• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Twinstar LED széria a Green Aqua-nál

Tavaly ev vege ota megy a lampa.
Az akvariumon semmit nem valtoztattam ugyan azok a novenyek. Most ertem el oda hogy napi 6,5 orat vilagitok. A pontalga valoban megjott de kezelheto a heti vizcserevel. Talan tappal helyrehozhato mert a GA tapokat is most emeltem csak 3ml-re.
Aquasky es twinstar mobilos kepei:0890129bc4fa369143af5dd5199f21a4.jpge6f1f8200fda0daa88991542d640f7c4.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
 
Tavaly ev vege ota megy a lampa.
Az akvariumon semmit nem valtoztattam ugyan azok a novenyek. Most ertem el oda hogy napi 6,5 orat vilagitok. A pontalga valoban megjott de kezelheto a heti vizcserevel. Talan tappal helyrehozhato mert a GA tapokat is most emeltem csak 3ml-re.
Aquasky es twinstar mobilos kepei:View attachment 49273View attachment 49274

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

Jól látom hogy a twinstar hatására elkezdtek pirulni a növények? mondjuk így telós kép alapján talán elhamarkodott mondani de a zöld mintha tényleg szebb zöld lenne. Jól tévedek? :D

Off:
Nem mondod hogy bonyhádi vagy??? :eek:
 
Telefonon hasznalom a tapatalkot. Nagyon fosok a kepek? :D
Teljesen mas szinuk lett. Most hagyom hogy feljojjenek a tetejere a novenyek. Van olyan kepem is aquasky 601 mellett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
 
Telefonon hasznalom a tapatalkot. Nagyon fosok a kepek? :D
Teljesen mas szinuk lett. Most hagyom hogy feljojjenek a tetejere a novenyek. Van olyan kepem is aquasky 601 mellett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

Hát ha a telefon azt adja vissza amit (közel azonosan) látsz, akkor tényleg másabb a twinstar, a zöld az szebb zöld alatta jóval és a színes növények is elég jól kiemelkednek :) Nem is olyan rossz akkor ez a lámpa :)
 
Végre valaki a környékről, ennek felettébb örülök :D már azt hittem egyedül vagyok ebben a megyében aki növényezik :D

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről

A tagok menünél van egy térkép, ott látszik, hogy azért többen is akadnak a megyében. :):):)
 
Sziasztok!
Egy twinstar 900E mire képes?
Olvastam az oldalon hogy nem olyan erős. Jelenleg egy odyssea 2x39W-os lámpa van felette, ez ugye 0,5W/l (nagynyomású van) erős kompromisszumokkal, de én elvagyok így. Talán csak egy picit szeretnék feljebb lépni, érdemes lenne lecserélni egy ilyenre?
 
Sziasztok!
Egy twinstar 900E mire képes?
Olvastam az oldalon hogy nem olyan erős. Jelenleg egy odyssea 2x39W-os lámpa van felette, ez ugye 0,5W/l (nagynyomású van) erős kompromisszumokkal, de én elvagyok így. Talán csak egy picit szeretnék feljebb lépni, érdemes lenne lecserélni egy ilyenre?

Látható fényben szerintem kevesebb mint a mostani 2 csövesed. De tudjuk, hogy LED-nél ez picit máshogy működik.
De ha feljebb szeretnél lépni, akkor inkább a 900S
 
Látható fényben szerintem kevesebb mint a mostani 2 csövesed. De tudjuk, hogy LED-nél ez picit máshogy működik.
De ha feljebb szeretnél lépni, akkor inkább a 900S

Szia Viktor!

Egy hasonló kérdésem lehetne nekem is?
Én a 600S-el szemezek 64 literes akva fölé. Jelenleg négy csöves Ody-m van amiből csak három csövet járatok. Alapjáraton meg vagyok vele elégedve, csak ugye ott vannak az időszakos csőcserék illetve a pirosabb árnyalatú színeket a Odyssea-val eddigi próbálkozásaim során nem sikerült előhozni.
Érdemes váltani a Twinstarra? Vagy az extrabb színeket a meglévővel is elő lehet csalni?

Előre is köszi a választ!
 
Szia Viktor!

Egy hasonló kérdésem lehetne nekem is?
Én a 600S-el szemezek 64 literes akva fölé. Jelenleg négy csöves Ody-m van amiből csak három csövet járatok. Alapjáraton meg vagyok vele elégedve, csak ugye ott vannak az időszakos csőcserék illetve a pirosabb árnyalatú színeket a Odyssea-val eddigi próbálkozásaim során nem sikerült előhozni.
Érdemes váltani a Twinstarra? Vagy az extrabb színeket a meglévővel is elő lehet csalni?

Előre is köszi a választ!

Ami a váltás mellett szól:
  • Sokkal szebb színek. Ezt fénycsővel a mai állapotok szerint nem tudod elérni.
  • Sokkal szebb látvány. A sima 600S is, de a 600SP függesztett meg egy egész más dimenzió az odyhoz képest
  • Nincs fűtés az akvárium felé. A meleg leginkább felfelé távozik. Nem fűti a vizet és a növényeket.
  • Nincs meleg miatt cserélendő klipsz, led és leginkább a 10 havi csőcserék amíg az ody megeszi a csöveket.
Én váltanék. Most ugyan nincs dimmerünk hozzá, de használtuk már azzal is. Ezt sem tudod megtenni a fénycsővel.
 
Ami a váltás mellett szól:
  • Sokkal szebb színek. Ezt fénycsővel a mai állapotok szerint nem tudod elérni.
  • Sokkal szebb látvány. A sima 600S is, de a 600SP függesztett meg egy egész más dimenzió az odyhoz képest
  • Nincs fűtés az akvárium felé. A meleg leginkább felfelé távozik. Nem fűti a vizet és a növényeket.
  • Nincs meleg miatt cserélendő klipsz, led és leginkább a 10 havi csőcserék amíg az ody megeszi a csöveket.
Én váltanék. Most ugyan nincs dimmerünk hozzá, de használtuk már azzal is. Ezt sem tudod megtenni a fénycsővel.

Uhh köszönöm szépen a részletes tájékoztatót, tenyleg hasznos infókat osztottál meg. Több szempontból is azon hibáit emelted ki az Odynak amik befolyásolják a döntésem.
A mostani összeállításhoz marad még a mostani fénycsöves megoldás, de a következőhöz jön a LED-es fényforrás. Ott már pirosabb színeket is viszont szeretnék látni.
Köszi mégegyszer a segítséget ;)
 
Illetve azt szeretnem még tudni, hogy nap felkelte nap nyugta megoldható e vele, és lakapcsolás után megőrzi e a beállításokat?
Szerintem ez csak egy sima fényerőszabályzó, mint egy potméter. Napfelkelte-napnyugta szimulálásához meg olyan vezérlő kell amiben van óra is, ilyen pl a TC420-as aminél be tudod állítani, hogy az adott időben hány százalék legyen a fényerő
 
Szerintem ez csak egy sima fényerőszabályzó, mint egy potméter. Napfelkelte-napnyugta szimulálásához meg olyan vezérlő kell amiben van óra is, ilyen pl a TC420-as aminél be tudod állítani, hogy az adott időben hány százalék legyen a fényerő

És ezt rá tudom kötni erre a lámpára is?
 
Back
Oldal tetejére