• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tűszelep tapasztalatok

KZoli

Kertész szaki
A CO2 rendszer fontos eleme a tűszelep, nem találtam még témát róla a keresőben.

Használok a GW réz szelepet. Teljesen fém, nyilván elpusztíthatatlanra lett tervezve.

Van-e tapasztalat iprai pneumatikában használt szelepekről?
Nézetegek egy ilyen szelepet.
nse0601oepni.jpg


Gyorscsatlakozós, a menetes fele passzolna a mágnesszelepbe.
Gyakorlatilag Festo koppintásnak tűnik.

p53-1.jpg

Robbantottan.
 
Festo szelepet hasznaltunk a boltban a 3 toronymano alatt a bolt indulasanal. Lehet az elosztott rendszer miatt, de mindharom szelep kuka lett nehany het alatt. Azota speed controller van bent az Ada-tol 2 ev alatt semmi gond barmikor allitok finom preciz. Lehez belefutottunk egy gyenge szeriaba vagy egyszeruen nem jo az a szelep elosztott co2 rendszerekhez.
 
Festo szelepet hasznaltunk a boltban a 3 toronymano alatt a bolt indulasanal. Lehet az elosztott rendszer miatt, de mindharom szelep kuka lett nehany het alatt. Azota speed controller van bent az Ada-tol 2 ev alatt semmi gond barmikor allitok finom preciz. Lehez belefutottunk egy gyenge szeriaba vagy egyszeruen nem jo az a szelep elosztott co2 rendszerekhez.

Green Works CO2 tűszelep most csak 7 500 Ft - Green Aqua
Ez is Festo, nem? Vagy ti gyártatjátok, és csak a gyorscsati Festo benne?

Mondjuk nem tudom, ezek ipari pneumatikai dolgok, nyilván nagyobb igénybevételnek vannak kitéve egy gyártósoron, és mennek.
 
Az elején én is pneumatika szelepet használtam, két napig-aztán kuka. Most egy precíz ,ipari, (japó:) gyártmány ) van használatban, két éve. Azóta nem nyúltam hozzá:D!
 
Green Works CO2 tűszelep most csak 7 500 Ft - Green Aqua
Ez is Festo, nem? Vagy ti gyártatjátok, és csak a gyorscsati Festo benne?

Mondjuk nem tudom, ezek ipari pneumatikai dolgok, nyilván nagyobb igénybevételnek vannak kitéve egy gyártósoron, és mennek.

Ez az a bizonyos egyébként. Szóval nálunk nem vált be. Fura úgy tudtam már nincs is készleten. Rászólok a srácokra hogy kapcsolják le, ha tényleg nincs.
Nem is szállítjuk már. Maradt a sárgaréz meg az ADA jelenleg.
 
Sziasztok!
A tűszelep alkalmas arra, hogy teljesen lezárd a rendszert vagy csak arra, hogy szabályozd?
A barátommal vitatkoztunk és fogadtunk egy pár sörben.
Kösz.
 
Finomhangolásra való, de el lehet vele zárni a rendszert, de erre ott van a macrokapcsoló a reduktoron.
 
Finomhangolásra való, de el lehet vele zárni a rendszert, de erre ott van a macrokapcsoló a reduktoron.

Nem tudom mit értesz makrokapcsoló alatt!
Van egy nagyobb elzárható, tekerhető csap és egy kisebb.
Az öcsém állít össze egy nagynyomású rendszert és én sem értek hozzá, de szerintem Ő sem.
Ha nincs mágnesszelep, akkor a rendszert éjszakára hogyan illik leállítani?
 
A nagy tekerővel(macro) kell belőni a 1,5-2 bar nyomást, a tűszeleppel (micro) pedig a finomhangolást. Ha egyszer belőttétek egy megfelelő szintre, nem érdemes tekergetni, a palack csapjával zárjatok-nyissatok. Az elzárástól kezdve így is fog pötyögni még hosszú ideig, mivel a reduktorban is marad bőven nyomás alatti gáz.
 
A nagy tekerővel(macro) kell belőni a 1,5-2 bar nyomást, a tűszeleppel (micro) pedig a finomhangolást. Ha egyszer belőttétek egy megfelelő szintre, nem érdemes tekergetni, a palack csapjával zárjatok-nyissatok. Az elzárástól kezdve így is fog pötyögni még hosszú ideig, mivel a reduktorban is marad bőven nyomás alatti gáz.

Köszönöm a segítséget, átadom a megszerzett tudást az öcsémnek.
A zárásnál már csak az a probléma áll fenn, hogy ez egy nyomókaros (nem pisztolyos) tűzoltópalack. Ezek szerint annak a karját kellene felengedni ahhoz, hogy a rendszer teljesen leálljon? Ígérem ez az utolsó kérdés! (na jó, hazudtam!)
 
Az ADA féle speed controller hogy reagál a levegő hőmérséklet ingadozására? Mennyire van nála hőtágulás?
 
Sziasztok!

Egy "hegesztős" CO2 rendszer összeállításán ügyködöm épp, amihez Festo tűszelepet tudok szerezni "jóárasítva". Egy kérdésem lenne a tűszelepekkel kapcsolatban: milyen méretű csőhöz valóban gondolkodjak? Na jó, akkor kettő kérdés ( :whistle: ): a pneu cső jó CO2-re is? :)

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Akkor csinálja ezt az áramlás szabályzó,mikor fordítva kötöd be.
Nemá Ati,pont figyeltem rajta a nyíl irányát.Ettől is lehet ????Nem lehet hogy kosz van benne(csak tipp)???
És még egy felvetés:tűszelepnek nem mindegy hogy kötöm be?hisz ez csak egy kis csap nem????itt miért van jelentősége az iránynak???ez nem azt a célt szolgálja mint pl.egy visszafolyásgátló:unsure:
 
Back
Oldal tetejére