• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tűszelep tapasztalatok

Nemá Ati,pont figyeltem rajta a nyíl irányát.Ettől is lehet ????Nem lehet hogy kosz van benne(csak tipp)???
És még egy felvetés:tűszelepnek nem mindegy hogy kötöm be?hisz ez csak egy kis csap nem????itt miért van jelentősége az iránynak???ez nem azt a célt szolgálja mint pl.egy visszafolyásgátló:unsure:

Minden szelepnek van egy bekötési iránya. Tűszelep, visszafolyásgátló, mágnesszelep. :) Figyelni kell rá.
 
Ha áramlásszabályzód van akkor azt nem lehet elzárni.
Én is vettem egyet pneumatikával foglalkozó boltban aztán nézem, hogy hiába zárom el tökig akkor is megy rajta át a gáz és nem is kevés úgyhogy érdemben pont nem tudtam használni mert abban a tartományban már nem állított semmit amiben kellett volna :)
Aztán megkérdeztem utána a boltos srácot és mondja, hogy ezt nem lehet elzárni ahhoz golyós csap kell a rendszerbe. Úgyhogy itt be is fejeztem a pneumatikus "spórolást" és vettem egy rendes tűszelepet :)
 
Ha áramlásszabályzód van akkor azt nem lehet elzárni.
Én is vettem egyet pneumatikával foglalkozó boltban aztán nézem, hogy hiába zárom el tökig akkor is megy rajta át a gáz és nem is kevés úgyhogy érdemben pont nem tudtam használni mert abban a tartományban már nem állított semmit amiben kellett volna :)
Aztán megkérdeztem utána a boltos srácot és mondja, hogy ezt nem lehet elzárni ahhoz golyós csap kell a rendszerbe. Úgyhogy itt be is fejeztem a pneumatikus "spórolást" és vettem egy rendes tűszelepet :)
Na akkor itt álljunk meg egy szóra.Mi a különbség a kettő között???Mert nekem egy ilyenem van ez pediglen ha jól tudom egy GW tűszelep,ami pedig nem zár rendesen.Akkor ez most jó vagy rossz??
20874253_8c2e9ddc091fb181b17ece8a3627588f_l.jpg
 
az enyém pedig ilyen :)
a neve pedig egyirányú fojtó-visszacsapó szelep, az egyik irányba állítható a másik irányban pedig ami a csövön kifér úgy megy rajta a gáz :)
DSC_0083.jpg


viszont megnéztem a festo katalógusban és egyet találtam ami úgy néz ki mint a tied és annak a pdf-jében 25-225 l/min-et adtak meg mint fojtás adatot, ami ugye nem 0-225

a különbség a kettő között, belül nem tudom micsoda, majd talán jön egy szaki aki elmagyarázza :)
nekem azt mondták nem lehet elzárni és ezt a fentit nem is lehet az tuti :D
 
de igazából felmész a festo oldalára, ott beírod a középső számsort és ki is adja egyből, hogy micsoda az :)

Fojtó-visszacsapó szelep
GR-QS-6-LF
Cikkszám: 193968
Egyik irányban beállítható átáramlási mennyiség.

aztán pdf-ben megnézheted az adatlapját sok sok adattal :D
 
Na akkor itt álljunk meg egy szóra.Mi a különbség a kettő között???Mert nekem egy ilyenem van ez pediglen ha jól tudom egy GW tűszelep,ami pedig nem zár rendesen.Akkor ez most jó vagy rossz??
20874253_8c2e9ddc091fb181b17ece8a3627588f_l.jpg

Az áramlás szabályzóban gumi membrán végzi a folytást,a tűszelepben pedig egy magas emelkedésű kúpos "tű".
 
Sziasztok!
Beragadt tűszeleppel mit lehet kezdeni? Két vége szépen lejön, a csavarantyú viszont nem mozdul. Használt, nálam eddig csak dobozban volt; vizet kapott volna? :unsure:
 
Szép napot. vettem egy co2 tüszelepet a másik mellé /citromsavasom van/ camozzi http://www.webshop link moderálva/images/big/ad-co2-tuszelep.png és sehogyan sem tudom csatlakoztatni a csövet.kinek van javaslata ?a puhább csö amit a GA-ban vettem azt bele tudom dugni a nyilásba de ütközésig nem lehet. a keményebb csövek nem férnek bele akárhogyan probálom .van az a mozgo kütyü azt ki lehet venni ? valahogyan? Köszönném a választ ha valaki tudna segiteni
 
Szép napot. vettem egy co2 tüszelepet a másik mellé /citromsavasom van/ camozzi http://www.webshop link moderálva/images/big/ad-co2-tuszelep.png és sehogyan sem tudom csatlakoztatni a csövet.kinek van javaslata ?a puhább csö amit a GA-ban vettem azt bele tudom dugni a nyilásba de ütközésig nem lehet. a keményebb csövek nem férnek bele akárhogyan probálom .van az a mozgo kütyü azt ki lehet venni ? valahogyan? Köszönném a választ ha valaki tudna segiteni
a link moderálva lett, nem látjuk amit vettél...
 
Az alábbi tűszeleppel van egy kis gondom:

Ada PS-SCG Speed Controller-G

ada_ps_scg_speed_controller_g.jpg


Azért vettem márkásabb tűszelepet, hogy szépen lehessen szabályozni a gáz áramlását. Nem tudom, hogy csak nálam van e ez így, de sajnos épp hogy hozzáérek már ég és föld a különbség a bubiszámláló szerint, azaz nem lehet szépen, finoman szabályozni.
Folyásirány rendben van a berajzolt nyíl szerint...

Persze, nem kizárt, hogy én vagyok a béna.

Ötletek, tapasztalatok?
 
Az alábbi tűszeleppel van egy kis gondom:

Ada PS-SCG Speed Controller-G

ada_ps_scg_speed_controller_g.jpg


Azért vettem márkásabb tűszelepet, hogy szépen lehessen szabályozni a gáz áramlását. Nem tudom, hogy csak nálam van e ez így, de sajnos épp hogy hozzáérek már ég és föld a különbség a bubiszámláló szerint, azaz nem lehet szépen, finoman szabályozni.
Folyásirány rendben van a berajzolt nyíl szerint...

Persze, nem kizárt, hogy én vagyok a béna.

Ötletek, tapasztalatok?

Én ugyan ezt használom, és ugyan ez a jelenség nálam is meg van. Sokat kell próbálkozni, nálam az bevált, hogy gyakorlatilag csak megérintem a szabályzót, és az elég a változáshoz. Utána pedig békén kell hagyni :D
 
Én úgy szabályoztam be hogy a kék rögzítő anyát lazán meghúztam az állító
csavart megfogtam egy ültető csipesszel , mert annak fogazata a recékkel össze
összeakad a hossza miatt finoman kicsiket lehet vele mozdítani.
Ha megvan a megfelelő bubiszám rögzítem az anyát.
Így is párszor elkel vele játszani,de előbb utóbb sikerül.
Ha elállítódik a hőtágulástól akkor a reduktor nyomás
értékén szoktam állítana keveset.A tűszelephez vagy egy éve nem
kellet hozzá nyúlni.
 
Sziasztok!
Ha valaki tudja esetleg, ahogy látom, ADA PS-SCG Speed Controller-G CO2 tűszelep Push-in fitting-el kapcsolódik pneumatika csőhöz. Jól látom? És még a szükséges cső mérete érdekelne, mert nem tudták megmondani még.
Van most is egy tűszelepem, kényelmesen zárható, de finom kéz kell hozzá. Ahogy fentebb látom leírásokban, az ADA-s változat is eléggé durva. Egy fél fordulatnl mennyi bubiszám változás van, vagy bármi formában a finomságát ha valaki tudja specifikálni. 10%-al jobb tűszelepért, vagy azonosért nem adnék ki pénzt...
Tud valaki infót adni erről?
Köszönöm előre is!
 
Back
Oldal tetejére