• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Ekkora akváriumnál talán érdemes lenne utólag is megfúrni (persze a berendezést újra kell csinálni).
Az, hogy használt volt, nem jelent semmit, hiszen a megfúrt akvárium sem "úgy születik", hanem miután össze van ragasztva, utána furkálják ki.
(Erről is van videó a G.A. oldalán.
Köszi! Ezt jó tudni, hogy működő opció. Valamiért az a képzetem volt réges régi olvasmányok alapján, hogy fúrni üveget még lap formájában a legjobb, de ezek szerint ez egy tévedés. A fő motiváció a vízcsere automatizálása volna, de mivel most van egy működő szűrésem Eheimekkel és más beruházni való is bőven akad, szerintem még hátrasorolom a prioritás listában ezt a fejlesztést. Ez egy komplett bútor + szűrő projekt volna nekem. Az új akváriumra pedig az opti white volna a motiváció... Egyszer elkövetkezik ez az egész, de nem ez a következő lépés.
 
Köszi! Ezt jó tudni, hogy működő opció. Valamiért az a képzetem volt réges régi olvasmányok alapján, hogy fúrni üveget még lap formájában a legjobb, de ezek szerint ez egy tévedés. A fő motiváció a vízcsere automatizálása volna, de mivel most van egy működő szűrésem Eheimekkel és más beruházni való is bőven akad, szerintem még hátrasorolom a prioritás listában ezt a fejlesztést. Ez egy komplett bútor + szűrő projekt volna nekem. Az új akváriumra pedig az opti white volna a motiváció... Egyszer elkövetkezik ez az egész, de nem ez a következő lépés.
OK, értem a prioritást.
Nem azt vitattam, hogy üveglapot vagy kész akváriumot egyszerűbb megfúrni, csak arra reagáltam, hogy a dolog még így sem veszett balta nyele...
 
OK, értem a prioritást.
Nem azt vitattam, hogy üveglapot vagy kész akváriumot egyszerűbb megfúrni, csak arra reagáltam, hogy a dolog még így sem veszett balta nyele...
Értettem az észrevételt, és jól is jön a tanács, mert magamtól fel sem merült volna a fejemben, hogy egy akváriumot összeállÍtott állapotban furogatnak... Szóval köszönöm!
Közben elindítottam a naplót.
 
Ahogy elnézem ez a topik le van halva.

Amikor az a látvány fogad, hogy fel van szakadva a montecarlo 80% -a és gyors megoldás kell.
Photo 2021. 07. 22. 11 41 15.jpg
Nem szabad csüggedni, a legegyszerűbb óvatosan mindet kiszedni és újraültetni az egészet. Sikerült elég nagy katyvaszt csinálni de ha jó a terv akkor ez csak egy részlet.
Photo 2021. 07. 22. 12 21 31.jpg
Alapanyag volt bőven, és a kövek is előkerültek némi sikálást követően .Három órás művelet volt, de ismét van értelme az akváriumnak és lehet formálni
Photo 2021. 07. 22. 15 44 05.jpg
 
View attachment 158603
Találtam egy ilyet is amikor átvezető idomot próbálok beragasztani de annyi hely nem volt hogy értelmesen bemásszak és hozzáférjek.
Lassan be kéne ismernem hogy öreg vagyok én már ezekhez az akrobatikus munkákhoz.
Na ilyen agyatlanul megtervezett akváriumot is csak egy gazdag ügyfél tud kitalálni. A lényeg, hogy jól nézzen ki. A karbantarthatóság sokadlagos kérdés, arra tesz nagy ívben. Azt majd kifizeti, szívjon vele más.
 
Ahogy elnézem ez a topik le van halva.

Amikor az a látvány fogad, hogy fel van szakadva a montecarlo 80% -a és gyors megoldás kell.
View attachment 158592
Nem szabad csüggedni, a legegyszerűbb óvatosan mindet kiszedni és újraültetni az egészet. Sikerült elég nagy katyvaszt csinálni de ha jó a terv akkor ez csak egy részlet.
View attachment 158597
Alapanyag volt bőven, és a kövek is előkerültek némi sikálást követően .Három órás művelet volt, de ismét van értelme az akváriumnak és lehet formálni
View attachment 158598
Tavaszal úgyan ez volt nálam is . Már 10 cm er magas volt a montecarlo felszakatt a egész . De kivettem , újra ültettem a felesleget pedig eladtam . S most újranővöget 😊
 
Na ilyen agyatlanul megtervezett akváriumot is csak egy gazdag ügyfél tud kitalálni. A lényeg, hogy jól nézzen ki. A karbantarthatóság sokadlagos kérdés, arra tesz nagy ívben. Azt majd kifizeti, szívjon vele más.
Imádom a 70-90cm mély akváriumokat, elérhetetlen távolság az alja mindig, sajnos volt már pár ilyenbe részem. Ezt nem mi terveztük mi csak egy régi helyére csináltunk egy másikat mert az megadta magát. A legjobb ha még kellő magasságba is van így csak létráról elérhetőek és imádom ahogy a bordám közé beszorul az üveg pereme. :)
 
View attachment 158603
Találtam egy ilyet is amikor átvezető idomot próbálok beragasztani de annyi hely nem volt hogy értelmesen bemásszak és hozzáférjek.
Lassan be kéne ismernem hogy öreg vagyok én már ezekhez az akrobatikus munkákhoz.
Képzeld, ezután hány megbízást kapsz majd, ha látják, milyen akrobatikus mutatványokra vagy képes még mindig.😉
 
Na ilyen agyatlanul megtervezett akváriumot is csak egy gazdag ügyfél tud kitalálni. A lényeg, hogy jól nézzen ki. A karbantarthatóság sokadlagos kérdés, arra tesz nagy ívben. Azt majd kifizeti, szívjon vele más.
@Matyi volt már olyan felkérés, ami annyira agyament volt, hogy nem vállaltátok vagy bármilyen elvadult ötletet megcsináltok és számotokra nincs lehetetlen?
 
@Matyi volt már olyan felkérés, ami annyira agyament volt, hogy nem vállaltátok vagy bármilyen elvadult ötletet megcsináltok és számotokra nincs lehetetlen?
Szerencsére az üvegesünk nem csinál meg minden baromságot. Idén volt valami 120cm mély agyament dolog amivel @Nigro sokkolt, de szerencsére valahol elveszett. Volt valami olyan is ahol a földön lett volna az akvárium de az is eltűnt.
 
Jó soká tisztult le,😀 közben brutálisra nőtt,👍 gondolom a háttérszínt nem ti erőltettétek.🤪
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére