dobozt,es beletettem egy lezärhato edenybe.es läm 3 ora es minden olyan volt mint regen.a reginek meg mär elpärolgott az ereje.en mindig jol szellözö helyre raktam,fedel nelkül.na ez volt a hiba.mindig lezärni.üdv.
 
Ugyan igy nekem is barnäs volt a diffuzor,JBL-hasznälok en is.2 nap utän räneztem es meg mindig barna volt.vettem egy uj dobozt,es beletettem egy lezärhato edenybe.es läm 3 ora es minden olyan volt mint regen.a reginek meg mär elpärolgott az ereje.en mindig jol szellözö helyre raktam,fedel nelkül.na ez volt a hiba.mindig lezärni.üdv.
Milyen töménységű oldatot használtál? Hígítottad egyáltalán? Az enyém sajnos lezárt kisméretű befőttesüvegben maradt barnás...o_O
 
Milyen töménységű oldatot használtál? Hígítottad egyáltalán? Az enyém sajnos lezárt kisméretű befőttesüvegben maradt barnás...o_O
Igen higitottam,fele-fele aränyban.Amugy mikori a tisztito folyadekod??
 
Pénteken vettem. Legközelebb hígítás nélkül próbálom, és lehet fecskendővel alaposan át is nyomom rajta.
 
Pénteken vettem. Legközelebb hígítás nélkül próbálom, és lehet fecskendővel alaposan át is nyomom rajta.

Ezt már próbáltam, fecskendővel hígítás nélkül, de nem segített, a barnaság megmaradt. Sőt, nekem az egész éjszakás áztatás hígítás nélkül sem segített. Ráadásul nagyon fel kell tekerni a CO2-t, hogy megfelelően porlasszon. Megmondom őszintén, kicsit csalódott vagyok, nem érzem jó minőségűnek a diffúzoromat, szerintem problémásabb, mint amilyennek lennie kellene. Elhatároztam, kilróbálok egy DIY külső reaktort, hátha az nem annyira macerás.
 
Este alaposan átmostam a difit tiszta vízzel, átnyomtam rajta fecsivel is, de barnás maradt. Miután visszatettem az aksiba és elindult a CO2 még kb 2 árnyalatot tisztult:) Hatékonysága így is olyan mint új korában!
 
Back
Oldal tetejére