• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor kerámia "málik"

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Már vagy 3 hónapja vettem egy Green Aqua közepes üveg diffúzort a 100 l-es akimba, hogy élesztős CO2-t oldjak be a vízbe.
Most gondolom arra vártok, hogy arról panaszkodjak, nem jön rajta bubi vagy ilyesmi :D de nem erről van szó, működik
rendesen. Egy nagyobb gondom van vele. A kerámia a közepétől kiindulva kör alakban "lyukad" kifelé. Egyre nagyobb mélyedés
keletkezik rajta. Egyértelmű, hogy hamarosan ki fog lyukadni ha így folytatódik. Szerintetek mi az oka ennek?

Nem tudom helyesen teszem-e de kb hetente szappanos vízzel és egy fogkefével tisztítom le. Lehet ez az oka annak, hogy máris megy tönkre?
Ha igen hogyan tudnám OLCSÓN takarítani (ADA tisztítószer nélkül)?
 
Azért lukad ki, mert fogkefézed! Ezt tilos. A kerámiák csak áztató folyadékban tisztíthatóak. Nem lehet dörzsölni őket.
 
Valakinek van esetleg infója arról,hogy milyen agyagból csinálhatják ezeket a kerámia lapocskákat a difibe?
A másik kérdés,vajon égetett e vagy sem?Nem tervezem a gyártását,mielőtt valaki erre gondolna;de ha ezek a lapok magas tüzű fehér agyagból vannak ÉGETVE,(erre gyanakszom)akkor nem volna szabad mállaniuk a fogkefézéstől..
Bocs az OFF miatt!
 
ZaCK said:
Valakinek van esetleg infója arról,hogy milyen agyagból csinálhatják ezeket a kerámia lapocskákat a difibe?
A másik kérdés,vajon égetett e vagy sem?Nem tervezem a gyártását,mielőtt valaki erre gondolna;de ha ezek a lapok magas tüzű fehér agyagból vannak ÉGETVE,(erre gyanakszom)akkor nem volna szabad mállaniuk a fogkefézéstől..
Bocs az OFF miatt!

Az anyagról és a gyártásról nincs infóm. De azt tudom, hogy az összes difit amit látsz kereskedelmi forgalomba távol keletről hozzák, ott gyártatják.
Gondolom speckó gyártási módszer vagy alapanyag miatt.
 
Persze,nincs kizárva,hogy tévedek,sőt..még nem is diplomáztam kerámiából..
De valószínűleg az lesz,amit mondtál,hogy valami spéci gyártási módszert találtak ki keleten.Mondjuk nem lepne meg,pár ezer éve otthon vannak a kerámiában :D
 
Back
Oldal tetejére