• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Túl erős szűrés?

Botond

Kertész tanonc
Sziasztok!

A mai nap kaptam egy külső szűrőt(használt).sajnos márkát nem tudok mondani,mert a márkajelzés le van kopva de a kinézete alapján Eheim lehet.Adatok amiket látok rajta.1600l/h 6 szűrőrekesz van benne.A problémám az lenne vele,hogy nagynak bizonyul az aksimba.(130L) Ugye olvastam ,hogy túlszűrt akvárium nincs de lehet mégis?Illetve nagyon erős a kimenő vízsugár kimosta az akvárium egyik oldalát.Mit tudnék csinálni vele?Van vele más problémám is de azt valahogy csak meg tudom oldani mégpedig az hogy a burkolaton van egy hajszál repedés és kicsit ereszt.gondolom nem hiába adták ingyen...Válaszokat előre is köszönöm.
 
Ha csatolsz egy képet akkor meg tudjuk mondani milyen szűrő, de én 6 rekeszes Eheimről nem tudok. A kimenő ágon kéne egy csappal fojtani a szűrőt és/vagy az esőztetőt feljebb állítani.
A túlszűrés és a túl erős szűrés között annyi a különbség, hogy míg az előbbi a szűrőanyagra van tekintettel addig az utóbbi a pumpateljesítményre.
 
Ha csatolsz egy képet akkor meg tudjuk mondani milyen szűrő, de én 6 rekeszes Eheimről nem tudok. A kimenő ágon kéne egy csappal fojtani a szűrőt és/vagy az esőztetőt feljebb állítani.
A túlszűrés és a túl erős szűrés között annyi a különbség, hogy míg az előbbi a szűrőanyagra van tekintettel addig az utóbbi a pumpateljesítményre.
Gyorsan átnéztem én is az eheimeket, de nem láttam 6 rekeszest...
 
Arról esetleg van tapasztalatotok hogy a tartályt ha meg ragasztanám sziloval az elég lenne?Vagy ugyan úgy szivárogna a víz?
 
Beni verziója nekem is szimpatikusabb.
A nyomó ágat szerintem ne fojtsd le, inkább oldd meg, hogy a kijövő keresztmetszet növekedjen meg alaposan. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy egy esőztetőt csinálsz és az esőztető hosszát a lehető legnagyobbra veszed, aztán a lyukak számát és átmérőjét addig növeled, amíg megfelelően elterül a visszajövő víz, így nem lesz cunami az akváriumodban.
 
Beni verziója nekem is szimpatikusabb.
A nyomó ágat szerintem ne fojtsd le, inkább oldd meg, hogy a kijövő keresztmetszet növekedjen meg alaposan. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy egy esőztetőt csinálsz és az esőztető hosszát a lehető legnagyobbra veszed, aztán a lyukak számát és átmérőjét addig növeled, amíg megfelelően elterül a visszajövő víz, így nem lesz cunami az akváriumodban.
1600 lph-s gyári adattal a szűrő valószínűleg 1000-1200 lph körül teljesít a valóságban. Ekkora akváriumra ennek a vízforgatásnak nem szabad(na) túl erősnek lennie. Az esőztető is jó lehet, egy lily is jó lehet, egy poppy is jó lehet. A kérdés az, hogy mid van most a kimenő ágon, illetve mik állnak rendelkezésedre.
 
Beni verziója nekem is szimpatikusabb.
A nyomó ágat szerintem ne fojtsd le, inkább oldd meg, hogy a kijövő keresztmetszet növekedjen meg alaposan. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy egy esőztetőt csinálsz és az esőztető hosszát a lehető legnagyobbra veszed, aztán a lyukak számát és átmérőjét addig növeled, amíg megfelelően elterül a visszajövő víz, így nem lesz cunami az akváriumodban.
Köszönöm, ez a megoldás járhatónak tűnik. Valami féle barkács megoldással. Ha tudsz esetleg valami hasonló leírást azt megköszönném, bár nem hiszem hogy olyan nagy tudomány kell hozzá. :ROFLMAO:
 
1600 lph-s gyári adattal a szűrő valószínűleg 1000-1200 lph körül teljesít a valóságban. Ekkora akváriumra ennek a vízforgatásnak nem szabad(na) túl erősnek lennie. Az esőztető is jó lehet, egy lily is jó lehet, egy poppy is jó lehet. A kérdés az, hogy mid van most a kimenő ágon, illetve mik állnak rendelkezésedre.
Sajnos túl sok minden nem áll rendelkezésemre. A cső végén se volt semmi, mivel kapott szűrőről van szó hiányos volt. Csak próba ként raktam úgy be és erősnek bizonyult azért nem is próbálkoztam tovább. De így már meg nyugodtam hogy mégis csak használható lesz. Tudnál valamit mondani erről a poppyrol? Bocs de még kezdő vagyok sok rövidítés, szakszót nem ismerek, de gyorsan tanulok. :)
 
Ha csatolsz egy képet akkor meg tudjuk mondani milyen szűrő, de én 6 rekeszes Eheimről nem tudok. A kimenő ágon kéne egy csappal fojtani a szűrőt és/vagy az esőztetőt feljebb állítani.
A túlszűrés és a túl erős szűrés között annyi a különbség, hogy míg az előbbi a szűrőanyagra van tekintettel addig az utóbbi a pumpateljesítményre.
Meg találtam sacem a gyártó ha minden igaz.
 
Tudnál valamit mondani erről a poppyrol?
Itt láthatod a formáját:
Keresés eredményei erre: 'poppy' Green Aqua
A lényege az, hogy erősen megtöri az áramlást, és felfelé irányítja, hogy még gyengébb legyen. Ilyen befolyót használva szinte bármekkora vízforgatást be lehet vezetni egy akváriumba túl erős áramlás nélkül. Az árak ne ijesszenek meg, természetesen vannak sokkal olcsóbbak is, de azok nyilván nem ilyen jó minőségűek, nem ilyen szépek, és sokkal könnyebben törnek is általában.
 
Sziasztok!
Még új vagyok itt remélem jo helyre írok.
A témához kapcsolódóan nekem is lehet erősre sikerűlt egy a napokban épített szűrőm. Rendeltem esőztetőt ami két csőböl áll. Az egyik csövet tudtam csak bekötni mert hosszirányban akarok áramoltatni. Mikor rádugtam sipolt és olyan sodrás volt, hogy szállt minden az akksiba. :/ A lyukakat kibővítettem így a sippolás megszűnt de a sodrást nem tudom rendesen belőni. A felszin alatt van az esőztető 5-6 cm-rel kicsit felfelé a lyukakkal. Az akvárium 112 liter 3D hátterezett. A szűrőm rozsdamentes cső, 10liter térfogatú amit egy hydor seltz l30 1200l/h hajt.
 
Sziasztok!
Még új vagyok itt remélem jo helyre írok.
A témához kapcsolódóan nekem is lehet erősre sikerűlt egy a napokban épített szűrőm. Rendeltem esőztetőt ami két csőböl áll. Az egyik csövet tudtam csak bekötni mert hosszirányban akarok áramoltatni. Mikor rádugtam sipolt és olyan sodrás volt, hogy szállt minden az akksiba. :/ A lyukakat kibővítettem így a sippolás megszűnt de a sodrást nem tudom rendesen belőni. A felszin alatt van az esőztető 5-6 cm-rel kicsit felfelé a lyukakkal. Az akvárium 112 liter 3D hátterezett. A szűrőm rozsdamentes cső, 10liter térfogatú amit egy hydor seltz l30 1200l/h hajt.

Ott nem csak az áramlással lesz probéma szerintem, hanem a szűréssel is: túl gyors az áramlás - szerintem - a szűrőanyagon belül. Esőztető helyett próbálj meg lilly pipe-ot használni.
 
Ott nem csak az áramlással lesz probéma szerintem, hanem a szűréssel is: túl gyors az áramlás - szerintem - a szűrőanyagon belül. Esőztető helyett próbálj meg lilly pipe-ot használni.

Köszönöm a segítséget. Sajnos ebben a hónapban ellőttem az összes erre szánt pénzem. A szűrőanyagon belül idővel lassulni fog az áramlás? Úgy van megoldva, hogy alul folyik be a víz a csőbe. Itt 150-160mm magas ülepítés van amit megtömtem Sera biofibressel (1L)
Felette 50mm vastag TM10.
Ezt követi Resun kerámia henger (2L)
Felette még egy 50mm vastag TM10
Legfelül Sera siporax (1L)
Ez letakarva 10-15mm perlonnal
 
Köszönöm.
Igazából a viz körforgásával nem vagyok kibékülve. Lehet feljebb kéne tennem az esőztetőt de ezt a háttér nem teszi lehetővé, max majd beteszek pár könyököt. Jelen esetben ugy néz ki, hogy 5-6cm-rel vízszint alatt van kicsit felfelé állitva a lyukakkal.(jobb oldal)
Ahogy jön a víz felfele, a felszint igaz megmozgatja de itt meg is törik az iránya és nem a felszinen halad tovább hanem attól a ponttól elindul lefele és a beoldott buborékokon látszik, hogy halad tovább a bal alsó sarok fele. Így nincs meg az a körforgás ami vissza felé söpri a talajt. Az esőztető alatt a talajon is abba az irányba van sodrás mit fent (n)
 
Back
Oldal tetejére