• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tüszelep házilag?

istvanka

Kertész szaki
Nagyon èrdekelne, hogy valakinek van e valami DIY ötlete a CO2 "finomhangolására". Mert az egyszerü elzárócsapokkal mèg elzárni sem kèpes a co2 gázt, nemhogy belőni a megfelelő bubiszámot.
 
Volt aki kórházi infúziós csepegtető szabályzóval próbálkozott, ideig, óráig működött is, de egy kínszenvedés volt beállítani, meg mindig elmászik idővel.
Szerintem nem érdemes vacakolni, mert tényleg pár db ezresért már kapható (esetleg akár használt) tűszelep, még a kínai párszázas tűszelepek is jobbak, mint a buherált otthonkészültek. És szerintrm hamar drágább tud lenni, ha egyszer lemérgezi az egész halállományt.
 
a kórhazi infuzió csapja nem megfelelő erre a cèlra, mert kicsit nagyobb nyomásnál azt sem lehet elzárni. Èn citromsavas rendszert használok, ès nem azèrt mert nem tudom megvenni magamnak, hanem szeretek kisèrletezni ezekkel a dolgokkal, hátha valaki nem tudja megvenni, vagy egy esetleges hibásodás esetèn jol jöhet ha akad kèznèl valami, ami helyettesítheti ès viszonylag precíz. Majd kèsöbb dobok kèpet mire is gondoltam.
 
A minőségi fémházas tűszelepen kívül minden más egy kalap :poop:-t ér.
Drágának tűnhet egy 4-5000 forintos fémházas precíziós szelep, de nem biztos, hogy megéri a párszázas olcsó gagyi szelep, amikor elgázosítod a komplett hal és garnéla állományod, és szétstresszeled a növényeid is. Egyszeri beruházás, az ilyenen nem éri meg spórolni. ;)
 
Gardena mikroöntöző csapokat használok élesztős co2-höz. Azt tudom, hogy a palack durran, vagy a levegőcső ha töltés utan elfelejtem kinyitni :) Szabályozni is tudom, nem ereszt mint a fent említett csapok.
 
Gardena mikroöntöző csapokat használok élesztős co2-höz. Azt tudom, hogy a palack durran, vagy a levegőcső ha töltés utan elfelejtem kinyitni :) Szabályozni is tudom, nem ereszt mint a fent említett csapok.
Élesztősnél még a csőszorító is jó amit a légpumpához adnak, én azt használtam ;). Nagynyomású CO2 rendszernél viszont csakis a minőségi fémházast az ajánlott. De ezen belül is vannak kategóriák, mert pl olyan nem jó amit közvetlenül a levegős munkahengerre szerelnek. Próbáltam, de nem lehet finoman szabályozni, pontosabban fogó kellett, hozzá, hogy fojtson is valamit. Finom menetemelkedésű tűszelep a tuti, ami teljesen le is zár.
 
Szóval igy néz ki. Preciziós szelep bubiszámlálóval. Azt mondják, elég jól szabályozható. :D
 
Ilyennel én is szórakoztam, de 1-2 hét tekergetés után, kezdődhet újból a buherálás, mert szinte minden nap kell tekergetni vagy 2 naponta. Ahogy csökken a gáz tekerni kell, mert a citromsavas vagy élesztős kutyfalék egy 2 L palack kb. 10 bárra tud felmenni, és ez körülbelül 1 hétig tart, akváriumtól függ.

Utána áttértem az olcsó tűszelepre mint pl. amit lehet venni az ABC ZOO. Hát az meg szintén zenész, olyan mintha egy levegő csapot próbálnál szabályozni.

Ami árban is elfogadható és jó is Camozzi, de a kutyfalékos palackoknál azt is kell tekerni. A rendes CO2 palackoknál egy jó darabig nem kell hozzá nyúlni.
 
na nem tudom, nekem negyedik napja stabilan 23 bubi /perc muzsikál, se több se kevesebb. majd meglátjuk kèsőbb
 
Én is híve vagyok minden DIY megoldásnak,de ezt az egyet mindenképpen érdemes venni.
Három hete vettem egy CAMOZZI RFO 383-1/8 P.MAX 10 BAR-t kemény 7,5 eu-ért. Ár érték arányban mindet üt.(y) Csak érdekesség képen írom, ugyan ott 1db hím Guppi 3,5 eu.:eek:
 
Back
Oldal tetejére