• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

toyger (1500 Euro körül kezdődnek :) )
Azert meg a tigrisektöl messze all a kinezete, de lehet, hogy a tenyesztöi munka eredmenyekeppen, meg azt is megerjük. Csak ne menjen az allatok egeszsegenek a rovasara, mint oly sok kutyafajtanal...
 
Vagy hogy Nigronak jól áll a bunda, és hogy egy játék tigris nem feltétlenül bengáli, sőt néha feltéve sem. :D

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Jó, jó, de mik voltak a tanulságok? :)
Meg hogy ha 5 órán keresztül egy akvárium oldalán áthajolva, az élére tehénkedve ültetsz, akkor másnap rohadtul fog fájni a mellkasod... :)

További tanulság. Ha meguntad a tengeri akváriumod, mert 3-adszor döglik le minden amíg nyaralsz, akkor jó opció egy "gondozás mentes" vivárium :D
Egyébként élőben egész megkönnyeztem ezt a terkót. 8x80W pirított felette és a téli szürkeségből a lakásba lépve tényleg trópus hangulata volt. Láttam már ilyet, de nem 8x80W alatt. Brutál.
Kell a tetejére még egy keret, hogy ne látszódjon a technika és bármelyik ázsiai vivárium mellé bátran odatenném.

Jah és a paradicsom, ahonnan a nagy része érkezett a növényeknek :)

40635537902_c1aa721f46_h.jpgUntitled by Néder Attila, on Flickr
 
Miközben gőzerővel megy az új bolt akváriumainak berendezése, a drága ügyfeleink sincsenek elhanyagolva. :cool:

Ma egy 100x50x50-es akvárium lett összedobva, ahol a kérés az volt, hogy legyen sziklás, de legyenek stem növények is... Lett ;)

41735664034_4cae7742e6_b.jpgUntitled by Néder Attila, on Flickr

Növények:
Hátul
- Rotala, green és rotundifolia
- Ludwigia palustris
- Pogo erectus

Közép:
- pogo helferi
- blyxa
- Crypto parva
- Staurogine

Elöl:
A parvula gyep most PAD formátumban lett lehelyezve, meglátjuk mennyire gyorsan nő össze.

Dekoron:
Chrismas moha és bucephalandra

Dekor
40 kg Seiryu kő

Talaj:
Dennerle 9 in 1 4,8 kg
27 l Amazonia

Technika:
4x39W ATI dimm
2080 Eheim szűrő
Nagy nyomású CO2 rendszer reaktorral

Tanulság:
Bármennyire helyes a megrendelő asszonyság, mindig kérdezd meg hogy hányadikra kell vinni az akváriumot... 6.-ra úgy, hogy csak az 5.-ig van lift... felejthetetlen élmény... :) ugye @Matyi ?
 
mindig kérdezd meg hogy hányadikra kell vinni az akváriumot... 6.-ra úgy, hogy csak az 5.-ig van lift... felejthetetlen élmény...
Erről ez jutott eszembe (és még mindig sírok) :D

Komplett szett. Szekrénnyel tetővel stb. 250 kg. 22mm-es üveg a nem derékszögű illesztéseknél 16 mm-es fózolással így van összeragasztva. Nagyon jó belső mélysége van. Nagyon tudnék benne érvényesülni. El akartam indítani itthon a 10. emeleten de lebeszéltek róla. Mivel senkire nem hallgatok soha ezért haza hoztam de nem fért be a liftbe. Gondoltam majd lépcsőn. A bejárati ajtón sem fért be.
 
Mar ezerszeres tanulopenzt fizettem ebben a hobiban, de megerte. Orulok Gergo, hogy van itt olyan tema amirol eszedbe jutok. :D:ROFLMAO:
Rengeteg ilyen téma van. Legtöbbször az akvárium-fanatizmusod, gyakran az elektromos barkács-lendületed, és néha meg a vicces meggondolatlanságok miatt (amik persze csak kívülállóként viccesek, amikor én szopok ilyen miatt, azon legfeljebb utólag tudok csak nevetni). Ja, és a humor meg a sör :) (y)
 
Egy hatalmas szekrény lemaradt a listáról és ehhez jön még nem kevés egyéb felszerelés fúrógép, szerszámos, karbis láda, vödrök, spriccni, slag és egyéb kacat, hogy mindenre fel legyünk készülve. A berlingó puttonya plafonig volt pakolva és szó szerint úgy tapostuk be az ajtót. Nem tudunk még mindig mindenre felkészülni mert mindig akad valami ami lemarad, vagy nincs az ügyfélnek és nem jelzi hogy azt is vigyünk, de azért igyekszünk. Milyen jó is mind ezt felcipelni az emeletre.
 
Mekkora behajlása van az akril tartónak?
Nekem kb. 4-5mm 120cm-en 20as plexiből. Ez picit már zavaró....
Nem nagyon van neki de ha nem felejtem el lemérem neked hétfőn. nekem nem nagyon tűnt még fel így biztos nem olyan zavaró.
 
Miközben gőzerővel megy az új bolt akváriumainak berendezése, a drága ügyfeleink sincsenek elhanyagolva. :cool:

Ma egy 100x50x50-es akvárium lett összedobva, ahol a kérés az volt, hogy legyen sziklás, de legyenek stem növények is... Lett ;)

View attachment 56454Untitled by Néder Attila, on Flickr

Növények:
Hátul
- Rotala, green és rotundifolia
- Ludwigia palustris
- Pogo erectus

Közép:
- pogo helferi
- blyxa
- Crypto parva
- Staurogine

Elöl:
A parvula gyep most PAD formátumban lett lehelyezve, meglátjuk mennyire gyorsan nő össze.

Dekoron:
Chrismas moha és bucephalandra

Dekor
40 kg Seiryu kő

Talaj:
Dennerle 9 in 1 4,8 kg
27 l Amazonia

Technika:
4x39W ATI dimm
2080 Eheim szűrő
Nagy nyomású CO2 rendszer reaktorral

Tanulság:
Bármennyire helyes a megrendelő asszonyság, mindig kérdezd meg hogy hányadikra kell vinni az akváriumot... 6.-ra úgy, hogy csak az 5.-ig van lift... felejthetetlen élmény... :) ugye @Matyi ?
Na ja...
Inkább kellett volna arra figyelni, hogy hányadik emeleten van a megrendelő asszonyság, nem pedig arra, hogy milyen helyes...:):D
 
...
Bármennyire helyes a megrendelő asszonyság, mindig kérdezd meg hogy hányadikra kell vinni az akváriumot... 6.-ra úgy, hogy csak az 5.-ig van lift... felejthetetlen élmény... :) ugye @Matyi ?

Remélem egyedül megoldotta... :D :D
 
Back
Oldal tetejére