• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Sziasztok.

Vége az 5napos sötét kúrának. Azt nem mondom, 100% de sokkal jobb a helyzet mint lezárás előtt volt. Csináltam 20l vízcserét, mulmoztam, szedtem le elhalt növény leveleket. Bontottam a halas akit is átépítésre így onnan tettem ide friss hajtásokat pár növényből, kicsit kiegészíteni ami volt vagy elhalt. Van még mit legelni a millyknak de talán innen már nem reménytelen.
Halak, csigák jól viselték a sötétséget, viszont a cbs csapatom az eltünt. Nincs már egy darab sem. Sajnos ez az én hibám lesz mivel minden esetben tiszta ro-val cseréltem így a vizem 78ppm. Szerintem ezzel nyirtam ki őket....
Be kell szereznem majd visszasózót mielőtt veszek egy újabb csapatot. De addig biztosan nem jönnek míg az aki nincs teljesen rendben.
A fény továbbra is emelve maradt míg nincs alga mentesség, tápot továbbra se adagolok. Vízcserekor adtam 8ml carbo, majd naponta tobábbra is 2ml.

Egyéb észrevétel.
A szűrő szerintem jelenleg most alul teljesít és szerintem sok a pangó víz az akiban ezért is ilyen nehéz most a küzdelem.
  1. Vagy annyira elvan már koszolódva a szűrő cső, hogy jelentősen lefogja a szűrőt.
  2. Az üveg szívó oldalon kevés az üvegen a pár bemetszés ahol szívja a vizet, plussz még rátesz a garnivédő rács is.
  3. Együtt a két dolog okozza a jelentős flow esést.

Vagy vissza teszem a gyári szívót vagy az üveget próbálom meg elvágni a legfelső bemetszésnél így teljes kereszt metszetben fog bírni szívni. De mindezek előtt kitakarítom a csöveket hátha az lesz a megoldás.
Tanácsok ötletek jöhetnek!

Köszi, hogy benéztél!:)73298
 
Este mikor haza értem ránéztem az akira majd egyből, szívtam a fecskendőbe a napi 2ml carbo-t. Betoltam a vízbe majd mikor elraktam a fecskendőt a szekrénybe megakadt valamin a szemem:oops:
Gyorsan le is fotóztam... Róla azt hittem, hogy már ősincs erre ott pózol a kövön:)
Az utolsó túlélő! 73311
 
Sziasztok.
Az elmúlt pár napban nem láttam nyomát annak, hogy több szőr algám lenne, sőtt mintha lassan lassan kopna kifelé így most azt mondom sikeres volt a BO. Mollyk sokat segítenek ez tény.
Az elmúlt pár napban arra figyeltem fel, hogy a szívó oldali üveg látványosan elkezdett barnulni, viszont a beömlő oldalon nem tapasztaltam ilyen rohomos barnulást. Ezt nem tudom minek köszönhető...
A napi 2ml carbo-t, felemeltem napi 3ml-re. Döntésem oka, hogy hátha az emelt szén forrástól a növények egy kis erőre kapnának aztán a következő vízcsere után lassan elkezdenék tápozni is óvatosan.
Egyenlőre ennyi, képpel most nem tudok szolgálni🙂
 
Sziasztok.
Egy kis helyzet jelentés azoknak akik nézegetik a naplómat.
Sajnos semmi jó hírrel nem tudok szolgálni. A szőr alga csak nem akar múlni, sőtt mintha újból kezdene erőre kapni. Lassan kezdem úgy érezni, hogy menthetetlen ez elment...
Ami nem használt eddig:
-táp emelése
-táp megvonása
-lámpa emelése
-BO egy időre segített
-emelt napi carbo adag, direkt az algás területekre
Tegnap délután már dühömben vissza engedtem a lámpát az eredeti magasságra, már nincs mit vesztenem. Azok a növények amik nőttek legalább kapjanak elég fényt. Szinte minden növény növöget ki gyorsabban ki lassan de sajnos ahogy nőnek úgy lepi el őket a szőr alga.
Lassan fogalmazódik bennem egy restart kérdése. Lehet akkor több növénnyel kellene indítani, hátha az elején megtudnám fogni. A scape maradna ugyan ez annyi változtatással, hogy a fát megfordítanám a mostani állapot tükör képére. Ennek az az oka, hogy szerintem az ág egyik vége pontosan bele ér a flow-ba ami ezáltal szét törik és nem olyan az áramlás mindenhol amilyennek lennie kellene.
Hétvégén volt minden, szűrő takarítás, szőrő cső takarítás, perlon csere, biorio átmosás, mulmozás, víz csere.
A két black molly hűségesen csipegeti az algát de kevesen vannak erre a mennyiségre.
Süncsiga, dödön csigák köszönik megvannak annak ellenére, hogy a víz igen lágy állandó 98-99ppm. Azon is gondolkodtam már, hogy nem az a baj, hogy nagyon lágy a víz?
Az egyetlen tólélő cbs megmutatta magát takarítás közben. Viszont mulmozás közben találtam egy igen kicsi levedlett bundát. A gazdáját nem láttam sehol sem. Nem bízom abban, hogy lett volna szaporulat mert akkor legalább egy kicsit kellett volna látnom még csak ha véletlenül is, de semmi.

Nagy vonalakban ennyi, vállalhatatlan telefonos képpel.
Köszi, hogy benéztél! :) 73906
 
Sziasztok.
Egy kis helyzet jelentés azoknak akik nézegetik a naplómat.
Sajnos semmi jó hírrel nem tudok szolgálni. A szőr alga csak nem akar múlni, sőtt mintha újból kezdene erőre kapni. Lassan kezdem úgy érezni, hogy menthetetlen ez elment...
Ami nem használt eddig:
-táp emelése
-táp megvonása
-lámpa emelése
-BO egy időre segített
-emelt napi carbo adag, direkt az algás területekre
Tegnap délután már dühömben vissza engedtem a lámpát az eredeti magasságra, már nincs mit vesztenem. Azok a növények amik nőttek legalább kapjanak elég fényt. Szinte minden növény növöget ki gyorsabban ki lassan de sajnos ahogy nőnek úgy lepi el őket a szőr alga.
Lassan fogalmazódik bennem egy restart kérdése. Lehet akkor több növénnyel kellene indítani, hátha az elején megtudnám fogni. A scape maradna ugyan ez annyi változtatással, hogy a fát megfordítanám a mostani állapot tükör képére. Ennek az az oka, hogy szerintem az ág egyik vége pontosan bele ér a flow-ba ami ezáltal szét törik és nem olyan az áramlás mindenhol amilyennek lennie kellene.
Hétvégén volt minden, szűrő takarítás, szőrő cső takarítás, perlon csere, biorio átmosás, mulmozás, víz csere.
A két black molly hűségesen csipegeti az algát de kevesen vannak erre a mennyiségre.
Süncsiga, dödön csigák köszönik megvannak annak ellenére, hogy a víz igen lágy állandó 98-99ppm. Azon is gondolkodtam már, hogy nem az a baj, hogy nagyon lágy a víz?
Az egyetlen tólélő cbs megmutatta magát takarítás közben. Viszont mulmozás közben találtam egy igen kicsi levedlett bundát. A gazdáját nem láttam sehol sem. Nem bízom abban, hogy lett volna szaporulat mert akkor legalább egy kicsit kellett volna látnom még csak ha véletlenül is, de semmi.

Nagy vonalakban ennyi, vállalhatatlan telefonos képpel.
Köszi, hogy benéztél! :)View attachment 73906
Az az érzésem, hogy senki sem tudja a fonalasodás valódi okát. :-( A legtöbbször emlegetett okok (mint más topicokban már te is láthattad): sok ammonia, sok fény, CO2 ingadozás, nagy flow. Ez igaz is lehet... általában.
A probléma az, hogy láttam, már jónéhány akváriumot (itt a fórumon is) aminél ezek a tényezők szinte kizártnak tekinthetők, viszont mégis elöntötte őket a fonal. Ellenpélda a régi kis lowtech akváriumaim, ahol viszonylag sok hal volt összezsúfolva, szűrés közel nulla, (ammónia biztosan rengeteg), világítottam, mint állat, mert minden befedett a zöld (por?) alga, a CO2 annyi volt, amennyit a halak kileheltek, reggelre sok, estére talán semmi, de fonalat csak könyvben láttam, az akváriumban egy szálat se.
Nálad a papírforma szerint semmi fonalalga nem lehetne: alig van benne ammonia forrás, a CO2 mitől ingadozna, a fény túlzottnak nem mondható, talán a flow? ( a molly-k haja nem lobog...)
A restart előtt, először is eltávolítanám a fát.
50% Vízcserét csinálnék 3-4 naponta.
Türelmes lennék, de nagyon. Itt 1-2 hét semmit nem játszik.
A márnán kívül, az összes "algafalót" kipróbáltam már, eredménytelenül. A helyedben kipróbálnám az ALGEXIT-et. Itt a fórumon, a hozzáértők nincsenek jó véleménnyel róla, de ha már mindent kipróbáltam, és semmi sem segített (én 1,5 évig küzdöttem a fonallal) akkor az ördöggel is cimborálnék, és a szél ellen is pis..., ha kell. Az eddigiek alapján, úgy tűnik, nekem bejött a szer. Igaz, kicsit csaltam, mert a 2,5 éves talajt átmostam, úgy töltöttem vissza, és a legdurvábban fertőzött mohacsomókat kidobtam. Ennek ellenére is rengeteg maradt még, ami viszont mostanra szinte eltűnt.
Na... megint egy jótanács... ;) Fel a fejjel!
 
Sziasztok.
Egy kis helyzet jelentés azoknak akik nézegetik a naplómat.
Sajnos semmi jó hírrel nem tudok szolgálni. A szőr alga csak nem akar múlni, sőtt mintha újból kezdene erőre kapni. Lassan kezdem úgy érezni, hogy menthetetlen ez elment...
Ami nem használt eddig:
-táp emelése
-táp megvonása
-lámpa emelése
-BO egy időre segített
-emelt napi carbo adag, direkt az algás területekre
Tegnap délután már dühömben vissza engedtem a lámpát az eredeti magasságra, már nincs mit vesztenem. Azok a növények amik nőttek legalább kapjanak elég fényt. Szinte minden növény növöget ki gyorsabban ki lassan de sajnos ahogy nőnek úgy lepi el őket a szőr alga.
Lassan fogalmazódik bennem egy restart kérdése. Lehet akkor több növénnyel kellene indítani, hátha az elején megtudnám fogni. A scape maradna ugyan ez annyi változtatással, hogy a fát megfordítanám a mostani állapot tükör képére. Ennek az az oka, hogy szerintem az ág egyik vége pontosan bele ér a flow-ba ami ezáltal szét törik és nem olyan az áramlás mindenhol amilyennek lennie kellene.
Hétvégén volt minden, szűrő takarítás, szőrő cső takarítás, perlon csere, biorio átmosás, mulmozás, víz csere.
A két black molly hűségesen csipegeti az algát de kevesen vannak erre a mennyiségre.
Süncsiga, dödön csigák köszönik megvannak annak ellenére, hogy a víz igen lágy állandó 98-99ppm. Azon is gondolkodtam már, hogy nem az a baj, hogy nagyon lágy a víz?
Az egyetlen tólélő cbs megmutatta magát takarítás közben. Viszont mulmozás közben találtam egy igen kicsi levedlett bundát. A gazdáját nem láttam sehol sem. Nem bízom abban, hogy lett volna szaporulat mert akkor legalább egy kicsit kellett volna látnom még csak ha véletlenül is, de semmi.

Nagy vonalakban ennyi, vállalhatatlan telefonos képpel.
Köszi, hogy benéztél! :)View attachment 73906
Zotya, zöld ször vagy fonal algad van? Nem mindegy am...
Ha jol latom, ez inkabb fonal, bar sajnos a foton egy zöld masszanak tünik az egesz...
@Szabó Henrik - et megideznem, ö nagy tudoja az algasodas leküzdesenek.
A vizcsere, amit @elektrorudi irt, szerintem jo ötlet. Ne add fel. Vagd ki a francba a sok algas mohat, azok mindig jo gyüjtöhelyei es taptalaja az alganak. Szedd le a farol, csökkentsd a tapozast a felere, vagy vond meg, ahogy Henrik szokta. Ültess bele gyorsan növö stemeket hatra, rendbe kell jönnie. Ha megsem megy, Ismet kell neki egy BO, 3-5 napra.
Ha elmult az algasodas, majd mohasitod a fat ujra.
 
Sziasztok.
Egy kis helyzet jelentés azoknak akik nézegetik a naplómat.
Sajnos semmi jó hírrel nem tudok szolgálni. A szőr alga csak nem akar múlni, sőtt mintha újból kezdene erőre kapni. Lassan kezdem úgy érezni, hogy menthetetlen ez elment...
Ami nem használt eddig:
-táp emelése
-táp megvonása
-lámpa emelése
-BO egy időre segített
-emelt napi carbo adag, direkt az algás területekre
Tegnap délután már dühömben vissza engedtem a lámpát az eredeti magasságra, már nincs mit vesztenem. Azok a növények amik nőttek legalább kapjanak elég fényt. Szinte minden növény növöget ki gyorsabban ki lassan de sajnos ahogy nőnek úgy lepi el őket a szőr alga.
Lassan fogalmazódik bennem egy restart kérdése. Lehet akkor több növénnyel kellene indítani, hátha az elején megtudnám fogni. A scape maradna ugyan ez annyi változtatással, hogy a fát megfordítanám a mostani állapot tükör képére. Ennek az az oka, hogy szerintem az ág egyik vége pontosan bele ér a flow-ba ami ezáltal szét törik és nem olyan az áramlás mindenhol amilyennek lennie kellene.
Hétvégén volt minden, szűrő takarítás, szőrő cső takarítás, perlon csere, biorio átmosás, mulmozás, víz csere.
A két black molly hűségesen csipegeti az algát de kevesen vannak erre a mennyiségre.
Süncsiga, dödön csigák köszönik megvannak annak ellenére, hogy a víz igen lágy állandó 98-99ppm. Azon is gondolkodtam már, hogy nem az a baj, hogy nagyon lágy a víz?
Az egyetlen tólélő cbs megmutatta magát takarítás közben. Viszont mulmozás közben találtam egy igen kicsi levedlett bundát. A gazdáját nem láttam sehol sem. Nem bízom abban, hogy lett volna szaporulat mert akkor legalább egy kicsit kellett volna látnom még csak ha véletlenül is, de semmi.

Nagy vonalakban ennyi, vállalhatatlan telefonos képpel.
Köszi, hogy benéztél! :)

Szia!
Az utóbbi két hónapban az én akváriumom is nagyon hasonló folyamaton ment keresztül, mint a tiéd, iszonyú fonal/zöld szőr-invázió, ecsettel, aganccsal és zöld porral megspékelve. Nagyjából mostanra sikerült teljesen leküzdenem majdnem mindent. Nem akarom nagyon megmondani a tutit, mert nálam jóval tapasztaltabbak és hozzáértőbbek vannak itt a fórumon, de alapvetően nekem csak három dolog segített: Amano garnélák, sziámi algaevő (sőt, leginkább ők segítettek, ha tudsz, mindenképp szerezz be fiatal példányokat), és a víz tápanyag szintjeinek folyamatos monitorozása. Utóbbira építettem kvázi a legerősebben, mivel nincs annyi tapasztalatom, hogy a tünetekből meg tudjam állapítani, hogy mi a probléma, és nekem nagyon bevált, szépen lassan beáll/beállt az egyensúly, és már jóformán az 1%-a sem termelődik újra annak, ami korábban volt, azzal meg könnyű szerrel elbánt már az algaevő csapatom. Próbálkoztam BO-val is, de nincsen róla túl jó véleményem, egyrészt ugyebár csak tüneti kezelés, másrészt utána könnyű azt a hibát elkövetni, hogy ugyanannyit világítasz és tápozol, és mondjuk egy 5 nap BO utáni növények szerintem nem tudnak egyből mit kezdeni a bőséggel, újra tered kapnak az algák. Restarttal is az a baj, hogy nem oldod meg vele az alapproblémát, hogy valami nincs egyensúlyban. Én is már nagyon ott tartottam, hogy ha ez nem javul meg, akkor megint újra csinálom az egészet, de az a baj, hogyha nem tudod kezelni az inváziót, akkor nincs rá semmi garancia, hogy nem jön újra elő, és akkor csak kidobott pénz és idő a restart.

Szerk: ha kevésnek érzed a növényeket, akkor szerintem ahhoz nem kell restart, most is simán be tudnád tenni.
 
Egyben válaszolok mert úgy egyszerűbb talán. Vagyis inkább az elképzelésem írnám le.
Persze lehetne még növényt rakni bele így is ez kétségtelen, de miért?! Azért, hogy alga telep legyen az is azért érzem feleselesnek ebben a formában. A fát nem tudom kivenni mert sok növény azon van, ki ragasztva, ki gumizva.
Az lenne az elképzelésem, hogy mindent kiszedek az akiből kivéve a talaj. Fáról leszedném a növényeket majd mindegyik kapna egy jó kis carbo-s fürdőt (1l ro víz, 1.5ml carbo), illetve az ültetős növények is. Ezután kapna a fa is egy alapos sikálást a carbos vízzel. Majd mikor ezek megvannak akkor vissza minden annyi különbséggel, hogy a fa fordított állásban menne vissza. Ez egyszerűbb megoldás nekem mit átcsövezni a ki/be folyókat. Szerintem az egyik gond az lehet, hogy áll a víz ott ahol a bucék a fán vannak. Mint írtam a flow-ba az egyik ág bele ér és az megtöri ezáltal nincs ott áramlás. Ezzel próbálnám javítani ezt a problémát.
Természetesen amennyi vizet tudok az mentenék de a java azért mégis csak tiszta ro lenne.

Más... Esetleg aki @mrgod007 Gergő közelében van és kitudna segíteni egy kis növénnyel az jelezzen mert Gergő március közepén jön haza. Ha lenne több növény nyesedékem akkor oda datálnám az átépítést vagy restartot kinek hogyan tetszik jobban. :)
 
Back
Oldal tetejére