• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Skacok, veletlenul osszekevertem a Twinstar tápegységeket más cuccokéval.

Melyik valo a Minihez es az M2-hoz:
12V/3A vagy 15V/2A ???

Koszi!
 
Sziasztok

Lenne egy problémám vásároltam a GA-ból egy M9 porlasztót és nem akar porlasztani,Valaki találkozott már ilyen gonddal.
Nano+ hoz használnám ,nincs alatta buborék ,rezeteltem ,rendessen be van dugva,a régi porlasztóval müködik a nanó+.
 
Sziasztok

Lenne egy problémám vásároltam a GA-ból egy M9 porlasztót és nem akar porlasztani,Valaki találkozott már ilyen gonddal.
Nano+ hoz használnám ,nincs alatta buborék ,rezeteltem ,rendessen be van dugva,a régi porlasztóval müködik a nanó+.
Műszerrel nem nézted, hogy nem-e gyártási hibás? Csak két rács van benne , így a csatlakozó között könnyen ki lehet mérni ha pl a vezeték nem lett jól ráforrasztva a rácsra. Én chihiros doctor rácsával jártam úgy, hogy a használattól a vezeték is az elektrolízis áldozata lett, és egyszerűen képtelen voltam visszaforrasztani, mert a rácsot nem fogta meg az ón. Gyárban biztos van rá valami spec megoldásuk.
 
Műszerrel nem nézted, hogy nem-e gyártási hibás? Csak két rács van benne , így a csatlakozó között könnyen ki lehet mérni ha pl a vezeték nem lett jól ráforrasztva a rácsra. Én chihiros doctor rácsával jártam úgy, hogy a használattól a vezeték is az elektrolízis áldozata lett, és egyszerűen képtelen voltam visszaforrasztani, mert a rácsot nem fogta meg az ón. Gyárban biztos van rá valami spec megoldásuk.
Különböző fémek kontaktusának kialakítására két módszert tudok elképzeni, ami DIY módon kivitelezhető:
- vezető ragasztó. Egyszerű, gyors, viszonylag olcsó.
- ponthegesztés. Ha nincs otthon hozzá készülék, akkor esetleg meg lehet próbálkozni olyan cégeknél, ahol akkumulátor pack-ok összeállításával is foglalkoznak. Minden esetre, nem az adott porlasztón kellene kísérlezetzni, mert először be kell lőni az áram nagyságát és az idő hosszát.
 
Utoljára módosított:
Minden esetre, nem az adott porlasztón kellene kísérlezetzni, mert először be kell lőni az áram nagyságát és az idő hosszát.
Mivel másik porlasztóval működik, így én csak arra tudok gondolni, hogy valahol forrasztási gond lehet. Azt meg simán ki lehet mérni és mivel új a cucc, így nincs értelme szórakozni vele, hanem ki kell cseréltetni.
 
Sziasztok!

Huhh remélem jár még erre valaki annak ellenére, hogy kb. 2 éve volt az utolsó poszt! :rolleyes:

A kérdésem az lenne, hogy aki használ Twinstart, az mellette ugyanúgy porlaszt be levegőt az akváriumba, vagy simán kiválthatja azt is? :unsure:

Thx!
M :)
 
A kérdésem az lenne, hogy aki használ Twinstart, az mellette ugyanúgy porlaszt be levegőt az akváriumba, vagy simán kiválthatja azt is? :unsure:
Növényes akváriumban jellemzően Twinstar nélkül sem porlasztunk be külön levegőt.
De igen, mivel "szétbontja" a vizet, az oxigéntartalmat növeli a kütyü.
 
Növényes akváriumban jellemzően Twinstar nélkül sem porlasztunk be külön levegőt.
De igen, mivel "szétbontja" a vizet, az oxigéntartalmat növeli a kütyü.
Kösz szépen a bíztató választ. :)
Pontosítanám a kérdést: van aki "vegyes", hal+növényesben akváriumban is használja?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére