• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tűszelep tapasztalatok

Sziasztok!
Élesztős co2-öm van rézhollandiba epxyval ragasztot kupakok nyomásáló visszaváltható colás palackokkal, kupakokba festocsövek szintén epoxyval ragasztva.
A keverék 1 liter víz,30dkg cukor,1 zacskó instand éleztő, komoly nyomás van benne szó szerint betonkemények a flakonok. Szóval ehez keresek olyan tűszelepet amit tökre ellehet zárni mert a festo tűszelep nem zárható és az aquraio difi GA-s nagyon kisnyomással is ontja magábó a bubukat. Jelenpillanatban két tűszelep van sorbakötve így tudom már csökkenteni a nyomást. Köszönet(y)

Ui. sajna képet még nemtudok feltölteni a co2 rendszerről de már pár éve megy hibátlanul.
Szia!
Szerintem egy nyomás szabályzót / nyomás csökkentőt kellene a rendszerbe iktatnod. A tűszelepen átfolyó gáz mennyisége a nyomástól függ (meg persze hogy mennyire van nyitva). Tehát, ha csökkented a nyomást, kevesebb gáz áramlik át.
 
Szia!
Szerintem egy nyomás szabályzót / nyomás csökkentőt kellene a rendszerbe iktatnod. A tűszelepen átfolyó gáz mennyisége a nyomástól függ (meg persze hogy mennyire van nyitva). Tehát, ha csökkented a nyomást, kevesebb gáz áramlik át.
20171103_211015.jpg 20171116_104849.jpg Szia ez az akváriumom nameg a co2 rendszer ehez kellene a tűszelep.
Milyen nyomás csökkentő lenne jó?
 
View attachment 43745 View attachment 43744 Szia ez az akváriumom nameg a co2 rendszer ehez kellene a tűszelep.
Milyen nyomás csökkentő lenne jó?
Szia!
Én ezekkel próbálkoztam. Furcsa, de nem meglepő módon, a legkókányabb DIY megoldás működik jelenleg is: A jobb felső sarokban látható szabályozható PB gáz nyomáscsökkentő. Viszont azt tudni kell, hogy nekem nagyon kis nyomás kell, mert a CO2-t beoldom, és nem használok diffuzort. A következő javaslatom (bár a te diffuzorod képességeit nem ismerem) a középen látható RLMA-QS-6 lenne. Ezzel egész jól beállítható 0,5bar is. ... és ha a nyomásod közel konstans és alacsony , a buborék számot is könnyebben be tudod lőni (szerintem). Láthatsz még különböző tűszelepeket is próbálkozásaim tanújaként. Egyik sem jobb a másiknál, csak árban van jelentős eltérés.IMG_0384.JPG
 
Sziasztok!
Oxyturbo nyomáscsökkentővel használom a co2 palacok. Azt tapasztalom, hogy a tűszeleppel beállítom a co2 mennyiségét, és már másnapra azt látom, hogy a bubi számlálón már lassabban mennek a bubik, mint amire előző nap beállítottam. Harmadnap még lassabban.... Mitől van ez?
 
Sziasztok!
Oxyturbo nyomáscsökkentővel használom a co2 palacok. Azt tapasztalom, hogy a tűszeleppel beállítom a co2 mennyiségét, és már másnapra azt látom, hogy a bubi számlálón már lassabban mennek a bubik, mint amire előző nap beállítottam. Harmadnap még lassabban.... Mitől van ez?
Hőmérséklet ingadozás?
Kicsi (pl fél kilós) palackoknál és kisebb nyomásnál még érzékenyebben reagál a szelep a hőmérsékletre.
 
OK. Ez így nem lesz egy tartalmas beszélgetés. Ahogy írtam, külső tényezőként csak a hőmérsékletre tudok gondolni mint befolyásoló tényező, erre meg nem reagáltál. De akkor kitalálom, az vsz nem változott. Maradt az, hogy sz.r a reduktor/tűszelep.
 
OK. Ez így nem lesz egy tartalmas beszélgetés. Ahogy írtam, külső tényezőként csak a hőmérsékletre tudok gondolni mint befolyásoló tényező, erre meg nem reagáltál. De akkor kitalálom, az vsz nem változott. Maradt az, hogy sz.r a reduktor/tűszelep.
Szia! Hőmérséklet ingadozás az nincsen! Állandó a szobában a hőmérséklet! A reduktor miben befolyásolhatja hogy a bubiszám állandóan visszaesik? Nem engedi át a gázt, és ettől? Illetve ha a nyomáscsökkentő esetleg ereszt valahol, az is okozhatja a jelenséget?
 
Valószínűleg nem jók a csöveid, vagy valahol ereszt a rendszer. Végig kellene nézni minden menetes részt. A puha csöveket cserélni CO2 csövekre stb. Elsőre ezeket nézném.
 
Szia! A csövek Co2 rendszerhez való csövek. Ma atnezem a menetes részeket nem ereszt- e valahol. Ha ereszt akkor teflon szalaggal szigeteljem?
 
Szia! A csövek Co2 rendszerhez való csövek. Ma atnezem a menetes részeket nem ereszt- e valahol. Ha ereszt akkor teflon szalaggal szigeteljem? A tűszelep is ereszthet gondolom. Azt lehet valami módon szigetelni?
 
Back
Oldal tetejére