• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.

viktorlantos

Alapító
Admin
Nem tudom ki mennyire követte a termék hivatalos megjelenését. Hónapok óta mentek a videók, tesztek erről a sejtelmes kis kütyüről.

Mostanra elkészült az angol weblap is. A cucc azért érdekes, mert kifejezetten nekünk növényfejeknek készítették.

Twinstar

Véleményük szerint különösen a start időszakban az algák növekedése fogja vissza a legjobban a növények fejlődését. Ezt kimutatták kb mennyire. Beteszed ezt a CO2 porlasztónak tűnő mikroproci vezérelt motyót és az akvárium 5. napjától kezdve mint egy házőrző vigyáz az akidra. Gyorsabb növényfejlődés, algamentesség néhány alga típus esetén és hatékonyabb sterilizálás mint egy UV! Ezt igéri a cucc nem többet. Eleinte azt hittem egy nagy kamu, de a cég hivatalos laborvizsgálatokkal és élestesztekkel is alátámasztja a hatékonyságot.

main_img.jpg

twinstar_1_1.jpg


Már algás akváriumba nem lehet betenni, előtte alapos írtás kell, ebből gondolom, hogy inkább megelőző cuccos. A glosso így hogy a starnál nem fojtogatta az alga 50%-kal többet nőtt. Rotala Indica 40%

Twinstar

Youtube-on találtok róla sok vidit nézzétek meg ha még nem tettétek. Érdekes cuccos, lehet megpróbálunk szerezni belőle néhányat. Mondjuk a 200 dolcsis árával nem a Carbo ellenfele :)
 
Eléggé ilyen ultragazdagok játékszere szaga van a dolognak. :p Én nézegettem már, de azt hittem, hogy valami kamu cucc.
 
Mondjuk ha azt nézem, hogy egy UV is kb ennyi, akkor nem drága. Gondolom nem a H2O2 gyógyszertűári kiszerelésének akarnak konkurenciát :)

Egyébként érdekes a motyó. Viszont folyamatosan be kell lennie kapcsolva a vezérlőnek, hogy rendesen működjön. Valamilyen tanulós logika alapján tolja befelé a jóságot :)
 
Az istenért sem tudtam rájönni, hogy ez mi ez, pedig még kínaiul is megtanultam, hogy értsem mit írnak az oldalukon. Most meg már, hogy tudom mi ez nem is érdekel. :p
 
Tényleg kamunak tűnik. Bár próbálom beleképzelni abba a "szitába", hogy a víz-áramból kiszedi az alga spórákat és ezáltal válhat hasznunkra. Vagy olyan mikrorezgéseket bocsájt ki amik kifejezetten a kezdődő alga saját "bioritmusát" inaktiválja. De az is lehet, hogy csak túl sok Sci-fi-t olvastam. :)
 
Én már csak azt nem értem, hogyan működik ez a cucc.
A honlapon egy helyen az szerepel, hogy mikrobuborékokat gyárt, amik tönkreteszik a zöldalgák sejtfalát. A növények elvileg azért nőnek tőle jobban, mert nem akadályozzák őket az algák. A jó bacikat nem öli meg, mert "ALC algorithm", de amennyire a neten látom, ez annyit tesz, hogy automatic level control. Azt akarja mondani, hogy kevés mikrobuborék megöli a rossz bacikat, a sok meg a jókat is? Kifejezetten azt írja, hogy nem árt az anaerob baciknak. (A kisördög azt is hozzáteszi, hogy azért,mert ez csak levegő?) És egyáltalán, hogyan csinálja a buborékot? És a buborékok hogyan aktivizálják a nyomelemeket amiért könnyebben felveszik a növények?
 
Én már csak azt nem értem, hogyan működik ez a cucc.
A honlapon egy helyen az szerepel, hogy mikrobuborékokat gyárt, amik tönkreteszik a zöldalgák sejtfalát. A növények elvileg azért nőnek tőle jobban, mert nem akadályozzák őket az algák. A jó bacikat nem öli meg, mert "ALC algorithm", de amennyire a neten látom, ez annyit tesz, hogy automatic level control. Azt akarja mondani, hogy kevés mikrobuborék megöli a rossz bacikat, a sok meg a jókat is? Kifejezetten azt írja, hogy nem árt az anaerob baciknak. (A kisördög azt is hozzáteszi, hogy azért,mert ez csak levegő?) És egyáltalán, hogyan csinálja a buborékot? És a buborékok hogyan aktivizálják a nyomelemeket amiért könnyebben felveszik a növények?

Es miert nem lehet algas akiba betenni? ;)

Lehet valamilyen parametert mer mint referencia es ha megvaltozik bekapcsol mint egy ph computer?
 
Es miert nem lehet algas akiba betenni? ;)

Lehet valamilyen parametert mer mint referencia es ha megvaltozik bekapcsol mint egy ph computer?

Valószínűleg sokat dobna az elérhető információkon, ha fizetnének egy rendes tolmácsot a honlaphoz. Amíg szerintük a yamato shrimp egy algaevő BIOMOLEKULA, addig nem nagyon lehet remélni értelmes és használható adatokat. Ha van forgó alkatrésze, akkor szerintem ez egy mikronszűrő lesz, mint például a kovaszűrő. A használati útmutatóban a "dust removing" bekezdés erre emlékeztet, mivel az ilyen szűrők tönkremennek a portól. Ha a mikrobuborékok valójában mikropórusok, akkor rögtön több értelme van a dolognak. Egy ilyen szűrő valóban kiszűri az algaspórákat és a vízben úszó parazitákat, ellenben nem árt a szűrőanyagban csücsülő szűrőbaciknak.
 
Valószínűleg sokat dobna az elérhető információkon, ha fizetnének egy rendes tolmácsot a honlaphoz. Amíg szerintük a yamato shrimp egy algaevő BIOMOLEKULA, addig nem nagyon lehet remélni értelmes és használható adatokat. Ha van forgó alkatrésze, akkor szerintem ez egy mikronszűrő lesz, mint például a kovaszűrő. A használati útmutatóban a "dust removing" bekezdés erre emlékeztet, mivel az ilyen szűrők tönkremennek a portól. Ha a mikrobuborékok valójában mikropórusok, akkor rögtön több értelme van a dolognak. Egy ilyen szűrő valóban kiszűri az algaspórákat és a vízben úszó parazitákat, ellenben nem árt a szűrőanyagban csücsülő szűrőbaciknak.

Az angol fórumon egy picit többb infót sikerült összeszedni ezügyben:
Twinstar..what is it? | UK Aquatic Plant Society

Az utolsó bejegyzésben az ózinizátor után egy másik sterilizáló technológiáról írnak.

Viszont ami érdekes volt, hogy a cég válaszaiban elég korrekten beszélnek az algákról kifejezetten növényesek esetén. Szóval nem hülyegyerekek ülnek a másik oldalon. Totál képben vannak az erős világítás, CO2, tápozás, alga témában. Ha másért nem ezért mindenképp érdemes elolvasni a topikot.
 
Azt írják, hogy a zöldalgát a fölösleges tápanyagok jelenléte okozza. Ha a növények felveszik az összes tápanyagot, nincs alga. Ha van tápanyag, van zöldalga. Ha nitrogén és foszforhiány van, akkor viszont pontalga nő az üvegre. Ez utóbbi nagyjából igaz is. De az EI óta azért sejtjük, hogy ennél egy kicsit bonyolultabb a képlet. És továbbra sincs egy árva szó sem arról, hogyan működik a cucc. Egyesek szerint ózongenerátor.
If water plant absorbs provided nourishment 100%, it will be the most idealistic environment where the Green algae don’t occur.
 
Azt írják, hogy a zöldalgát a fölösleges tápanyagok jelenléte okozza. Ha a növények felveszik az összes tápanyagot, nincs alga. Ha van tápanyag, van zöldalga. Ha nitrogén és foszforhiány van, akkor viszont pontalga nő az üvegre. Ez utóbbi nagyjából igaz is. De az EI óta azért sejtjük, hogy ennél egy kicsit bonyolultabb a képlet. És továbbra sincs egy árva szó sem arról, hogyan működik a cucc. Egyesek szerint ózongenerátor.

A tápanyagtöbbletnél pl Amazonia aljzatra gondolnak. Nem folyékony tápozásra.
Nagyjából erről is szólna a cucc. Pl ha van egy tápanyagos aljzatod. HC gyep. És minden földi jó amivel pörkölöd a növényeket, akkor az esetek többségében alga van az első 2 hét után. Ugyan leküzdhető 1-2 hét alatt, de azt is látjuk, hogyan próbálja totál megfojtani a növényt amíg erejében van az alga.

Erről az esetről van szó :)

5436244045_5411c773a7_b.jpg
Green Aqua - Showroom by viktorlantos, on Flickr

Akármi is ez, lehet valamilyen sterilizáló amit az utolsó posztban írnak, de ha csak ezt a problémát megoldja ami az indulási szakaszban van, tényleg hasznos segítség.
Én kb ezt látom a képeken videókon a minta akikban.
 
Legyen igazad. Engem eléggé elbizonytalanít, hogy képes volt egy oldalt végigszövegelni, de közben gondosan megkerülte, hogy válaszoljon egy egészen konkrétan feltett kérdésre, miszerint milyen elven is működik ez a cucc?

In conclusion, the effect of TWINSTAR depends on which water plants you plant and how to manage them
Egy nagyon is létező problémára ígérnek megoldást, logikusnak tűnik amit írnak, de igazából nem árulják el, hogy mi is a megoldásuk. Lehet hogy a nyelvi és a kulturális akadályok miatt képtelenek a normális kommunikációra. De sajnos azt sem tartom kizártnak, hogy humbug az egész. A nehezen megoldható problémákra buknak a csalók. Egyszerűen azért, mert a bajokra megoldást akarunk, és bármilyen hülyeséget szívesebben elfogadunk ahelyett, hogy elviseljük a tehetetlenségünket.
 
Legyen igazad. Engem eléggé elbizonytalanít, hogy képes volt egy oldalt végigszövegelni, de közben gondosan megkerülte, hogy válaszoljon egy egészen konkrétan feltett kérdésre, miszerint milyen elven is működik ez a cucc?


Egy nagyon is létező problémára ígérnek megoldást, logikusnak tűnik amit írnak, de igazából nem árulják el, hogy mi is a megoldásuk. Lehet hogy a nyelvi és a kulturális akadályok miatt képtelenek a normális kommunikációra. De sajnos azt sem tartom kizártnak, hogy humbug az egész. A nehezen megoldható problémákra buknak a csalók. Egyszerűen azért, mert a bajokra megoldást akarunk, és bármilyen hülyeséget szívesebben elfogadunk ahelyett, hogy elviseljük a tehetetlenségünket.

Viszont ha a sorok között olvasol nem a megvezetés a lényeg. Elmondják mi a probléma és mire kínálnak megoldást. De elmondják azt is, hogy egyedü a kütyü nem fogja megoldani a gondot. Kellenek az amano garnélák is. Elmondják mikor nem műxik igazán. Szóval mondhatnák ennek az ellenkezőjét is, hogy mindenre jó. :)

Az angol oldalon írja egy ázsiai csóka, hogy ózonizátorokat gyártottak korábban. Lehet innen indul a szál. Valószínűleg amig nem kell nem mondják meg pontosan mi ez. Ez kb 1 hónap és a kínaiak majd jól körbefényképezik és jön a Twixstar Nano :) Hogy csak 1 karakter eltérés legyen
 
Találtam egy nyomot. Rákérdeztek a gyártónál, hogy mi a csuda az a felhő, amit a cucc a bekapcsolás után produkál. A gyártó szerint tiszta oxigén.
Ahogy én látom, a cuccban nincs semmiféle vegyszer, csak egy elektromos vezeték üzemelteti. Ha ez stimmel, akkor csak és kizárólag helyben állíthatja elő az oxigént, vízbontással. Ebben az esetben annyiban különbözik a hatása egy oxidátortól, hogy időben szabályozott a leadás. Illetve nem tudom mennyire egészséges vizet bontani egy üzemelő akváriumban.

What do you mean that cloud dust is bubble ?
If so, Clould dust is 99.9% of exygen.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére