• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
602369_619332281421809_1178620859_n.jpg



1173732_619332121421825_405478154_n.jpg






536787_619332111421826_1169114241_n.jpg
1148865_619332291421808_1725096598_n.jpg
 
Ha minden igaz kb 1 hét múlva kapunk egy teszt példányt a Twinstar Nano-ból.

Ezt 60 és 90cm-s akváriumokhoz is lehet használni.
Japánban beszélgettem Dave Chow-val a működéséről. Nála már bekerült az alap karbantartó cuccok közé, mert elég hatékony cyano, zöld pontalga és barna alga témára.
Meglátjuk hogy üzemel a teszten. Ha jó, akkor elkezdjük a forgalmazását itthon is.
 
Ha minden igaz kb 1 hét múlva kapunk egy teszt példányt a Twinstar Nano-ból.

Ezt 60 és 90cm-s akváriumokhoz is lehet használni.
Japánban beszélgettem Dave Chow-val a működéséről. Nála már bekerült az alap karbantartó cuccok közé, mert elég hatékony cyano, zöld pontalga és barna alga témára.
Meglátjuk hogy üzemel a teszten. Ha jó, akkor elkezdjük a forgalmazását itthon is.

Ha a zöld pont ellen tényleg hatásos, nagyon népszerű lesz az iwagumisták körében. Viszont azt sajnálom, hogy az ecset nem került fel az étlapjára....bár akkor már túl egyszerű lenne az élet. :)
 
sokkot kaptam az árától:wtf:

Ha megnézel ez ózonizátort, egy ph controllert, egy jobb UV-t, tápadagolót akkor ez sem tűnik soknak.
Nem olcsó, de van akik ennyit ellocsol algaírtásra :) vagy felhagy a hobbival mert a kezdeti algásodáson nem tudja átverekedni magát.
 
Ami érdekes az pl az, hogy működő akváriumba betéve ahol cyano alga van 2 hét alatt kiírtja pl az algát az aljzatból is.

Én az ilyen dolgokra leszek kíváncsi.

Dave még azt mondta, hogy a növények szemmel láthatóan jobban növekednek. Az algák nem fékezik a növényeket. Diatom ellen jól vizsgázik.
Nem csodaszer, de megint egy cucc ami működik és ami egy ajánlott karbantartási körbe belefér. Azért úgyanúgy kellenek az amano garnéla, otocinclusok, sziámik stb.

Szerintem leginkább kezdőknek lesz hasznos a cucc. De ha megjön megnézzük, teszteljük stb
 
Csodaszer, csodaszer oszt mègse Ada :) Ez profi cucc, a kezdők meg ritkán profik.
De annak örülök hogy tesztelitek, mert a netes leìrást egy másodèves marketingszakos egyetemista kèszítette...kellőkèpp hazontalanra, gyakorlatilag a szöveg alapján csak a rövidlátásra, meg a színvakságra nem jó, amit napi 10 tvshop után is nehezen emèszt az ember.
 
Csodaszer, csodaszer oszt mègse Ada :) Ez profi cucc, a kezdők meg ritkán profik.
De annak örülök hogy tesztelitek, mert a netes leìrást egy másodèves marketingszakos egyetemista kèszítette...kellőkèpp hazontalanra, gyakorlatilag a szöveg alapján csak a rövidlátásra, meg a színvakságra nem jó, amit napi 10 tvshop után is nehezen emèszt az ember.

Tök megértem. Kicsit vicces is hogy ezen rugózik minden növényes fórum és hogy mennyire fake az egész.
Miközben a cég sorra demonstrálja akváriumokon - és növényes akváriumokon! nem halas vagy low tech cuccokon - hogy működik. Nehezen fogadjuk el az új dolgokat sajnos.
Okos húzás volt részükről, hogy megkeresték Dave Chow-t. Ő egy ikon. Ha a legjobbak tesztelik akkor nincs mellébeszélés.

Szóval bizakodó vagyok, de ahogy írtam ez nem egy olyan cucc ami mindent megold. Csak azt ami ígér.
Cserélni kell benne pl a membránt 1 év után és biztos van még olyan dolog ami közben derül ki.

Ez profi cucc, a kezdők meg ritkán profik.

A profik tudják mi a baj. Miért jön alga és hogyan kezeljék. Láttak már ilyet sokat. És tudják legközelebb is jöhet bármikor. Ezért nem érdekli őket. Mennek előre az eltervezett úton és használnak mindent amire szükség van.

A kezdő meg hazaviszi a friss aljzatot, a sok drága növényt, a co2-t meg mindent ami kell 2 hétig minden happy, de amint elkezdődnek a problémák ott állnak és nem egyszer hallom, hogy inkább csinálnának valami mást.
A kezdő nem egyenlő azzal aki nem költ semmit a hobbira. A kezdő az akinek ugyan elmondták hogyan védekezzen a problémák ellen, de még sosem látott élőben Cyanot, BBA-t, stb így amikor jön egyből az akvárium végét látja a bajokban.

Érdemes benézni pár kezdő naplóba itt a kertészen is. Sok esetet látok, ami a tapasztalatlansággal köthető össze.
 
Nah ma beüzemeltük a teszt példányunkat a 180L-es minimál akváriumba. 2 módja van az eszköznek. 1-es módban kis 60-80 literes akváriumokhoz használható. 2-es módban 180-240 literes akikhoz.
Beüzemelés pofon egyszerű volt. Bedobod a porlasztót, bedugod és bekapcsolod. A cucc mindig be van dugva a hálózatba, de akkor kapcsol be amikor ő úgy gondolja. Ezt vezérli a kis eszköz.

Meglátjuk 2-3 nap múlva mi a tapasztalat. És az első 2 hétre is kíváncsiak vagyunk. Aki felénk jár láthatja működés közben.
 
Nem új akikba hatásos inkább?

Bármilyen akváriumba. Új akváriumnál az indító algákra is hatásos.
De Dave azt mondta, hogy sok már működő akváriumban is használják és látható eredménye van.

Közben a prosiból idézve ezekre hatásos:
Haj, fonál alga, barna alga, bga (cyano) fuzz, zöld por, zöld pont

Amire nem:
Zöld víz, fekete ecset, szakáll alga

Mi a Twinstar Nano modellt teszteljük.
Mode1:
60x35x35 (70l)
45x45x45 (90l)

Mode2:
90x45x45 (180l)
120x45x45 (240l)

Sterilizáló hatása ugye sokkal jobb mint az UV-nek.

Ma a bekapcs után nem sokkal azt láttam hogy az opálos akvárium kitisztult. Próbálok nem beképzelni hatásokat ezért mindig megnézzük többen.
Szerencsére az akvárium amibe betettük most algás kicsit, mert múlt héten teljesen szétcsaptuk CO2-vel illetve a hiányával.
Szóval BGA van. Dragon ugye takarítva lett, de meglátjuk mit csinál még vele. Gyep algás kicsit. Holnap megpróbálom lefotózni.

Ahogy a fény ment kb 1 percre kapcsolt be időnként. Most nap végén már nem ment a villany épp hogy csak bekapcsolt időnként. Valami történik.

Folyt köv.
 
Bármilyen akváriumba. Új akváriumnál az indító algákra is hatásos.
De Dave azt mondta, hogy sok már működő akváriumban is használják és látható eredménye van.

Közben a prosiból idézve ezekre hatásos:
Haj, fonál alga, barna alga, bga (cyano) fuzz, zöld por, zöld pont

Amire nem:
Zöld víz, fekete ecset, szakáll alga

Mi a Twinstar Nano modellt teszteljük.
Mode1:
60x35x35 (70l)
45x45x45 (90l)

Mode2:
90x45x45 (180l)
120x45x45 (240l)

Sterilizáló hatása ugye sokkal jobb mint az UV-nek.

Ma a bekapcs után nem sokkal azt láttam hogy az opálos akvárium kitisztult. Próbálok nem beképzelni hatásokat ezért mindig megnézzük többen.
Szerencsére az akvárium amibe betettük most algás kicsit, mert múlt héten teljesen szétcsaptuk CO2-vel illetve a hiányával.
Szóval BGA van. Dragon ugye takarítva lett, de meglátjuk mit csinál még vele. Gyep algás kicsit. Holnap megpróbálom lefotózni.

Ahogy a fény ment kb 1 percre kapcsolt be időnként. Most nap végén már nem ment a villany épp hogy csak bekapcsolt időnként. Valami történik.

Folyt köv.
és milyen algákat telepítettetek mellé?
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kiderült-e már a működési módja a gépezetnek? Ha még mindig áll, amit Moszat írt, hogy tiszta Oxigént termel, akkor nem merülhet-e fel például a túladagolás? A képeken elég durva felhőt generál, sokkal több bubival, mint egy Oxydator, ahol már itt is felmerült az esetleges túladagolás kockázata... A másik kérdésem, hogy ha oxigént termel, és vizet bont, akkor az nem árt az alacsonyabb rendű lakóknak?
 
A garnéla fórumon ez volt téma, mármint a O2 szint. Nekem az jött le az egészből, hogy sem az oxydator-ral és valószínűleg evvel a kütyüvel sem lehet veszélyes szintre emelni, mert nagyon nehezen oldódik a vízben.
 
Érdeklődnék, hogy kiderült-e már a működési módja a gépezetnek? Ha még mindig áll, amit Moszat írt, hogy tiszta Oxigént termel, akkor nem merülhet-e fel például a túladagolás? A képeken elég durva felhőt generál, sokkal több bubival, mint egy Oxydator, ahol már itt is felmerült az esetleges túladagolás kockázata... A másik kérdésem, hogy ha oxigént termel, és vizet bont, akkor az nem árt az alacsonyabb rendű lakóknak?

A pontos működés szerintem még jó ideig titkos lesz. Ez a know how benne.
De nagyon sokan használják szóval elég széleskörű tesztelés megy most már az EU-ban is.

Garnikat nem bántja. A felhő rövid ideig van. A garnélák meg sem moccannak amikor megy.
Nem úgy mint egy pH változás esetén amikor pattognak ugrálnak, izgatottak lesznek. Itt semmi. Halak detto.
 
A képeken elég durva felhőt generál, sokkal több bubival, mint egy Oxydator, ahol már itt is felmerült az esetleges túladagolás kockázata... A másik kérdésem, hogy ha oxigént termel, és vizet bont, akkor az nem árt az alacsonyabb rendű lakóknak?

Túladagolni az O2-t nem nagyon lehet. Nehezen oldódó gáz. Ha tényleg valami vízbontásszerű elven működik, akkor max. növelheti a naponta eltűnő víz mennyiségét az akváriumból. Több bajt nem okozhat, szerintem. Hogy mit használ, az meg majd a tesztekből kiderül.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére