• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tűszelep tapasztalatok

Sziasztok!
Ha valaki tudja esetleg, ahogy látom, ADA PS-SCG Speed Controller-G CO2 tűszelep Push-in fitting-el kapcsolódik pneumatika csőhöz. Jól látom? És még a szükséges cső mérete érdekelne, mert nem tudták megmondani még.
Van most is egy tűszelepem, kényelmesen zárható, de finom kéz kell hozzá. Ahogy fentebb látom leírásokban, az ADA-s változat is eléggé durva. Egy fél fordulatnl mennyi bubiszám változás van, vagy bármi formában a finomságát ha valaki tudja specifikálni. 10%-al jobb tűszelepért, vagy azonosért nem adnék ki pénzt...
Tud valaki infót adni erről?
Köszönöm előre is!

Szia!

Ennél a tűszelepnél nincs olyan hogy fél fordulat :D Borzasztó érzékeny, gyakorlatilag itt tizedmilliméteres változástatásokról van szó. Egy fél fordulatnál már kicsit úgy viselkedik a tűszelep mintha szabályzás nélkül jönne a palackból a gáz. Viszont, ha sikerül jól beállítanod, akkor utána nagyon stabilan, hosszú ideig képes tartani a bubiszámot az ADA-s tűszelep. :)
 
Szia!
Ennél a tűszelepnél nincs olyan hogy fél fordulat Borzasztó érzékeny, gyakorlatilag itt tizedmilliméteres változástatásokról van szó. Egy fél fordulatnál már kicsit úgy viselkedik a tűszelep mintha szabályzás nélkül jönne a palackból a gáz. Viszont, ha sikerül jól beállítanod, akkor utána nagyon stabilan, hosszú ideig képes tartani a bubiszámot az ADA-s tűszelep.

Akkor lehet marad a mostani. Ezt is lehet zárni, lehet viszonylag finoman állítani, meg rögzíteni is. A rögzítéskor kicsit játszani kell, hogy olyan bubiszámnál rögzítsem, akit akarok. Rögzítés után nézem majd, hogy tartja a bubiszámot...


A rendes 4/6-os kemény CO2 cső való hozzá.

Köszönöm szépen! Ha nem lesz stabil a mostani, akkor az ADA-s tűszelep mellé egy-egy adaptert is kell szereznem, aminek egyik vége megy be az ADA tűszelepbe, másik végére meg tömlő húzható. Így már legalább tudom, milyen méretet kell rendelnem majd szükség esetén.
 
Nem javítható a tűszelep állíthatósága a reduktor felőli nyomás lejjebb vagy feljebb állításával ?
Normál esetben mennyi a javasolt nyomásérték, 2 bar ?
 
Nem javítható a tűszelep állíthatósága a reduktor felőli nyomás lejjebb vagy feljebb állításával ?
Normál esetben mennyi a javasolt nyomásérték, 2 bar ?

Én arra voksolnék, hogy igen. 2 bar környékén kellene megpróbálni.

Igen, 2 baron van a CO2. Most azt próbálom, hogy kikapcsolás és leállás után újra bekapcsolva nem egyezik a bubiszám. De kb 3 ps helyett 1-2 lesz. Megint állítottam, még vizsgálom. Reduktor és mágnesszelep külön, majd utána a tűszelep. A 2 bar nem változik.
 
Igen, 2 baron van a CO2. Most azt próbálom, hogy kikapcsolás és leállás után újra bekapcsolva nem egyezik a bubiszám. De kb 3 bps helyett 1-2 lesz. Megint állítottam, még vizsgálom. Reduktor és mágnesszelep külön, majd utána a tűszelep. A 2 bar nem változik.
ui: és diffúzorom van. és bps akart lenni a bubiszám.
 
Milyen bubiszámláló és difi van?

Korábban volt már eset, hogy kombo difi buborékszámláló megtréfálta a reduktor tűszelepét.
2kg CO2 palack, O2 reduktor 2 barra állítva a palackon. kb 5 cm 60 baros Gardena 6mm belső átmérőjű csővel mágnesszelepbe, majd kb 40-50 cm 60 baros Gardena 6mm belső átmérőjű csővel a hegesztéstechnikai finom tűszelepig. Onnan egy hurok, ADA visszafolyásgátló, GA üveg bubiszámlálóig kb 30cm GW CO2 cső, onnan kb 2m GW CO2 cső Japán nagy diffúzorig (szintén GA-ból).
 
Tudom, hogy a CO2 mértékegysége BPM :)
De valaki nem tudja megmondani kb, hogy ez mennyit jelenthet l/perc -ben? Mondjuk 90 BPM hány liter gáz lehet?
 
Az normális, hogy ha hozzáérek a tűszelep tekerőjéhez, akkor megugrik a bubiszám? Ha lenyomom kicsit, akkor csökken, de ha oldalra picit is hozzáérek, akkor felpörögnek a bubik. és mintha minden reggel más bubiszámmal indulna a mágnesszelep nyitása után, egyre csökken.
 
Az normális, hogy ha hozzáérek a tűszelep tekerőjéhez, akkor megugrik a bubiszám? Ha lenyomom kicsit, akkor csökken, de ha oldalra picit is hozzáérek, akkor felpörögnek a bubik. és mintha minden reggel más bubiszámmal indulna a mágnesszelep nyitása után, egyre csökken.
Az biztos nem normális. Eddig rendesen működött, és most megvadult?
Nekem is piszok szerencsém volt. Pár napja arra lettem figyelmes, hogy szinte ömlik a CO2 a számlálón keresztül. Még időben észrevettem, nem lett mérgezés. Több mint egy éve rendesem működött a tűszelep, és most meg meghülyült. Még jó hogy volt itthon másik, gyorsan kicseréltem.
Szerintem a tied, nem alkalmas a finom szabályzásra, vagy ki van kopva. Vagy nem bírja a CO2-t és kikezdte a gáz. (lehet, hogy az enyém sem...) (mer hogy sav, szénsav)
 
Az az igazság, hogy eddig nem nagyon zárogattam, de most már van mágnesszelep. Amúgy egy új festo szelep, kb. 3 hete megy. Lehet, hogy alul-méretezett, és túlságosan kinyitva (ami nekem kell 3 bubi/mp) már nem pontos. Ma délután ránézek megint.
 
Sziasztok! A tűszelep esetében melyik a jó, ha a bejövő levegő felé fojt, vagy ha a kimenő oldal felé? (Pl: leszellőző szelep)
 
UP! és kérdés: Valakinek tapasztalata hogy a Camozzi tűszelep finomabban állítható-e mint az Oxyturbo-s reduktoron lévő?

Illetve valaki próbált már valami tekerőgombot, műszergombot feltenni amivel finomabban lehet állítani a tűszelepet? Konkrét típus ami valahol beszerezhető? A Camozzi tűszelepnek kb. 8 mm lehet a tekerőátmérője a gyári adatlap alapján (pont ez a méret nincs megadva, de közelítőleg ennyi).
5-6mm átmérőre van bőven tekerőgomb de ilyen vastagságra már nehezebb találni. Főleg ami nem menetes.
 
Sziasztok!
Élesztős co2-öm van rézhollandiba epxyval ragasztot kupakok nyomásáló visszaváltható colás palackokkal, kupakokba festocsövek szintén epoxyval ragasztva.
A keverék 1 liter víz,30dkg cukor,1 zacskó instand éleztő, komoly nyomás van benne szó szerint betonkemények a flakonok. Szóval ehez keresek olyan tűszelepet amit tökre ellehet zárni mert a festo tűszelep nem zárható és az aquraio difi GA-s nagyon kisnyomással is ontja magábó a bubukat. Jelenpillanatban két tűszelep van sorbakötve így tudom már csökkenteni a nyomást. Köszönet(y)

Ui. sajna képet még nemtudok feltölteni a co2 rendszerről de már pár éve megy hibátlanul.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére