• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Ez tényleg így van, vagy csak elvileg? Ahogy látom a GA galéria fotókon, mindegyik akváriumban vízszintesen vannak a reaktorok. Ezek szerint nem gond, ha néhány bubi beszorul alá?

Teljes megoldást nem jelent az eltérő rács sem.
Már eleve amikor betesszük a porlasztót, levegő szorul a lapka alá. Ha ezt így hagyod hosszabb távon szerintem károsíthatja a reaktort.
Amikor beteszed pöcköld meg. Menet közben meg nézni kell mennyire halmozódik a porlasztó alatt a levegő. Áramlás függő. Ha igen akkor kicsit nem árt megbillenteni.
 
Sziasztok! Egy 60x30x30-as bruttó 54 literes akvába gondoltam egy Twinstar II M5-öst beüzemelni. Jó a választás? Melyik módban használnátok?
 
. Ha ezt így hagyod hosszabb távon szerintem károsíthatja a reaktort.
Nem egy friss bejegyzésre válaszolok / kérdezek: vajon miért károsítja a reaktort?
Azt már többé-kevésbé kiderítettük, hogy egy vízbontó készülékről van szó, aminek valamilyen korrózió álló anyagból van a "reaktora" (az ilyesmit általában titánium(ötvözet)-ból szokták csinálni). Na most, ha levegő buborék szorul alá, akkor max. ott nem érintkezik a vízzel, nem bontja. De ettől miért károsodna? Inkább tovább tart! ;) (szerintem)
 
De ettől miért károsodna? Inkább tovább tart! (szerintem)
Hát a terméket nagyon sokunk használja ,és nem az a tapasztalat ,hogy nagyon sokáig bírná.Annyit már okosodtunk ,hogy ha függőlegesebb (vagy döntve)van a porlasztó akkor nem szorul alá a buborék ,így tovább bírja.De ez sem garancia a hosszútávú helyes működéshez.Egy idő után eloxidálódik.Persze a másik oldala a dolognak az ,hogy a vízparaméterek sem mindenhol egyformák.Lágy vízben ugyan úgy elhasználódik egy idő után ,mint a keményben.
 
Nálam bármilyen porlasztó max. egy évig bírta (első, második generációs tök mindegy), de ekkor már erősen csereérett volt.
Ja és erősen lágyvíz volt/van.
 
Nalam full lagy vizben is rarakodik valami 2-3 honap alatt, ilyenkor kap egy ecetes furdot es ugy megy mint uj koraban. Valaki par napja telefonalt be, hogy 2,5 eve megy a twinstar, elromolhatott e a porlaszto mert az utobbi idoben gyengebb :ROFLMAO: Azt latjuk, hogy az atlag egy evet bir.
 
Nalam full lagy vizben is rarakodik valami 2-3 honap alatt, ilyenkor kap egy ecetes furdot es ugy megy mint uj koraban. Valaki par napja telefonalt be, hogy 2,5 eve megy a twinstar, elromolhatott e a porlaszto mert az utobbi idoben gyengebb [emoji23] Azt latjuk, hogy az atlag egy evet bir.
Szia! Ezt az ecetes fürdőt hogy érted? Mennyi ecet és mennyi víz? Mennyi ideig hagyod benne?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Szia! Ezt az ecetes fürdőt hogy érted? Mennyi ecet és mennyi víz? Mennyi ideig hagyod benne?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
kb 1:4 arány ecet-víz (20%-os, nyilván 10-essel 1:2) és beledobom a porlasztót 2-3 órára, közben néha megmozgatom benne, látványosan buborékozva leoldódik róla a lerakódás
 
kb 1:4 arány ecet-víz (20%-os, nyilván 10-essel 1:2) és beledobom a porlasztót 2-3 órára, közben néha megmozgatom benne, látványosan buborékozva leoldódik róla a lerakódás
Köszi a segítséget!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Sziasztok!

A következő Scape Építésénél seiryu köveket szeretnék használni. Azt hiszem @viktorlantos írt régebben róla, hogy mivel keményíti a vizet, ezért hamar tönkremehet a twin porlasztója. Van ezzel valami tapasztalat? Bevált technika? :)
köszönöm
 
Mi a nagyobb upgrade az alga elleni harcban? Twinstar nano vagy egy jobb UV szűrő? Egyszerre sajnos nem fér bele a keretbe.
 
Inkább a problémát kellene előbb feltárni. :) Nyiss egy naplót, írd le a technikát, a tápot, hogy milyen növények, milyen állatok vannak benne, mióta tart az algásodás, és mit próbáltál ki eddig. Lehet, hogy egy kis fényerő csökkentés/növelés, esetleg a szűrő kifolyó ágának máshova helyezése megoldja a problémát.
Tudomásom szerint a Twinstar inkább a megelőzést segíti, az algát nem fogja kiirtani.
 
Inkább a problémát kellene előbb feltárni. :) Nyiss egy naplót, írd le a technikát, a tápot, hogy milyen növények, milyen állatok vannak benne, mióta tart az algásodás, és mit próbáltál ki eddig. Lehet, hogy egy kis fényerő csökkentés/növelés, esetleg a szűrő kifolyó ágának máshova helyezése megoldja a problémát.
Tudomásom szerint a Twinstar inkább a megelőzést segíti, az algát nem fogja kiirtani.


A megelőzés a célom nekem is, tudom kezelni a helyzetet jelenleg is, nincs elburjánzva, csak jó lenne, ha még kevesebbet kéne foglalkozni vele. Úgy gondoltam, az említett két cucc pont ezért van kitalálva de egyelőre mindkettő túl sok (és lehet nem is kell).
 
A megelőzés a célom nekem is, tudom kezelni a helyzetet jelenleg is, nincs elburjánzva, csak jó lenne, ha még kevesebbet kéne foglalkozni vele. Úgy gondoltam, az említett két cucc pont ezért van kitalálva de egyelőre mindkettő túl sok (és lehet nem is kell).

Első körben algaírtók, és a szűrés legyen rendben.
A világítás, CO2, tápozás legyen megfelelően összehangolva.

Utána jöhet minden finomhangolás, ha szükséges, mint UV vagy Twinstar.
De ezeket semmiképp nem raknám a fenti dolgok elé fontossági sorrendben.
 
Első körben algaírtók, és a szűrés legyen rendben.
A világítás, CO2, tápozás legyen megfelelően összehangolva.

Utána jöhet minden finomhangolás, ha szükséges, mint UV vagy Twinstar.
De ezeket semmiképp nem raknám a fenti dolgok elé fontossági sorrendben.


Köszi a választ! Igen, pont a finomhangolás résznél vagyok és ezek közül az egyik lenne a next step. Illetve, amikor pár hét múlva újraépítem az egészet Amazóniával, melyik lesz nagyobb segítség a kezdetekben.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére