• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

mint ahogy be akarják tiltani a starndröplabdás lányok bikini dresszét. Hülye szabály és a látványnak sem kedvez :)
 
ÁÁÁÁÁ,ez nagyon szép lett:eek:.Nem akartok egy ROADSHOW-t szervezni?Felpakoltok egy autónyi cuccot(növény hal technika),bejárjártok az országot,azt ahova meghívást kaptok ,ott egy picit belematatnátok az akiba.(y)Szerintem lenne rá jelentkező bőven.
Elsőként szeretném magam feliratni a listára.:)
 
Tökéletes példa arra, hogy még hátfalas aksiból is lehet szép növényest gyártani. A karbantartáshoz viszont tuti kellene egy fűnyírógép :)

Van a Bp-i Pólusban a középső bejáratnál egy nagyon hasonló alakú, kb 3 méter hosszú akvárium. Néhány apatikus vitorláshal lézeng pár tő anubias vagy talán microsorum között. Olyan ingerem lenne kilapátolni az egészet, és megmutatni a világnak, hogy milyen szép dolgot lehet alkotni egy ekkora vajlingban. Nem akarjátok betámadni azt az akváriumot is? :)
 
Tökéletes példa arra, hogy még hátfalas aksiból is lehet szép növényest gyártani. A karbantartáshoz viszont tuti kellene egy fűnyírógép :)

Van a Bp-i Pólusban a középső bejáratnál egy nagyon hasonló alakú, kb 3 méter hosszú akvárium. Néhány apatikus vitorláshal lézeng pár tő anubias vagy talán microsorum között. Olyan ingerem lenne kilapátolni az egészet, és megmutatni a világnak, hogy milyen szép dolgot lehet alkotni egy ekkora vajlingban. Nem akarjátok betámadni azt az akváriumot is? :)

Azt az akit a helyi akvarista bolt tartja karban - Neptun bolt
 
Egy új tanulságos akvárium, ami ügyfélnek épült.

Egy modern nappaliba készült ez az akvárium. Ügyfelünk gyorsan kész látványt szeretett volna, mert ajándéknak szánta ezt a 60-as szettet. Sok növénnyel indítottuk és két hét alatt mondhatni kész lett a látvány.
A két hétben instrukcióink alapján az ügyfél gondozta az akváriumot. Szigorú vízcserék stb. És ez lett belőle. Mondanom sem kell ma büszkén hozta be a fotót a jelenlegi állapotról. Már a HC gyepet is szépen visszanyírta :)

Jellemző, hogy annyira gyorsan lett kész, hogy még a halak sem kerültek bele az indítás óta :)


1271374_729969443685013_1647095612_o.jpg
 
Gyönyörű lett... Viszont pont azt a részét nem éli át az ügyfél, vagy az ajándékozott ami szerintem a lényege lenne. Az alkotást! Persze tudom, hogy a látvány, meg a ZEN amit sugároz egy ilyen akvárium az minden pénzt megér, de ha már megtehetjük, hogy egy ilyen kis üvegkalitkában jóformán isten módjára emelünk hegyeket, telepítünk kisebb erdőséget, akkor éljünk a lehetőséggel.

Amikor találkoztam ezzel a hobbival és megláttam egy Takashi Amano akváriumot nem azt mondtam, hogy nekem kell egy ilyen akvárium.... hanem arra gondoltam, hogy szeretnék én is egy hasonlót alkotni.
Persze azt is megértem, hogy nem mindenkinek van annyi szabadideje, hogy elsajátítsa eme hobbi minden csínját-bínját illetve a dolog másik oldala, hogy lehet éppen egy ilyen akvárium a nappaliban fogja arra inspirálni a leendő tulajdonosát, hogy ő is alkosson!..... Tehát ezt jól megbeszéltem magammal. :D
 
Tehát röviden.. nekem is építhetnétek akváriumot és boldog is lennék vele, de mindig ott lenne a szálka a se**emben, hogy bazz én egy kő darabot sem raktam keresztbe, nulla volt az ötlet amit hozzá gondoltam. :D
 
Az ügyfél egy elismert kreatív szakember. Nap mint nap kreatív munkákon agyal. Emiatt viszont kevés az idő, hogy nulláról legóból összerakjon valamit. Fórumozza az alapokat stb....
Ez most egy teszt neki is. Kertészkedni nagyon szeret ezért a nyírás részét már az elején is várta. És egész jól rendbevágta az akváriumot az első nyírással.

De az építésnél ő is aktívan részt vett és végül az elképzelése alapján készült el a látvány. -- Eredetileg teljesen más tervvel mentek ki a srácok építeni :)
Szóval nem arról szólt azért, hogy itt egy zsák pénz de délután kettőre kész legyen :)

Nem véletlen, hogy csak vészhelyzetben akart hívni minket. De felvállalta az összes karbantartást a bejáratási nyűggel együtt.
 
Áhhh. Minél többet nézem a képeket annál szarabbul érzem magam, hogy nekem 1 év alatt ennek a tizedét sem sikerült. :D De tudom, hogy amíg nem tudok sakkozni, addig nem tudok sáncolni sem.... na majd jövőre talán indulok egy sakk bajnokságon. A 2 hetes erődemonstráció jól példázza: csak be kell tartani a játékszabályokat, amivel itt a fórumon is úton, útfélen összefuthatunk.
 
Nem tudom hogy mit csináltatok ennyire jól a hobbi népszerűsítésénél hogy ilyen szerteágazó megrendelőbázisotok lett, de valamit biztos hogy nagyon jól. :D ;) Azt megkérdezhetem hogy ez az ügyfél pl hogy szerzet tudomást a növényes akvarisztikáról? Hol találkozott vele először?
 
Back
Oldal tetejére