• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

Gondoltam megosztom ezt veletek. Egy youtube videóban fedeztem fel és azonnal rendeltem is Olaszországból belőle: https://www.elos.eu/store/#!/FRESCO-SV-Brine-Shrimps-Artemia/p/134398542/category=22116530 Nem fagyasztott, hanem konzerves artémia és cyclops. Azoknak ajánlom, akik nem szeretnek tökölődni az élő eledel előállításával, de nincsenek a fagyasztott tápértékével megelégedve. Egy konzert a fagyasztott kaja sokszorosát tartalmazza. Ár-érték arányban verhetetlen.
 
Gondoltam megosztom ezt veletek. Egy youtube videóban fedeztem fel és azonnal rendeltem is Olaszországból belőle: https://www.elos.eu/store/#!/FRESCO-SV-Brine-Shrimps-Artemia/p/134398542/category=22116530 Nem fagyasztott, hanem konzerves artémia és cyclops. Azoknak ajánlom, akik nem szeretnek tökölődni az élő eledel előállításával, de nincsenek a fagyasztott tápértékével megelégedve. Egy konzert a fagyasztott kaja sokszorosát tartalmazza. Ár-érték arányban verhetetlen.
Ez szuper vétel! Köszi.
De lenne néhány pratikus kérdésem. Kérlek, ha majd elkezded használni, oszd meg a tapasztalataidat.
- Azt írják, hogy 10-20 napig tárolható. OK, de ekkora mennyiség egy egész haltenyészetnek elég lehet 10-20 napig... (ha tényleg java részt cyclops van a dobozban)
- Azt írják, hogy sokkal jobb, mint a fagyasztott. A másik mondatban pedig azt, hogy felbontás után le is fagyasztható. Akkor nem ugyan ott van a dolog tápérték tekintetében, mintha az eleve fagyasztott lenne? (nem kötekedés, hanem kérdés)
- Mennyi a szállítási költség és idő?
 
Ez szuper vétel! Köszi.
De lenne néhány pratikus kérdésem. Kérlek, ha majd elkezded használni, oszd meg a tapasztalataidat.
- Azt írják, hogy 10-20 napig tárolható. OK, de ekkora mennyiség egy egész haltenyészetnek elég lehet 10-20 napig... (ha tényleg java részt cyclops van a dobozban)
- Azt írják, hogy sokkal jobb, mint a fagyasztott. A másik mondatban pedig azt, hogy felbontás után le is fagyasztható. Akkor nem ugyan ott van a dolog tápérték tekintetében, mintha az eleve fagyasztott lenne? (nem kötekedés, hanem kérdés)
- Mennyi a szállítási költség és idő?
A szállítási költség 10 EUR volt, és nem akarok hazudni, de kb 3-4 nap alatt volt itt. Jól érzékeled, hogy masszív mennyiség. Én minden egyes alkalommal tiszta evőeszközzel nyúlok bele, remélem így kicsit tovább tart. Biztos, hogy adni fogok belőle Máténak is, hogy ne romoljon el. Kupak van hozzá. Utólagos fagyasztásban nem tudok nyilatkozni. Nano halaknak viszont at artémia már nagy. A zöld neonok már eszik nálam, de brigiknek már nagy.
 
A szállítási költség 10 EUR volt, és nem akarok hazudni, de kb 3-4 nap alatt volt itt. Jól érzékeled, hogy masszív mennyiség. Én minden egyes alkalommal tiszta evőeszközzel nyúlok bele, remélem így kicsit tovább tart. Biztos, hogy adni fogok belőle Máténak is, hogy ne romoljon el. Kupak van hozzá. Utólagos fagyasztásban nem tudok nyilatkozni. Nano halaknak viszont at artémia már nagy. A zöld neonok már eszik nálam, de brigiknek már nagy.
Esetleg lehetne növelni az eltarthatósági időt, ha a felbontott dobozt levákumozod 0,4-0,6 bar-ra.
 
Tegnap a szokásostól eltérően dupla vizet cseréltem. 7 liter helyett 14-et. Ennek két oka volt. Egyrészt a csapdában bent maradt 3 napig a kaja és durván berohadt. Persze nem fogtam semmit, de miután kivettem éjszaka a nagy féreg vígan mászkált... Valami más kaját kell betennem és több nyílást csinálni rá. A másik ok pedig az volt, hogy rámértem édes vízi kh cseppteszttel a vízre. A frissen készített cserevíz 8 KH (redsea pro), az akvárium értéke 6 volt.

A szűrőt is kitakarítottam. Az N és P szintet eddig nem sikerült jelentősen emelni, de az első két bokor clavularia szépen terjed és a zoák is.
 
Persze nem fogtam semmit, de miután kivettem éjszaka a nagy féreg vígan mászkált...
Esetleg nem lehet levadászni? Egy hosszabb pálca, végére szikszalagozol egy kisdaradka co2 csövet. A pálcára stabilan rögzítesz egy darab damilt, azt átfűzöd, majd visszafűzöd ugyanott, hogy egy hurokfül legyen a végén, a damil szabad végével szabályozhatod a hurok nagyságát. A vízbe nem is kellene így belenyúlni, a bestia meg amikor átmenne a hurkon(az írtad sétálgat) összehúzod a hurkot és biztonsággal kiemeled. Na? 🙂
 
Esetleg nem lehet levadászni? Egy hosszabb pálca, végére szikszalagozol egy kisdaradka co2 csövet. A pálcára stabilan rögzítesz egy darab damilt, azt átfűzöd, majd visszafűzöd ugyanott, hogy egy hurokfül legyen a végén, a damil szabad végével szabályozhatod a hurok nagyságát. A vízbe nem is kellene így belenyúlni, a bestia meg amikor átmenne a hurkon(az írtad sétálgat) összehúzod a hurkot és biztonsággal kiemeled. Na? 🙂
Vagy nagyobb horgot kiegyenesíteni, rákötni egy botra, s kész a szigony. :D Mennyi jó ötlete van az embernek, mikor másnak van baja. :D Anno huszonplusz éve, mikor édesapám a Zagyvából behozott növényeket rakott az akváriumomba, s ezzel sikeresen halpióca petéket is - s a piócák kiirtották a halakat - csak annyi jutott eszembe, hogy nem akarok a közelébe menni. Kiszáradt az egész, bedöglöttek a piócák, majd egy idő után sósavval megküldtük a talajt. Pedig azk kisebbek voltak. :D
 
Helyzet? 🙂 Szigony egy kihegyezett hurkapálcával, vagy hurok? Le kell teríteni azt a bestiát. 😁🧜‍♂️
Vagy, aki igazán kemény, foggal kimarja. :D

Ez a vicc jut eszembe:

Kohn elpanaszolja a rabbinak, hogy döglenek a libái.
- Mivel eteted őket?
- Szemes kukoricával.
- Az a baj. Etesd ezután darával!
Kohn egy hét múlva ismét panaszkodik, hogy még mindig döglenek a libái, pedig darával eteti őket.
- Mert szamár vagy! . - mondja a rabbi. - zabbal etesd őket!
Pár nap múlva Kohn megint siránkozik, hogy hiába eteti zabbal a libáit, mégis pusztulnak.
- Ostoba fajankó vagy, miért nem árpával eteted őket?!
Másnap megint megy Kohn:
- Rabelében, hiába próbálkoztam az árpával, megdöglött az utolsó libám is!
- Most már egy libád sincs?
- Egyetlen egy se.
- Kár. Pedig még annyi jó ötletem lett volna...
 
Ma este a nagy kapkodásba sikerült belöntenem a jódos üveg 2/3-át az akváriumba. Napi fél csepp a megengedett mennyiség… Szóval az estémet rohamtempójú vízkészítéssel töltöttem. Nemsokára felmelegszik a 3. 14 liter víz. Betettem egy nagy zacskó aktív szenet is az üvegbe. Szorítsatok, hogy minden túlélje.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére