• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Nem tudom hogy mit csináltatok ennyire jól a hobbi népszerűsítésénél hogy ilyen szerteágazó megrendelőbázisotok lett, de valamit biztos hogy nagyon jól. :D ;) Azt megkérdezhetem hogy ez az ügyfél pl hogy szerzet tudomást a növényes akvarisztikáról? Hol találkozott vele először?

Köszike :)

Ezek szerint az elmúlt évek nem teltek el hiába :)

A neten látta az akvárium fotóinkat, de amikor ellátogatott a boltba végleg elveszett.
 
zselés HC-t raktatok bele? mennyit?

Növény téma a helyszínen változott. @Nigro és @keymaker (Balázs) kivitt egy tonna növényt, majd az ügyfél a helyszínen más látványt képzelt el, így a teljes növénypark cserélődött :)
A végén nem tudom mi került be, de nem az amit csomagoltam :)

egészen hihetetlen hogy ez 2 hetes!

Sokkoló. :) Megnéztem a levelezést. 2 hete ment ki az árajánlat. Következő napon telepítettük.
Ebben a két hétben semmilyen tápozás nem volt még, csak a talaj, a CO2, a megfelelő fény és a gyakori friss víz áldásos hatását látni a növényeken.
 
Áhhh. Minél többet nézem a képeket annál szarabbul érzem magam, hogy nekem 1 év alatt ennek a tizedét sem sikerült. :D De tudom, hogy amíg nem tudok sakkozni, addig nem tudok sáncolni sem.... na majd jövőre talán indulok egy sakk bajnokságon. A 2 hetes erődemonstráció jól példázza: csak be kell tartani a játékszabályokat, amivel itt a fórumon is úton, útfélen összefuthatunk.

Ha van időd, akkor eltérhetsz sok szabálytól. De ha ütős akváriumot szeretnél pár hét alatt, akkor tényleg vannak dolgok, amit be kell tartani.

Legtöbbször, pl ha sok növényt ajánlunk azt mondja az ügyfél, hogy neki van ideje. Ezért nem is lesz ilyen az akvárium csak hónapok múlva.
 
Azt hittem egy akvárium kellene :)
Hát, gondoltam, jobb lenne előteremteni rá a suskát... :greedy: :D De nem zárkózok el attól sem, hogy valaki hozzám vág egy ilyet. :p :D

Maga a layout egyébként nekem nem annyira jön be, mint a múltkori nyomdás akváriumotok, de hát ez a növényszőnyeg ez micsoda már? :D
1.: Vagy megtaláltátok azt a szert, amitől Bruce Bannerből Hulk lett és azt csepegtetitek hozzá...
2.: Vagy Pakson van az akvárium. :D
Nagyon durva az a HC gyep vastagságra is, meg tömöttségre is! :)
 
Egy ilyen projekt költségvetésére van vmi nagyságrendi/közelítő számotok tervezéssel, kivitelezéssel? vagy kérjek inkább árajánlatot? :)
 
Egy ilyen projekt költségvetésére van vmi nagyságrendi/közelítő számotok tervezéssel, kivitelezéssel? vagy kérjek inkább árajánlatot? :)

Általában nagyobbakat építünk, de nem zárkózunk el egy ilyen kihívás elől sem. Van amikor egy külső segítség indokolt a telepítésnél.
De ha veszel 5 növényt meg egy 50L-es akváriumot, oda nem ez a szolgáltatás az ideális.

info kukacra dobd el ha van valami kívánság.

Ilyen akváriumok jellemzően több százezres költségvetéstől indulnak és méret függően milliós nagyságrendűek is lehetnek. ADA cuccosokkal egy 60 literes is könnyen lehet 400-500 ezer Ft.
 
Tehát röviden.. nekem is építhetnétek akváriumot és boldog is lennék vele, de mindig ott lenne a szálka a se**emben, hogy bazz én egy kő darabot sem raktam keresztbe, nulla volt az ötlet amit hozzá gondoltam. :D
Őszintén, azért az ember szereti mutogatni az alkotását, nem ? Jó érzés amikor építünk valamit és rámondhatjuk, hogy ezt mi csináltuk, legyen ez akvárium, vagy bármi egyéb, egyből más szemmel néznek ránk az ismerősök. Nekünk meg dagad a mellünk a büszkeségtől :)
 
Most egy pillanatra felejtsük el, hogy a szűrő összeszerelés, lámpa készítés, csövek, üvegek összeszerelése és ültetés közben hangosan káromkodunk és nulláról felhúzzuk az akváriumot..... :)
Nehéz mert a fórum erről szól, de azért mégis próbáljuk meg.

Szóval attól mert nem egyedül, segítség nélkül nulláról pakoljuk össze a dolgot, nem lehet rá büszkének lenni? Dehogynem!
Szerintem az egy óriási dolog, hogy valaki eljut arra a pontra, hogy kiválasztja mit szeretne. Megálmodja, kiválasztja a stílust ami a nappalihoz passzol.
Részt vesz a tervezésben és a berendezésben. Aktívan nyomja a vízcseréket és nyírja a növényeket, hogy formában legyen az akvárium. Olvas, tanul, megfigyel.

De a legfontosabb, örömét leli ebben az egészben, miközben megismerkedik a valódi akvakertészkedéssel. Sikerélménye lesz és a hobbi kap egy új akvaristát, akik lelkesen veti bele magát a következő kihívásba egy gyorstalpaló ismerkedős akvárium után.

Értem én, hogy néhányan ezt nem tekintik kihívásnak. De attól mert holnap aládraknak egy versenyautót nem fogsz tudni vezetni, akkor sem ha ezt egy profi szervizcsapat elmondja neked 1-2 óra alatt.
Alga jönni fog majd. Ha elmaradnak a vízcserék, lazsálsz büntetni fog az akvárium stb.

Ez egy intenzív tanulás. De nagyon jó látni, hogy valaki örömét leli az akvakertészkedésben és nem forgácsolódik le már a felvezető körben. :)
 
A neten látta az akvárium fotóinkat, de amikor ellátogatott a boltba végleg elveszett.

Hát ezzel szerintem vagyunk így páran![/quote]

Ezért kell/kellene, hogy ilyen módon mutassuk be az akvarizálást. Egy vonzó/csábító hobbit, amit érdemes közelebbről is megismerni.

A minap bent jártam egy budapesti plázában. És a nemrég átalakított boltban, ami szép szellős és friss lett, minimális figyelmet kapott az akvarisztika. De tömegek tolongtak a hörcsögöknél, papagáj kajáknál stb.
Jó lenne ezen a trenden változtatni, de a malmok sajnos lassan őrölnek, miközben a "hörcsögék szekere" brutális tempóban száguld.
 
Nos igen. Míg egy papagájt, hörcsögöt lehet etetni, játszani vele, addig egy akváriumot "csak" nézni lehet. Pedig ha tudnák mennyit kell vele dolgozni is!:)
Más kérdés, hogy egy kisállatnak-miután ráuntak- milyen sorsa lesz.
Ti csak toljátok tovább rendületlenül azt a bizonyos akvarisztikai szekeret, mi követünk Titeket és szerintem egyre többen leszünk!
 
A minap bent jártam egy budapesti plázában. És a nemrég átalakított boltban, ami szép szellős és friss lett, minimális figyelmet kapott az akvarisztika. De tömegek tolongtak a hörcsögöknél, papagáj kajáknál stb. Jó lenne ezen a trenden változtatni, de a malmok sajnos lassan őrölnek, miközben a "hörcsögék szekere" brutális tempóban száguld.

Azért ne felejtsük el,hogy egy hörcsögös terkót akár pár ezer forintból is össze lehet dobni,és ha ráun valaki akkor se bukott sokat.Szerintem akiket ott láttál nem a potenciális vásárlóerőtök.Amíg 40ezer alaphangon,használt cuccokkból co nélkül egy nano akvárium,ez nem lesz tömegsport:(
Egy építész ismerősöm járt nálunk nemrég és megnézte az akváimat,fel is lelkesült,hogy a fia úgyse tud mit kezdeni magával,milyen jó lenne neki egy ilyen hobbi.aztán amikor kiszámoltuk mibe is lenne egy kis kezdő növényes szett akkor pislogott nagyokat:(
Én drukkolok nektek,nagyon szépen építitek a brandet,és ez nekünk is jó lesz,mert hátha tényleg eljön az idő amikor "minden" plázában lesz GA bolt,és nem kell azon tökölni,hogy kiugorjak-e csak egy 2900Forintos co y-elosztóért,1500ft utiköltséggel ,ha nincs az a növény amit venni szeretnék:)
 
Azért ne felejtsük el,hogy egy hörcsögös terkót akár pár ezer forintból is össze lehet dobni,és ha ráun valaki akkor se bukott sokat.Szerintem akiket ott láttál nem a potenciális vásárlóerőtök.Amíg 40ezer alaphangon,használt cuccokkból co nélkül egy nano akvárium,ez nem lesz tömegsport:(
Egy építész ismerősöm járt nálunk nemrég és megnézte az akváimat,fel is lelkesült,hogy a fia úgyse tud mit kezdeni magával,milyen jó lenne neki egy ilyen hobbi.aztán amikor kiszámoltuk mibe is lenne egy kis kezdő növényes szett akkor pislogott nagyokat:(
Én drukkolok nektek,nagyon szépen építitek a brandet,és ez nekünk is jó lesz,mert hátha tényleg eljön az idő amikor "minden" plázában lesz GA bolt,és nem kell azon tökölni,hogy kiugorjak-e csak egy 2900Forintos co y-elosztóért,1500ft utiköltséggel ,ha nincs az a növény amit venni szeretnék:)

Annyi dolgot tudnék mondani, ami nem olcsó.... Tessék gamer sarok a héten téma volt... 1 játék amit megvettem a héten 17 ezer.
Kasszasiker. Magyarországon elfogyott a premier napján mindenhol. 2 hét játék és egy csomó embernél a sarokban végzi a cucc.
Jön a következő cím....

visszatérve a kisállat tartáshoz, nekem csak a macsek dolgok vannak meg, 2 cicát felneveltünk és eltemettünk sajnos, mikor elmentek. Elég sok kaját vásároltam a házi kedvencnek az elmúlt 10-15 évben.
Csak az elmúlt 10 évben 300%-os drágulás lett a kajákban. Ez a dolog elért odáig, hogy ma egy cicust ellátni 1 hónapra otthon - ha nem gané eleséget adsz neki és almozol, akkor legalább 20 ezer ft! havonta!
Szóval amíg akvarisztikában az elmúlt 10 évben alig történt áremelkedés, minden más kategóriában ami fut gigászi drágulás ment le.

Őszintén emelje fel a kezét az, aki az akváriumára 20 ezret költ havonta. Csodálkoznék ha 10 embernél több lenne a fórumon.
20 ezerből egy brutál 300 literest üzemeltetsz havonta sok sok fénnyel minőségi tápokkal eleséggel stb.

Hogy cicát is lehet havi 10-ből tartani? Lehet. Akváriumot kettőből is.
Nyilván sokan eleve utálják az akváriumot, halakat stb. Van aki a macsekot is.
Egyik dolog sem olcsó. Cicust is tudsz utcáról befogadni és ott vannak a gyönyörű spec fajták.
Akváriumot is tudsz összeguberálni és be tudod szerezni a megfelelő boltban.

Szóval a mondandóm az lett volna, hogy millió dolog van ami hasonló áron mozog. És mindent lehet a végletekben űzni.
De összehasonlítva a költségeket a megfelelő szinteken nincsenek gigászi különbségek.... ahh annyi dolgot lehetne még írni.

Bár kicsit negatív az irományom, ez teljesen független a GA-tól. Nekünk nincs ok a panaszra. Az egész onnan indult, hogy egy szépen átalakított boltban gyakorlatilag senkit nem érdekeltek az akváriumok :)
 
Azt hiszem, az akvarisztika elterjedésének fő visszatartó oka az, hogy sokak fejébe "beleültették", az akváriummal csak gond van, sokat kell takarítani, elpusztulnak a halak, a növényeket már nem is említem. Nem egy esetben volt ez, vagy hasonló válasz ,mikor próbáltam szóba hozni az akvarisztikát. A beszélgető partnerek közül volt akinek ez saját tapasztalata, de akadt aki csak rossz tapasztalatokat hallotta erről a hobbiról és ezért nem kell neki. Persze az előbbiekről mindig kiderült, hogy semmi utánaolvasás , vagy segítség nélkül kezdett bele a halazásba és meglepődtek mikor felvilágosítottam őket, hogy is kell beüzemelni egy akváriumot. Kivétel nélkül hiba a bejáratás teljes hiánya, halak egyből bekerültek a vízbe, amik közül sok nem is maradt meg, illetve az első napokban mikor beopálosodott a víz, pánikszerű 100%-os vízcsere, ami persze örök körforgássá nőheti ki magát, míg az utolsó hal is el nem pusztul. A tulaj utána fűnek fának panaszkodik, hogy hogyan járt, és mindenkit lebeszél arról, hogy akváriumot vegyen, persze ha valaki az ismeretségi körben felveti, hogy szeretne egy akváriumot, egyből lebeszélik, mert XY rokon haver koléga, is hogy járt vele.
 
Annyi dolgot tudnék mondani, ami nem olcsó.... Tessék gamer sarok a héten téma volt... 1 játék amit megvettem a héten 17 ezer.
Kasszasiker. Magyarországon elfogyott a premier napján mindenhol. 2 hét játék és egy csomó embernél a sarokban végzi a cucc.
Jön a következő cím....

visszatérve a kisállat tartáshoz, nekem csak a macsek dolgok vannak meg, 2 cicát felneveltünk és eltemettünk sajnos, mikor elmentek. Elég sok kaját vásároltam a házi kedvencnek az elmúlt 10-15 évben.
Csak az elmúlt 10 évben 300%-os drágulás lett a kajákban. Ez a dolog elért odáig, hogy ma egy cicust ellátni 1 hónapra otthon - ha nem gané eleséget adsz neki és almozol, akkor legalább 20 ezer ft! havonta!
Szóval amíg akvarisztikában az elmúlt 10 évben alig történt áremelkedés, minden más kategóriában ami fut gigászi drágulás ment le.

Őszintén emelje fel a kezét az, aki az akváriumára 20 ezret költ havonta. Csodálkoznék ha 10 embernél több lenne a fórumon.
20 ezerből egy brutál 300 literest üzemeltetsz havonta sok sok fénnyel minőségi tápokkal eleséggel stb.

Hogy cicát is lehet havi 10-ből tartani? Lehet. Akváriumot kettőből is.
Nyilván sokan eleve utálják az akváriumot, halakat stb. Van aki a macsekot is.
Egyik dolog sem olcsó. Cicust is tudsz utcáról befogadni és ott vannak a gyönyörű spec fajták.
Akváriumot is tudsz összeguberálni és be tudod szerezni a megfelelő boltban.

Szóval a mondandóm az lett volna, hogy millió dolog van ami hasonló áron mozog. És mindent lehet a végletekben űzni.
De összehasonlítva a költségeket a megfelelő szinteken nincsenek gigászi különbségek.... ahh annyi dolgot lehetne még írni.

Bár kicsit negatív az irományom, ez teljesen független a GA-tól. Nekünk nincs ok a panaszra. Az egész onnan indult, hogy egy szépen átalakított boltban gyakorlatilag senkit nem érdekeltek az akváriumok :)


Nem gondolom,hogy negatív lenne az irományod.Én csak annyit mondtam,hogy amíg az embereket ilyen bérszínvonalon tartják,ebből nem lesz széles körben elterjedt hobbi,amit nagy multi áruházakban tömegek keresnek.A másik tényező pedig a befektetett "munka" aránya.Ehhez a hobbihoz(azért nevezem így,mert akik a hörcsögöt nézegették ők ekként művelik a kisállattartást) rengeteg tudás kell,amit idő megszerezni,nincsenek azonnali eredmények,és sok a buktató is.ezt szintén nem fogják tömegek bevállalni.Nem csak az anyagiakon múlik,túl lassú és "melós" hobbi ez a legtöbb embernek.Én egyébként a mostani börzén keseredtem el hasonlóképpen .Külön hangsúlyozták,hogy halas kiállítók is lesznek.Persze,kis túlzással volt két guppy árus,oszt kész.erre van széles körben igény :(na nem offolom tovább a topicot...
 
Azt hiszem, az akvarisztika elterjedésének fő visszatartó oka az, hogy sokak fejébe "beleültették", az akváriummal csak gond van, sokat kell takarítani, elpusztulnak a halak, a növényeket már nem is említem. Nem egy esetben volt ez, vagy hasonló válasz ,mikor próbáltam szóba hozni az akvarisztikát. A beszélgető partnerek közül volt akinek ez saját tapasztalata, de akadt aki csak rossz tapasztalatokat hallotta erről a hobbiról és ezért nem kell neki. Persze az előbbiekről mindig kiderült, hogy semmi utánaolvasás , vagy segítség nélkül kezdett bele a halazásba és meglepődtek mikor felvilágosítottam őket, hogy is kell beüzemelni egy akváriumot. Kivétel nélkül hiba a bejáratás teljes hiánya, halak egyből bekerültek a vízbe, amik közül sok nem is maradt meg, illetve az első napokban mikor beopálosodott a víz, pánikszerű 100%-os vízcsere, ami persze örök körforgássá nőheti ki magát, míg az utolsó hal is el nem pusztul. A tulaj utána fűnek fának panaszkodik, hogy hogyan járt, és mindenkit lebeszél arról, hogy akváriumot vegyen, persze ha valaki az ismeretségi körben felveti, hogy szeretne egy akváriumot, egyből lebeszélik, mert XY rokon haver koléga, is hogy járt vele.

100%ban hasonlóak a tapasztalataim nekem is,ha népszerűsíteni próbálom az akvarisztikát:(
 
Back
Oldal tetejére