• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Ma hazafelé beugrottam az egyik most épülő exkluzív bank épületébe a város közepén, ahol Balázs épp egy akváriumot épít.

Építés közben készült a fotó. Az ügyfél igények alapján spec formára hajlított Opti White került ide. A bútor formája az akvárium alakját követi le.
Teljes technikai arzenál, mert ahova épült fontos, hogy tökéletesen üzemeljen a cucc. Így külön RO gyártja a vizet az akváriumnak. Twinstar őrködik majd az algák felett. GHL tápadagoló tolja majd a mannát, hogy ne legyenek kimaradt napok.
Eheim UV, hogy a víz kristálytiszta legyen. Emellett Eheim 2081 Thermo szűrő gondoskodik a szűrésről, spec üvegekkel. ADA aljzat, táptalaj, aljzat adalékok, ADA Solar és ADA CO komponensek lettek beépítve.
Holnap növényesítés....


10263980_880382718643684_2298782814016148096_o.jpg
 
Twinstar őrködik majd az algák felett.

Eheim UV, hogy a víz kristálytiszta legyen.
@viktorlantos figyi ,javíts ki ha rosszul tudom ,de ha jól emlékszem ugy mondtad múltkor ,hogy a TS mellé nem kell UV mert mindkettő sterilizál.Most akkor mi az igazság,tényleg felesleges a kettő együttes használata,és ez csak egy spec.eset,vagy mi indokolja jelen esetben a kettős használatot???
Amugy (y) :)
 
@viktorlantos figyi ,javíts ki ha rosszul tudom ,de ha jól emlékszem ugy mondtad múltkor ,hogy a TS mellé nem kell UV mert mindkettő sterilizál.Most akkor mi az igazság,tényleg felesleges a kettő együttes használata,és ez csak egy spec.eset,vagy mi indokolja jelen esetben a kettős használatot???
Amugy (y) :)

A Twinstar nem oldja meg a zöld víz problémáját. Szeretjük minimalizálni a szívásokat :)
 
Szokásos minőség(y) Brutál a hard és a technika is! Valahogy fura a hajlított üveg, de GERONIMO jól áll neki:)
 
Nagyon jól néz ki, gratulálok, izgatottan várom a növényes képeket róla. Gondolom az íves forma miatt nem írtatok fizikai paramétereket, de kb hány literes lesz?
 
Ilyen technika mellett fura, hogy egy Vuppa már nem fért bele.
Nekem az is fura, hogy a bolt kínálatában sem látom, google még megtalálja, és rákattintva be is jön a GA oldala csak 404-es hibával. Amúgy ha jól emlékszem csak rendelésre kapható, így biztos nem jött (volna) meg időben.
 
Nekem az is fura, hogy a bolt kínálatában sem látom, google még megtalálja, és rákattintva be is jön a GA oldala csak 404-es hibával. Amúgy ha jól emlékszem csak rendelésre kapható, így biztos nem jött (volna) meg időben.

A titan limited volt korabban a kinalatban ez sajna kifutott. Sima jon kesobb hajoval. Az egyetlen problema amiert megsem tennenk be, az a mozgo uszo hianya. 1 het alatt rengeteget parolog majd az akvarium, ha nincs aki ratolt hetkozben akkor nem mukodik
 
Tegnap egyébként Balázs befejezte a projektet. A héten már vízcserék mennek :) Naponta.

A kész akváról is dobtok majd egy fotót? Vagy ami még jobb lenne ha 1-2 hónapos korában is láthatnank aztán meg mondjuk negyedévente.

Egyébként karbantartani is ti jártok majd? Mert ha igen akkor ez nem megoldhatatlan kérés. ;)
 
A kész akváról is dobtok majd egy fotót? Vagy ami még jobb lenne ha 1-2 hónapos korában is láthatnank aztán meg mondjuk negyedévente.

Egyébként karbantartani is ti jártok majd? Mert ha igen akkor ez nem megoldhatatlan kérés. ;)

Igen a karbantartásokat is mi végezzük. Fotót dobunk fel, ha egy picit elindultak a növények.
Kb 70-80 növény ment bele ahogy Balázstól hallottam.

Itt igazából a hajlított opti volt a lényeg a spec bútorral. A többi már csak a szokásos :)
 
Az egyetlen problema amiert megsem tennenk be, az a mozgo uszo hianya. 1 het alatt rengeteget parolog majd az akvarium, ha nincs aki ratolt hetkozben akkor nem mukodik
Ebben tényleg jobb az Eheim és ez tényleg nem utolsó szempont. Viszont a kivételnél ha bénázol, akkor szétesik és minden amit eddig összeszedett megy vissza a vízbe:mad:
 
Ebben tényleg jobb az Eheim és ez tényleg nem utolsó szempont. Viszont a kivételnél ha bénázol, akkor szétesik és minden amit eddig összeszedett megy vissza a vízbe:mad:

Meg kb 3x olyan gyorsan tomitodik el a gyari szivacsaval
 
@viktorlantos, milyen színű a bútor? :D
A GHL látom még nincs bekötve, de használható állítva is?

A bútor.....khmmmm :)

Hát gyönyörű sötét színű volt, de 2 nappal a telepítés előtt amikor leszállították döbbent rá mindenki, hogy fehérben kellett volna :):D

Az egész akvárium úgy készült mintha az Amcsi motorokat néznénk. Simán le tudnánk nyomni már egy évadot mindenféle szívásokkal és megoldásokkal :)
A végén persze mindenki happy :) mint a sorozatban. :)
 
Back
Oldal tetejére