• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Helyzet jelentés.


Ma megvolt a karbantartás, mulmozás, alga eltávolítás, a nagyon algás növényeket kiszedtem, csattogott az olló...


Mivel ennek az akinak úgy gondolom megint annyi (alga-Zoli nagyon sok-0) ezért már minden mindegy alapon vissza leraktam a világítást a gyári lábakra, tápoztam rendesen illetve megkapta a carbo adagot is.


Szűrőbe bekerült az 1l Mátrix. Így már full biológiai perlonnal a tetején.


Két black molly is kiköltözött.


Első képen meg nyesve a növényzet.
Második képen elindítva a szűrő, kicsit zavaros lett a víz mert nem mostam át a mátrix-ot. Gondolom majd letisztul.


A kifolyó átkerült hátra, így jobbnak látom az áramlást így talán már körkörösen mozog a víz.


Nagy hirtelen ennyi🙂

7585675857
 
Sajna nincs oto. Szabolcsban én még nem láttam egyik kereskedésben sem.
Kedvenc halasomat cseszegettem, hogy miért nem tart, hozat oto-t? Régebben láttam nála ritkán. ( 15 éve oda járok, jóban vagyunk, megveszi tőlem a növényeket, megunt halakat, garnélákat stb... de csak egy gagyi üzlet nem növényes akvarisztikára szakosodva) A válasza ez volt. " Mire eladom 1-2 hét, legalább a fele elpusztul, ezért nem éri meg hozatni" Félnek tőle mint a tűztől és valljuk be nem is alaptalanul! Az első ötből 3 nálam is elpusztult az első héten, pedig minden vízparaméter rendben volt. A megmaradt 2 azóta is vígan elvan...??? kb 1 hónapja vettem újra 5 db-ot, abból még egy dögöt sem találtam, bár megszámolni nehéz őket, mert egyszerre soha nincs elől mind a 7 db ( persze ha megvan még 7db ? ) Teljesen kiszámíthatatlanok...
 
Közben elkezdtem átalakítani a beszívót is. Hoztak hozzá üvegvágót, na az meg sem karcolta az üveget. Hirtelen ötlettől vezérelve neki estem vas fűrésszel. Harmadik húzásra le is pattant a vége😀 nem lett az a szép egyenes vágás ellenben elértem a célom, garnéla védő úgyis véd és eltakar😊7585975860
 
Kedvenc halasomat cseszegettem, hogy miért nem tart, hozat oto-t? Régebben láttam nála ritkán. ( 15 éve oda járok, jóban vagyunk, megveszi tőlem a növényeket, megunt halakat, garnélákat stb... de csak egy gagyi üzlet nem növényes akvarisztikára szakosodva) A válasza ez volt. " Mire eladom 1-2 hét, legalább a fele elpusztul, ezért nem éri meg hozatni" Félnek tőle mint a tűztől és valljuk be nem is alaptalanul! Az első ötből 3 nálam is elpusztult az első héten, pedig minden vízparaméter rendben volt. A megmaradt 2 azóta is vígan elvan...??? kb 1 hónapja vettem újra 5 db-ot, abból még egy dögöt sem találtam, bár megszámolni nehéz őket, mert egyszerre soha nincs elől mind a 7 db ( persze ha megvan még 7db ? ) Teljesen kiszámíthatatlanok...
Nekem még nem voltak Oto-im így nem tudok nyilatkozni róluk. Viszont itt olvasva a fórumot tényleg kényes egy faj lehet. Nálam akkor nem sok jövőjük lenne. Nálam a két nehezen beszerzett géb is kiugrott😁
 
Nagyon kíváncsi leszek hosszabb távon mi lesz a hatása az erősebb fénynek. Most szinte minden bubizik. Főként azért tettem lejjebb a pilácsot, hogy hátha gyorsabb növésre késztetem így a növényeket és így hátha az alga vissza szorulna. Ha nem jön be akkor megint az alga nyert én meg adok neki egy BO😁
 
Back
Oldal tetejére