• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Egyelőre legyetek türelemmel, az árral kapcsolatban! Jelenleg a felcsigázás fázisában vagyunk. Sőt, - csak halkan írom -, csináljunk úgy, mintha teljesen közömbösek lennénk. :whistle:

:D
Ez jó :D igazából nincs is rá szükségünk, mert akkor elveszi az akvarisztikától az algával való izgalmas küzdelmet, és a végén még unatkoznánk....
 
Ez jó :D igazából nincs is rá szükségünk, mert akkor elveszi az akvarisztikától az algával való izgalmas küzdelmet, és a végén még unatkoznánk....

Ugyanezt beszéltem ma egy ügyféllel.

Erről hirtelen az jutott eszembe, hogy mi volt 20 éve pl az autóiparban és mi van most?
ABS, ESP, most már sávtartó automatika meg minden. Minden arra megy hogy könnyebben és biztonságosabban menjen a vezetés.

Elkerülhetetlen lesz egy idő múlva, hogy az akvakertészkedésben is elterjedjenek szélesebb körben is ezek a kényelmi dolgok.
A legnagyobb lemorzsolódás még mindig a sok csalódás, algásodás és nehéz start miatt van.

Lehet nem ez a cucc lesz az a termék ami bármis is megváltoztat, de egy a sok közül ami az automatizálás körét tovább bővíti és próbál alternatív megoldást kínálni a peroxid, carbo és a többi cucc mellett.
 
Majd örülni fogok ha a jövőben egy teljesen automatizált kockája a természetnek lehet majd a nappalimban. Teljesen önfenntartó és megújuló rendszer.
 
Majd örülni fogok ha a jövőben egy teljesen automatizált kockája a természetnek lehet majd a nappalimban. Teljesen önfenntartó és megújuló rendszer.

A növényeket nem fogják nyírni helyetted és a halakkal is te ápolod majd a kapcsolatot. Te rendezed be stb.
De ahogy egy normál rendszer esetén nem idegeskedsz a CO2 miatt, lehet az algák és más technikai jellegű dolog miatt sem kell majd.

Én el tudnám viselni :)
De az igazi nagy flash egy szűrő takarító robot lenne :)
 
Nem mintha annyira érdekelne, de ha már félóránként olvasom ezt a topikot... :) szóval Viktor, Oxigén szintet esetleg néznétek majd, hogy emeli-e? Engem leginkább ez érdekelne, ugyanis rettegek a nyártól, mert nincs klíma a lakásban, viszont CRS-ek vannak az akváriumban. Természetesen nem megoldásként gondolom, csak még egy plusz eszköznek a fegyvertárba, hátha ilyen szempontból is segédeszköz lehetne. :rolleyes:
 
Nem mintha annyira érdekelne, de ha már félóránként olvasom ezt a topikot... :) szóval Viktor, Oxigén szintet esetleg néznétek majd, hogy emeli-e? Engem leginkább ez érdekelne, ugyanis rettegek a nyártól, mert nincs klíma a lakásban, viszont CRS-ek vannak az akváriumban. Természetesen nem megoldásként gondolom, csak még egy plusz eszköznek a fegyvertárba, hátha ilyen szempontból is segédeszköz lehetne. :rolleyes:

A túróba... ma reggel ez volt végig az eszemben ahogy vezettem a bolt felé, hogy mérjem meg. De beértem és reset....
Ha nem jutna eszembe valaki a workshopon emlékeztessen már szombaton. Tök jogos ráadásul engem is érdekelne.
 
  • Like
Reactions: TZ
Szerintem egy jó 1-2 hónapos teszt után érdemes folyamatos naplózás mellett konzekvenciát levonni .
Várom Viktor én is a fejleményeket.
 
Nah közben valami infó is van az árakról és a fenntartási költségről.

5 model létezik:
Twinstar Mini 44.000Ft
Twinstar Mini S 44.000Ft
Twinstar Nano 58.000Ft
Twinstar Nano S 58.000Ft
Twinstar Shrimp 48.000Ft

Működését tekintve a gyártó 6-12 havonta javasolja a porlasztó cseréjét. Ahogy az UV esetén cserélni kell a lámpát, itt magát a porlasztó fejet.
Az új modellekbe valami védelmet betesznek hogy ne algásodjon a porlasztó a Ca+-tól.
Ha jól értelmezem kb 10-15 ezer a csere.
 
Jól értelmezem, hogy a Mini elviszi a 60-as akváriumot?

És mi az, hogy "Shrimp" ?

Namost, ha így bedoptad az árakat is, akkor azt is áruld el légyszi, hogy mikortól lehet venni. :)
 
Jól értelmezem, hogy a Mini elviszi a 60-as akváriumot?

És mi az, hogy "Shrimp" ?

Namost, ha így bedoptad az árakat is, akkor azt is áruld el légyszi, hogy mikortól lehet venni. :)

A shrimp kifejzetten garnélás akváriumokba való 120 literig
A kis garnélák túlélését segíti, úgy hogy a különböző betegségeket likvidálja. Gondolom hasonlóan mint egy UV.
Saját belső kísérleteik alapján 3x annyi kis garnéla maradt meg mint nélküle.
 
  • Like
Reactions: TZ
Akkor még egyszer most már literszámokkal bocsi skacok.

Twinstar Mini -- 44.000Ft
70-90 liter növények fejlődéséhez és alga problémák megelőzéséhez.

Twinstar Mini S -- 120 literig -- 44.000Ft
120 literes akváriumba. Karanténozáshoz. Pl ha halakat visztek haza kereskedésekből stb.
Növényekhez detto.

Twinstar Nano -- 58.000Ft
70-90 és 180-240 (mode 2) liter növények fejlődéséhez és alga problémák megelőzéséhez.

Twinstar Nano S -- 58.000Ft
240-350 literes aksikhoz. Arowana, rája és diszkosz halas aksikhoz

Twinstar Shrimp -- 120 literig-- 48.000Ft
Garnélás akváriumokba. A kis garnélák megtartásáért
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére