• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tüskevár

Milyen "dekorhomok" legyen a gyökerek előtt?

  • Zúzott koptatott bazalt 2mm

    Votes: 2 28.6%
  • sárgás színű homok

    Votes: 5 71.4%
  • Jobb ötletem van, leírom kommentben.

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    7

PeterPok

Főkertész
Jelenleg talán a legizgalmasabb szakaszában áll a projekt, ami a tervezés. De, hogy az elejéről kezdjem, a jelenleg is futó "Púpos gyerek" akva lesz lecserélve, kicsit nagyobb, kicsit átgondoltabb, és remélem szebb formára. Amit meg kell jegyeznem, nagyon jó kis gyakorló-tanuló tégely, sokat köszönhetek neki. Végső soron félretéve azt, hogy halas, növényes vagy bármennyire körmönfont "scape" is az amit egy üveg dobozban látunk, az a fontos, hogy mikor leülök elé, legyen az 1 perc, vagy 1 óra teljesen kikapcsol. Kipróbáltam benne dolgokat, mi tetszik, mi nem, mi működik, s mi nem. Közben sokat keresgéltem, olvastam, nagyrészt itt a fórumon, ezúton is Pacsi érte!
Persze sok képet, step by step videót megnéztem , és fejben próbáltam formálni, merre induljak el. Mindenképpen valami fás gyökeres elrendezést akartam, mert ez áll leginkább közel hozzám, meg ezt érzem (még) megvalósíthatónak.
A red moor kesze-kuszasága nekem sosem tetszett, inkább a masszívabb, finom ívekkel megáldott darabokból összerakott berendezések tetszenek. Sokat járok a természetben, mindig hozok haza valamit, meg mivel kb. ártéri erdőben lakom Budapesten (igen, van ilyen :D :D ) sok anyagot összeszedtem már nem csak akváriumhoz, azért lenne miben válogatni, de egyiknél sem éreztem a zen-t. Tartottam magam ahhoz, hogy követ, fát nem veszünk boltból, mert van fontosabb kiadás ami prioritás pl. külső fűtés, egyéb ketyere. Persze a korsó addig jár a kútra, amíg....szóval az egyik boltban kíváncsiságból addig forgattam-rakosgattam a gyökereket, míg megszólalt a vészharang, hogy ezt most hazavisszük, "csak az asszony meg ne tudja". Szó szerint e köré fog épülni minden, de inkább ez az ami beleillik leginkább az elképzelésembe.

A száraz adatok:

Akvárium: -60cm*35cm*40cm 82L. Színtelen ragacs sima üveg csiszolva. kb februárban lesz kész.

Technika: -Tetra ex 600+, fél liter kerámia gyűrű, liter matrix, perlon.
-100 W belső fűtő :(
-Barkács led refi pilács, ezt majd fejlesztem barkács cob led pilácsra 30 lm/L célkitűzéssel.

Dekor: -2 db "corbo root" gyökér 1-2 akác darabkával megspékelve
-Bazalt kövek takarni, elválasztani, stb.
-Aljzaton még gondolkodom.

Növények: -Micro. needle leaf, trident.
-Anubias nana petite/bonsai
-Crypto. balansae, tropica, parva,
-Ech. isthimicus, quadro
-Jávai moha, Cr. moha

Tápozás: -TF planter+TF Macro 1-1 pjú-pjú, 2 ml carbo


Tervezett indítás Február közepe.
 
Közben azért halad a projekt, ma gyűjtöttem bazaltot a Duna parton, kihasználtam, hogy közel van. Olyan darabokat kerestem amik a nagy kövekről darabolódtak le a fagy és a víz munkája miatt. Sokkal szebbek mint ami pl. a töltésen van.

Talaj: Gondoltam rá, hogy átmentem a táptalajt és a manaball-t, de problémás lenne a fedés. Nem akarom a fákat megemelni annyira, ha viszont a fa alatt is lenne kevés táptalaj, és csak hátul, illetve a fa előtt a kövek közt lenne fedésnek aljzat, akkor azt a halak, vagy csak a későbbi karbantartás kitúrhatná.
Amit kitaláltam, hogy veszek valami "soil"-t, és csak az lenne bent, ahol a növények elérik, a fa alá meg töltésnek beraknám a maradék manaball-t harisnyazokniban. Így jól tudnám helyezgetni rajta a gyökereket, viszont lenne alattuk kis vízmozgás is, nem rohadna be, és a harcsák se túrnák szét. Tropica soil-ra vagy Malaya-ra gondoltam.
 
Egész jó kis tuskók, elképzeltem, amit írtál, az előtér nem lesz rossz, biztos fogod még színesíteni pár fajta növénnyel, pogostemon helferi elég jól mutat ilyen kövek között, low-techben is szépen megvan, érdemes kipróbálnod, a fákra még mehetne kis méretű anubias, buce. Amit én meggondolnék, hogy hátra biztos kell-e a crypto balansae, egyrészt nagyon nagy lesz, másrészt a microsorum levelével szerintem egybeolvad, nagyon hasonlóak a leveleik, valami kontrasztosabb növényt keresnék a háttérbe, illetve a két tuskó közét nem tölteném ki teljesen a microval, legyen hely egy kis kalandozásra a szemnek. De ezek csak ötletek. Várom a fejleményeket;) Jónak ígérkezik, hajrá(y)
 
szia,

sejtem honnan vannak a fák, nekem is két hasonlóval indult most akvárium. Gondolom mondták a boltban hogy elég nehezen fog elsüllyedni. Ha rám hallgatsz elkezded előre beáztatni, mert tényleg elég lassan marad lent.
Én az egyik tuskómat félbevágtam és hiába néz ki kis üreges valaminek, van a közepén anyag rendesen, azt meg gondolom lassan járja át a víz ;)
Na meg színezni is fogja áztatásnál a vizet.
Csatlakozom az előttem szóló @Rebal -hoz, egy kis buce, anubias jól mutatna egy-két helyen. És hagynám a fákat érvényesülni kicsit kevesebb növénnyel. Elég karakteres tuskók :)
 
Egész jó kis tuskók, elképzeltem, amit írtál, az előtér nem lesz rossz, biztos fogod még színesíteni pár fajta növénnyel, pogostemon helferi elég jól mutat ilyen kövek között, low-techben is szépen megvan, érdemes kipróbálnod, a fákra még mehetne kis méretű anubias, buce. Amit én meggondolnék, hogy hátra biztos kell-e a crypto balansae, egyrészt nagyon nagy lesz, másrészt a microsorum levelével szerintem egybeolvad, nagyon hasonlóak a leveleik, valami kontrasztosabb növényt keresnék a háttérbe, illetve a két tuskó közét nem tölteném ki teljesen a microval, legyen hely egy kis kalandozásra a szemnek. De ezek csak ötletek. Várom a fejleményeket;) Jónak ígérkezik, hajrá(y)

Köszi az észrevételeid. Buce vawy leaf, meg Anubias nana van, majd még ksőbb veszek apróbb buce-kat, meg A. petite-tet . Amit lehet, inkább kis kövekhez, fa darabokhoz kötözök, hogy később is lehessen rendezgetni, vagy pl. kivenni alga elleni fürdetéshez :) .
Nekem ez az összeállítás tetszik, neten láttam sok képet vele, meg pl itt a fórumon a "Metamorphosis" naplózott akva is nagyban inspirált.
A pogo jó ötlet, biztos mutatós lenne berakva a kövek közé.
Köszi, igyekszem majd naplózni minden fontosabb mozzanatot. :)
 
szia,

sejtem honnan vannak a fák, nekem is két hasonlóval indult most akvárium. Gondolom mondták a boltban hogy elég nehezen fog elsüllyedni. Ha rám hallgatsz elkezded előre beáztatni, mert tényleg elég lassan marad lent.
Én az egyik tuskómat félbevágtam és hiába néz ki kis üreges valaminek, van a közepén anyag rendesen, azt meg gondolom lassan járja át a víz ;)
Na meg színezni is fogja áztatásnál a vizet.
Csatlakozom az előttem szóló @Rebal -hoz, egy kis buce, anubias jól mutatna egy-két helyen. És hagynám a fákat érvényesülni kicsit kevesebb növénnyel. Elég karakteres tuskók :)

Szia!

Már tegnap be is áztattam, még így is lehet kevés lesz, vannak elég vastag részek benne. Igen, szeretnék minél több részletet meghagyni, pl. már erősen érik, hogy a C. wendtti tropica is túl nagy lesz, és inkább walkeri sp. megy a helyére, vagy inkább pogo.
Fogod naplózni az akvát? Kíváncsi lennék te mit hozol ki belőle.
 
Szia!

Már tegnap be is áztattam, még így is lehet kevés lesz, vannak elég vastag részek benne. Igen, szeretnék minél több részletet meghagyni, pl. már erősen érik, hogy a C. wendtti tropica is túl nagy lesz, és inkább walkeri sp. megy a helyére, vagy inkább pogo.
Fogod naplózni az akvát? Kíváncsi lennék te mit hozol ki belőle.
Nincs naplóm, privátban dobtam azért képet a jelenlegi állapotról ;)
 
Lassan azért haladnak a dolgok, a héten kész lett az új akva, esténként legóztam...
Miután találtam egy tetszetős elrendezést a bazalt köveknek, másnap fel is töltöttem, hogy a tuskók tovább ázzanak.

24929983_417d5cbfa160c84d932c99d1bfe3c559_xxl.jpg

24929985_a74b00aead6825d0269510a772aa73d0_xxl.jpg
 
Tegnap este megvolt a bontás-ültetés-pakolás stb. Még pár növényt ültetek, meg a trident bokorral kell kezdenem valamit. Este csinálok pár képet.
 
Mivel az átpakoláskor tudtam népszámlálást tartani, pótolom a lakók felsorolását:
20 db zöld neon
6 db Corydoras Panda
13 db RC garnéla
2 db Oto
1 db Boszorkányharcsa
 
Kedves Naplóm!

Csinálom 2 naponta a 25 literes vízcseréket. Az áthozott agancsalga eltűnt a növényekről, a mohák beindultak. A köveken kezd megjelenni egy kis zöld alga.
A halak jól vannak, a zöld neonok felvették a már jól ismert susnyásban bujkálási szokásukat, pedig az első pár napban nagyon pörögtek...
Kaptam @Greg Filth -től Cryptocoryne x purpurea-t, illetve egy kis bucét. Ha erre jársz, írd már meg kérlek, miféle. :)
Hamarosan csinálok újabb képeket.
 
Back
Oldal tetejére