• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Zotya

Legenda
Tündérek kertje..

Az aki 2018.01.06.-án indult egy teljes restart után mint a pocsolya (The Puddle) utódja.

Üveg: 60*30*30cm, mezei üveg fekete ragasztással, 54l.
Bútor: nappali bútor egyik eleme, méret azonos.
Világítás: Ody Compact, 64W, 6500k.
Szűrés: Eheim 2213, (lávakő zúzalék, 1l BioRio, perlon), üveg ki/be folyókkal.
Talaj: Manaball, kb 7-8l, fekete.
Táptalaj: nincs.
CO2: egyenlőre nincs tervben.
Dekor: Egy nagy gyökér egyben, dragon kövek.
RO vizet használok mert crs/cbs garnikat szeretnék tartani. Indítás 30l beállt aki vízzel és 24l RO vízzel történt. Heti vízcsere 15l lesz.
Tápozás: FloraGrow Pro, heti 5pumpa vízcsere után.
Növény lista:
Rotala sp. green, Hydrocotyle tripartita, Hygrophila pinnatifida, Plagiochila sp. Cameroon, Echinorodus Tenellus, Bacopa monnieri, Anubias Nana, Anubias Nana Mini, Reicniki Mini, Limnophila sessiliflora, Pogostemon helferi, Pogostemon stellatus, Weeping Moss, Riccardia, Fissidens, Fissidens Mini, Marsilea hirsuta, Staurogyne repens
M, Bucephalandra velvet leaf 4, Bucephalandra copper, Microsorium sp 'mini' és sok sok buce amit nem tudok azonosítani.
Élőlények egyenlőre: 1db süncsiga, 3db bödöncsiga és 4db ifjonc bödön csiga akik már nálam “születtek”.

A berendezés adta magát szerintem. A drogonokkal kellett játszani kicsit. Az elképzelésem az volt, hogy a fa fő ágát kövesse a dragonok dőlés szöge. Bucék, Anibiasok, mohák kötözve, ragasztva.

A névről pár szót. Feleségem mikor megnézte az akit miután elkészültem vele azt mondta neki így tetszik a legjobban az eddigiek közzül. Megkérdeztem ha nevet kellene adnia neki, akkor mi lenne az? Azt mondta neki a tündérek kertje jut róla eszébe. Nekem is megtetszett a név, maradt.


Lássuk miről írkáltam eddíg, természetesen telefonos kép mint mindíg :)

Jöhet hideg-meleg :)D3326692-FBAB-4589-88B0-FD50D06DE5C0.jpeg
 
Nekem nagyon tetszik:love:, de az a moha az elso agon el fogja takarni a csodas bucekat a hatso agon. A nevvalasztas is csodas!
Köszi :)
Tényleg igyekeztem, tervezgettem is már kb december közepe óta, mióta megláttam a fát. A mohákat megpróbálom majd minimálon tartani az ágakon, hogy a bucék ne tünjenek el. Vagyis ez a cél :D
 
Ma elkezdett taknyosodni a fa. Nem tudom a csigák mennyire fognak rámenni, szerintem semennyire sem. Elvileg ha minden jól megy akkor hétvégén beköltözik az első csapat CBS. Pontos számot még nem tudok de szerintem 10 vagy 20db fog költözni.
Előteret még ültettem kicsit, meglátjuk befog-e sűrösödni, illetve a nagyobb üreges dragonba került moha[emoji2]7c982532ec10a6f570fd390cb002e38b.jpg7c7549744377cb304a0d7aca93c07dc7.jpg58f3a49a9f9c678cd61084211ed39000.jpg
 
Ma csak éppen annyi időm volt, hogy ránéztem az akira, mértem gyorsan tds. 169ppm. Majd három nap alatt emelkedett 8ppm. Van szép kis hártya a vízfelszínen, a fa nem lett több helyen taknyosabb. Úgy saccolom, hogy indítás óta kb 1-1.5l víz párolgott el. Ma már nincs kedvem rátölteni, majd holnap. Csiguszok jönnek mennek.
Hétfőn jön az első CBS csapat 10fő személyében[emoji846] Nagyon nagyon várom már őket[emoji846]
 
Most a süncsigusz keresgél a lilly-n:D
igen jól látjátok jó masszív a vízfelszínen a hártya. Minden nap ilyen lesz. Ilyen szinten még nem volt sosem. Valami nem jó...:oops:
Holnap lesz vízcsere, szűrő takarítás, meg nézek valami diy skimmert...5B8D94AF-8359-40C5-83BA-FD932147C598.jpeg
 
Szerintem, ha úgy rakod a lillyt, hogy kicsit megtörje az áramlás a felszínt, nem lesz hártya. Addig meg papírtörlővel könnyel leszeded, ahogy a legutóbbi GA videó tippjeiben is mutatták!
Közvetlen a lilly után hullámzik a vízfelszín de ennek az oly kevés. Sokat játszottam a magassággal, hogy sikerüljön elérni azt az áhított örvényt de sikertelenül.
 
Back
Oldal tetejére