• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Túlfeszültségvédő elosztó vagy szünetmentes tápegység

Az villamossag nem jatek. Lehet figyelni ra, hogy ne razzon meg, de ott meg nincs vege. Csak olyan cuccokat szabad hasznalni ami megbizhato. Egy elet munkaja szellhat el egy pillanat alatt. Vezetek halozat tip-top legyen, es csak megbizhato fogyasztok.
akkor most fényképezd le otthon a hosszabbítókavalkádot amit szerintem a másfeles alu vezetékről üzemeltetsz :)
 
Az villamossag nem jatek. Lehet figyelni ra, hogy ne razzon meg, de ott meg nincs vege. Csak olyan cuccokat szabad hasznalni ami megbizhato. Egy elet munkaja szellhat el egy pillanat alatt. Vezetek halozat tip-top legyen, es csak megbizhato fogyasztok.
Tudom. Ezért nem barkácsolhattam magamnak lámpát, és ezért nem csinálhatok pc ventis hűtést. :( Mondjuk megértem, de az alkotás öröme hajtott.
 
És amikor megjött az első normális világításom, ami úgy kapcsolódik fel, hogy nem vagyunk otthon? Hajaj... Nem lepődnék meg, ha titokban nyugtatókat szedne.
Kicsit off, de lepd meg egy ilyennel és mindig rá tudna nézni a lakásra, minden rendben van-e :)
Mozgásérzékelős, még arra is bekapcsol ha felkapcsolnak az akva lámpái vagy ha villámlik.
 
[emoji16] Kettosugynok!
Nem a darabszam a lenyeg az eloszto hegyekbe hanem az ossz fogyasztas. Nincs 650 watt se.
hehe, de a vezetéket nem tagadtad le :)
És tényleg nem nagy fogyasztók vannak bedugva, de a hosszabbítók is a jó kínai minőségűek... mondjuk nekem is leginkább azok vannak otthon ;)
Igazából csak az elmélet és gyakorlat közti különbségre céloztam.
 
Kicsit off, de lepd meg egy ilyennel és mindig rá tudna nézni a lakásra, minden rendben van-e :)
Mozgásérzékelős, még arra is bekapcsol ha felkapcsolnak az akva lámpái vagy ha villámlik.
Van kameránk, a betörőktől is félünk. :ROFLMAO: Mondjuk egy hónapon belül több betörés is volt az utcában, földszinten vagyunk első lakás, és nem szeretjük a szomszédokat se. :D
 
hehe, de a vezetéket nem tagadtad le :)
És tényleg nem nagy fogyasztók vannak bedugva, de a hosszabbítók is a jó kínai minőségűek... mondjuk nekem is leginkább azok vannak otthon ;)
Igazából csak az elmélet és gyakorlat közti különbségre céloztam.
Ertettem [emoji16]
Amugy mi baj a kinai cuccokkal? 50 eve az van csak nemreg lett szajhagyomany. En a xiaomi telomat 5 masikert nem cserelnem le.
 
van olyan, aki igen? :whistle:
Amikor Tengelicen laktunk, a szomszédban egy öreg néni lakott, mindig sütött sütit, őt szerettem. :D
A kamera amúgy csak akkor megy, ha hosszabb időre elutazunk. Mozgásérzékelős, és olyankor jelzést küld email-ben. Karácsonykor elutaztunk, és nem volt kipróbálva előtte, hogy mennyire érzékeny. Nagyon. Reagált arra is, amikor a gekkók mászkáltak a terrában, amikor felkapcsolódott a lámpa, amikor elment valaki az ablak előtt. Szegény drágámnak nem volt kellemes a karácsonya a félóránkénti riasztásoktól. :ROFLMAO: Na de off vége. :D
 
Ertettem [emoji16]
Amugy mi baj a kinai cuccokkal? 50 eve az van csak nemreg lett szajhagyomany. En a xiaomi telomat 5 masikert nem cserelnem le.
Kínai és kínai között is van különbség. A Chihiros is Kínából jön, és nem olvasztotta le a hosszabbítót, de pl az 1500 Ft-ért vett laptop töltő dugója beleolvadt a gépbe. :whistle:
 
Pedig jolenne ha megnyugodna es megszokna, hogy nem a vilagvege ha valami bedugva marad, mert belegondolni is rossz ha majd lesz autotok minden indulas elott beszereni az akkumulatort, erkezeskor meg ki. Fel evente sarucsere stb.
Arról nem is beszélve, hogy a téma nem is a villamos tűzesetekről szól, hanem a túlfeszültség okozta problémáról.
Másrészt, a túlfeszültség nem csak akkor tud kárt okozni, ha nem vagy otthon, hanem akkor is, ha otthon vagy. Sőt, akkor még inkább, hiszen akkor minden fogyasztót csatlakoztattok, amit egyébként kihúz a párod!
 
Arról nem is beszélve, hogy a téma nem is a villamos tűzesetekről szól, hanem a túlfeszültség okozta problémáról.
Másrészt, a túlfeszültség nem csak akkor tud kárt okozni, ha nem vagy otthon, hanem akkor is, ha otthon vagy. Sőt, akkor még inkább, hiszen akkor minden fogyasztót csatlakoztattok, amit egyébként kihúz a párod!
Szeret jelen lenni a dolgoknál, hogy azonnal tudjon reagálni. Ezért kell mindent úgy tesztelnünk, hogy otthon vagyunk mellette. : ) Nem értek hozzá, számomra az elektromosság okozta baj bármilyen formája veszélyes, elég, megolvad egy vezeték -> szikra -> kigyullad. Nagyjából ennyit látok már csak bele. Nem kell nekiállni elmagyarázni, hogy milyen baj mit okoz, ne koptasd a billentyűzetet. :D Én még mindig kicsit bátrabb vagyok, ami a készülékeket illeti, de nyilván nem vennék kínából noname melegítőlapot a terra alá 2 dollárért. Azért ilyeneknél már én is jobban figyelek.

a munkám jobban idegesít mint az elektromosság ;)
Az áram legalább megfogható dolog :ROFLMAO:
És bizseregsz is, mikor megfogod? : D
 
Azt nem tudom, hogy mit írnak pontosan a leírásokban, de a laikus azt hiheti, hogy vesz 10-20k-ért egy ilyen védelemmel ellátott hosszabbítót, és jöhet a villámcsapás is (erősen sarkítok nyilván). Ohh én nem fogok bogarászni a villannyal, ide szakember kell. Vagyis ide már nem, mert nem költünk más házára, ha nem fizeti ki, de majd a sajátunk atombiztosra lesz megcsinálva.

Nézd, a felhasználói tudatlanságra/ismerethiányra nem lehet hivatkozni.
Ismered azt amerikai esetet, amikor a hölgy beperelte a gyártót, mert betette a macskáját a mikrohullámú sütőbe szárítani, mert nem írták le a használati utasításban, hogy ezt nem szabad. :pigeon:
 
Nézd, a felhasználói tudatlanságra/ismerethiányra nem lehet hivatkozni.
Ismered azt amerikai esetet, amikor a hölgy beperelte a gyártót, mert betette a macskáját a mikrohullámú sütőbe szárítani, mert nem írták le a használati utasításban, hogy ezt nem szabad. :pigeon:
Azóta van, amire ráírják. Sőt, Superman jelmezen láttam olyan feliratot, hogy a "Jelmez viselése nem jelenti azt, hogy tud repülni". : D
 
Back
Oldal tetejére