• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Remélem nem cápák fognak úszkálni benne
Jut is eszembe: hallottam egy barátomtól egy, a budai oldalon lévő fogászati rendelőről, ahol a várót ékesítő medencében cápák (is) úszkálnak.
Ha igaz, ott van kis hazánk legnagyobb privát tengeri akvája...
 
Első eheim 2080 as szűrőtakarításomnál a ki és befolyót felcseréltem a csövezés el volt rejtve így bő 30 percig fel sem tűnt. Én lazán megszoktam csak szívni a kifolyót és már tölt is a szűrő és mikor már szépen átfolyik és tiszta akkor mehet vissza az akváriumba és indulhat a szerkezet így nem köpi vissza az esetleges trutyit ami valahol maradt. Az okos szűrőkbe csak egy irányból folyik be a víz míg az én Atmann vackomba bárhogy. Na én már tüdőre szívtam a reaktorból az összes vizet, és kipróbáltam mindent mire észrevettem hogy meg van cserélve a cső :banghead: nem kicsit voltam idegbeteg hogy egy ilyen hibát képes vagyok véteni és nem észrevenni.
 
De hogy az Oase sem maradjon ki a sorból. Ügyfélnél két nagy 600 as dolgozik az akvárium alatt nagyon nehéz mozgatni és hozzáférni. Kibányásztam szépen kipucoltam mind a készt szűrőt, és ahogy illik rotor kiszed fészek kipucol rotor lepucol és óvatosan félreteszi nehogy sérüljön, aztán mivel sikerült eltökölni az időt gyorsba összeraktam mind a két gépet és indulhat a szűrés . Ahogy azt én elképzelem az egyik szűrő szépen feltölt és rendben indul a második is feltölt de valamiért nem indul légtelenít, víz rendben átfolyt és csak nem akar kerregni.... :eek: ugye a másik megy, a környezeti zajoktól alig hallani és mivel jól be van építve így alig férni hozzá, agyalás és nézelődés meg némi fohászkodás után előkerült a féltve őrzött rotor ami nélkül nem igazán működik még egy szuper Oase szűrő sem. Így sikerült az oase javára is behúzni egy pontot.
 
Bagatel és nevetséges hibákat követ el az ember ha a nem megszokott környezetbe végzi ezeket a munkákat és nem alakul még ki az adott helyhez a rutin.
Pédául egy orvosi váróba ahol emberek közlekednek, minden patyolat tiszta és ott kell két szűrőt egy fali csapnál kimosni, hogy a másfél méteres közlekedőbe ne akadályozz senkit ne legyen semmi útba, csendbe, tisztán mindent elpakolva folyamatosan feltörölve minden vízcseppet, kicsit nagyobb odafigyelést igényel mint a megszokott otthoni fürdőszobai pancsolás és szétpakolás.
 
Bagatel és nevetséges hibákat követ el az ember ha a nem megszokott környezetbe végzi ezeket a munkákat és nem alakul még ki az adott helyhez a rutin.
Pédául egy orvosi váróba ahol emberek közlekednek, minden patyolat tiszta és ott kell két szűrőt egy fali csapnál kimosni, hogy a másfél méteres közlekedőbe ne akadályozz senkit ne legyen semmi útba, csendbe, tisztán mindent elpakolva folyamatosan feltörölve minden vízcseppet, kicsit nagyobb odafigyelést igényel mint a megszokott otthoni fürdőszobai pancsolás és szétpakolás.

Amíg a doki véletlenül nem húzza ki a fogad közben addig nincs gond :)
 
Amíg a doki véletlenül nem húzza ki a fogad közben addig nincs gond :)
Szemből még kevesen láttak ott engem, mindenki csak hátulról lát púcsítva ahogy egy fellépőn állva az akvárium és egy izzó Ati lámpa közt lévő 20 cm rés közé szorulva matatok a vízbe. Volt pár vicces szitu köszöntek én meg visszaköszöntem de közbe ki akartam nézni hogy mégis kinek de ugye van két ventilátor is beszerelve ami még a meglévő 30 cm es rést oldal irányba szűkíti és frankon lefejeltem tarkóval amit persze észrevett aki köszönt és még ő érezte kellemetlenül magát, hogy én lefejeltem miközben kiköszöntem neki :) de ez is belefér pláne hogy naponta többször sikerül beleverni a fejem csak ő ezt nem tudta
 
A hónapban volt 3 éves ez az ügyfél telepítés. Az akváriumot a kezdetektől fogva üzemeltetjük a bankban. Ebben az időben főleg nyáron azért adott némi kihívást, de még mindig egyben van :)

Sokféle formája volt. Több növényt kipróbáltuk benne. Most épp ilyen egy átlagos karbi napon a nyár utolsó forró napjain.

@Matyi keze munkáját dicséri (y)

Photo 2017. 08. 26. 8 30 35-2.jpg

1 hete nyírás előtt még így festett

Photo 2017. 08. 19. 8 18 38-2.jpg
 
Utoljára módosított:
Ez a monstrum is 3 éves lett időközben. Ezt havi 2 karbantartással pörgetjük. A múlt hónapban az Otthon magazinban is szerepelt az őt körülölelő gyönyörű házzal együtt :)

Mindkét akváriumon ADA Solar lámpák mennek. Mindkettőben nagynyomású CO2 megy reaktorral, lágy víz, tápadagoló megy, hogy a karbik között is minden flottul üzemeljen.
Ez a böszme ha jól emlékszem 2 méter x .75 x 60-as

Photo 2017. 08. 17. 9 06 27-2.jpg
 
Nagyon szép!
Milyen kő van benne? Túl sima seriyunak...
Ezt a bolt előtt találtuk, nem nagyon kellett senkinek :) ... azt hiszem ez a "késkő".
A sztori:
- a megrendelő kért egy átalakítást, de most olyan akváriumot szeretett volna, ami a Thomas Magnum-os Hawaii világot hozza... volt fejvakarás, aztán
gugliztunk ezerrel
Ilyeneket találtunk:
Beach-Palm-Trees-Mountains-Kauai-Hawaii-KB-505-MarkAJohnson.jpg

article-2252881-16A4ED24000005DC-816_634x415.jpg

mountain-range.jpg

Ráadásul mindkét oldalról mutatnia kell, de ez is sikerült, mert a "hegyek" mivel ilyen vékony kőből vannak, nem szorítják ki a helyet a növényektől. ;)

photo-2017-08-28-8-32-16-upd-jpg.jpg
 
Utoljára módosított:
És az étlapon is szerepelnek? Mert akkor lehet azzal kérkedni, hogy náluk a legfrissebb a homár! Ha pedig a vendég megkérdezi mekkora is egy adag, a pincér csak rámutat az akváriumra!:D?
 
És az étlapon is szerepelnek? Mert akkor lehet azzal kérkedni, hogy náluk a legfrissebb a homár! Ha pedig a vendég megkérdezi mekkora is egy adag, a pincér csak rámutat az akváriumra!:D?
Igen, szerepel az étlapon... ;) :eek:
 
Igen, szerepel az étlapon... ;) :eek:
Na de felmerül bennem egy kérdés. 10 fokos vízben élnek, ezt eddig pláne nem tudtam, viszont így is kell nektek is kivitelezni a dolgot? Magyarán hűteni kell a vizet akkor? Ezt hogy tudjátok megoldani szobahőmérsékletről? Mondjuk be kell tenni az akvát a hűtőbe és kész :D
 
Back
Oldal tetejére