• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

loci1234

VIP kertész
Sziasztok!
Nagyon felkeltette az érdeklődésem ez a Tropicás Co2 szett. Már nézegettem más 95grammos rendszereket, de azt gondolom,hogy talán a Tropicás qualitásban a legjobb. Ha van/lesz valakinek tapasztalata és véleménye, amit meg is osztana, akkor azt szívesen venném/vennénk! :)
Megéri-e az árát?-Jó-e ez a 3in1 difi? Stb.

Üdv!
Laurent
 
Nekem is felkeltette az érdeklődésemet a spray-s változat árának láttán ez a rendszer, de csalódást okozott a piaci megjelenés:confused: Gyakorlatilag semmi olyan előnyét nem látom e rendszernek, ami túlszárnyalna más kispalackos "rendszereket". Ha rászámolunk egy mágnesszelepet még a kisker árra, megkapjuk egy rendes nagynyomású rendszer árát.
Úgy érzem nem ezzel fog nagyot szakítani a Tropica, persze nem is feltétlen kell, hiszen ők nem ebben nagyok:) Ha a reduktor elég jó minőségű és elbír egy fél kilós palackot talán labdába rúghat a nanóknál.
Azért a véleményekre kíváncsi lennék, ha valakinek lesz tapasztalata.
 
A Tropica egy érdekes adagolási rendszert dolgozott ki a kispalackos szetthez. Ezt hamarosan tesztelni fogjuk. Ha működik az általuk kieszelt módszer, értelmet nyernek a kispalackos rendszerek. Ha más nem, hát ezt kaptuk a felárért ;)
 
Tehát még várjak a vétellel. :) :) Jelenleg egy tropicás spray szett működik a nanoban, ha az kifogy egyből nagynyomásúra szeretnék váltani.Túl nagy keret most nincs nagynyomásúra, ezért is gondoltam a ~100grammos rendszerekre. Ha kompatibilis lenne fél kilós palackkal, azt nagyon tudnám értékelni. ;)
 
A Tropica egy érdekes adagolási rendszert dolgozott ki a kispalackos szetthez. Ezt hamarosan tesztelni fogjuk. Ha működik az általuk kieszelt módszer, értelmet nyernek a kispalackos rendszerek. Ha más nem, hát ezt kaptuk a felárért ;)
Nagyon kíváncsian várjuk a tapasztalatokat :) Egy átalakító gyűrűvel biztosan megoldható, hogy csatlakoztatható legyen nagynyomású palackhoz, a kérdés az hogy mennyire jó kidolgozású ez a kis reduktor.
 
Nos, tegnap beszereztem. Eddig jól működik, majd írom a tapasztalatokat. eddig csak az derült ki,hogy a difinek kell egy nagyobb 'gázfröccs',hogy apró bubikat csináljon alacsonyabb nyomás alatt is. :)
 
Egyébként az új adagolási módszerről hol lehet bővebben olvasni? :)

CO2 i akvariet

nagyjából erről lenne szó. a CO2 szetten ezt már közérthetően csak buborékszámmal jelölök meg.
értelemszerűen az easy növényeknek nem tolnak annyi co2-t mint az advanced kategóriának.

CO2%20tabel%20med%20ikoner_650.jpg
 
Jól értem, hogy a Tropica ajánlása alapján egy bruttó 30 literes nanóban, ahol csak forralással lágyítom a csapvizet és nem tartok túl igényes növényeket, a 95g-os palackkal akár 200 napig is elketyeghet a rendszer? A prospektus alapjám 3mg/l-re, vagyis 3bpm-re lenne szükségem. Hány órás megvilágítással számolhatnak? Azt jól gondolom, hogy ez a dózis DC-vel még nem mérhető?
 
Nekem nem a tropicas hanem aquatic nature szettem van, de ilyen 95 grammos palackkal. 14.30-21.00 között megy 2 bubi/sec-el és olyan 2,5 hónapot kibír. 54 literes az aki!!!
 
Jól értem, hogy a Tropica ajánlása alapján egy bruttó 30 literes nanóban, ahol csak forralással lágyítom a csapvizet és nem tartok túl igényes növényeket, a 95g-os palackkal akár 200 napig is elketyeghet a rendszer? A prospektus alapjám 3mg/l-re, vagyis 3bpm-re lenne szükségem. Hány órás megvilágítással számolhatnak? Azt jól gondolom, hogy ez a dózis DC-vel még nem mérhető?

Az ő adagolásukkal igen. És igen teljesen értelmetlen erre DC-t betenni, mert semmit sem látsz majd rajta :)
Viszont az alacsony igényű növények működhetnek ilyen módon. Csak figyelj rá, hogy más tényleg ne legyen benne. Néha ez a legnehezebb.
 
  • Like
Reactions: TZ
Nekem 16 literben 3bubi/sec-el zöld(es) a DC. Az este lezárás-nappal megnyitás- állítgatás nem túl kényelmes.(Nincs vmi barkács ötlet mágnesszelepre? :/ ) Ezért jó pl az ADA 95grammos rendszere, ott beállítod majd van utána közvetlen egy csap amivel egyszerűen elzárod, és aztán csak meg kell nyitnod és megy a stabil bubiszám.
 
Ilyen elzáró szelep létezik, talán Festo is, az ADA "kicsit" drágább. :)
 
Ohó. De hogy lehet rászerelni a fém részre? Mert ugye a Co2 cső-"be" nem lehet belekötni mert szétrobban a nyomástól.Akkor kell valami adapter??
 
Ohó. De hogy lehet rászerelni a fém részre? Mert ugye a Co2 cső-"be" nem lehet belekötni mert szétrobban a nyomástól.Akkor kell valami adapter??
Nem vagyok biztos benne, hogy szétrobbanna, de kis palackos szettből nem vagyok kitűnő :)
 
Ohó. De hogy lehet rászerelni a fém részre? Mert ugye a Co2 cső-"be" nem lehet belekötni mert szétrobban a nyomástól.Akkor kell valami adapter??

Ez azért nem olyan bonyolult feladat. Beballagsz egy pneumatika boltba, beviszed magaddal a reduktort is és kérsz hozzá fittinget amivel össze tudod hozni.
Nem tudom gyárilag hogyan van rögzítve a reduktorba a cső, de gondolom gyorscsatlakozós. Ha nem akkor valószínűleg ki lehet cserélni. Fognak neked tudni adni közdarabot is, ami ugyan az mint egy darab cső, csak merev műanyag vagy fém, meg sokkal drágább. Ezután jöhet a csap, meg a csöved. Viszont ezek nem olcsók, így számíts nagyjából egy 5000Ft körüli költségre. Ennyiből simán veszel egy mágnesszelepet is, ha szerencséd van, van benne csavarosan rögzíthető gyorscsatlakozó is.
 
Gondolom gyorcsati alatt az érted ami nálam van miszerint; ráhúzod a co2 csövet egy fém "csőre" aminek az eleje menetes és egy csőszorítót is rátekersz. ennyi.
Ejj de érdekesen fogalmaztam meg. No mindegy, köszi a választ! :)
 
Én a sima bedugósra gondoltam, amilyet pneumatika boltban fogsz kapni.
Tehát ki kell tekerned a mostanit helyette egy bedugóst, aztán jöhet a közdarab, aztán a csap.
Bár ha spórolni akarsz maradhat a mostani is, gondolom 6-os csőhöz van.
 
Sziasztok!

Aki használja ezt, vagy más 95g-os rendszert: a palackban levő nyomásra mennyit mutat a manométeretek használat közben, és kikapcsolt állapotban (egy kb. teli palacknál)?

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére