• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Túl - illetve alultápozás

Evereka

Bölcs Ent
Üdv.
Itt a fórumon lehet olvasni pár helyen ,hogy milyen következményei vannak a túltápozásnak.Viszont arról nem nagyon olvastam ,hogy mi van ha alultápozok.
Az egyik naplóban említette egy bejegyzés,hogy alultápozás miatt is lehet algásodás???
Lehet elkerülte a figyelmemet itt a fórumon,de én szívesen olvasnék ilyen jellegű tapasztalatokról.Pl.mennyire befolyásolja az alultápozott akváriumot a fénymennyiség ,stb.És persze az lenne a legérdekesebb ,ha megírná valaki miből lehet következtetni legegyszerűbben ,ha kevés a tápbevitel.Én egy kicsit szkeptikus vagyok,mert ugye alga van ,de akkor kevés e a táp vagy sok???
Előre is köszönöm a válaszokat:notworthy:
szerk:és már most megkérném @inadsz Danit ,vagy @danyi03 Tamást,hogy dobja át a topicot az Akvárium tápozása menübe.
Ezt benéztem,de végül is algával is kapcsolatos:)
 
Köszi @Beni a választ:notworthy:
Akkor az reális lehet ,hogy a Crenata azért nem akar növögetni ,mert tápanyaghiánya van ,és ezért erősödött meg a fonalalgám???Egyszerűen stagnál a növényke.A fény már csak 24W az 54 literre,azt már nem nagyon tudom lejjebb vinni,kezdem ezt a tényezőt kizárni.
 
De azert algaevod van? Mert mintha a taiwanos akvariumot lattam volna a napokban abban meg nem nagyon divat az amano.

Crenata levelei nem nagyon bomlanak ultetes utan. Igy en a talajon levo szmotyire gondolok ami huzza magara. A crenata picit igenyesebb mint a hirsuta igy novenygond is lehet.
 
De azert algaevod van? Mert mintha a taiwanos akvariumot lattam volna a napokban abban meg nem nagyon divat az amano.

Crenata levelei nem nagyon bomlanak ultetes utan. Igy en a talajon levo szmotyire gondolok ami huzza magara. A crenata picit igenyesebb mint a hirsuta igy novenygond is lehet.
Yes Viktor ,fejen találtad a szöget.Viszont így meg ugyanott vagyok mint az előző setuppal ,mert most sem tudok nagyon porszívózni.Tele van az aljzat kicsikkel:whistle:
 
A túltápozásnak/túladagolásnak milyen jelei vannak a növényeken?

Kicsit régi, de ... :)

Az arányos "túltápozásnak" csak extrém mértékben van jele, 80-100 körüli nitrátnál már láttam gondokat, de ez is növényfaj függő. Az egyes tápanyagok aránytalan túltolása pedig elég hamar kiütközik egy másik elem felvételi gondjában.
 
Back
Oldal tetejére