• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

Nem akarok máshova offolni, de láttam, hogy @Piga -nak van egy ilyen szettje eladó, a friss regisztráció miatt nem tudok neki írni.
Szóval kedves @Piga , ha még aktuális, érdekelne!
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő: A GA oldalán láttam, hogy a Dennerle forgalmaz közdarabot a 95 gr-os palackokhoz.
Használ valaki ilyet? Ha igen, mi a tapasztalat? Bírja a tropica reduktor a nagyobb nyomást? Mekkora palackot érdemes rátenni?
Valami megoldást kell találnom, mert nekem ez a 95 gr-os palack nagyon hamar kifogy. Egy 30-as nanoban 6 sec/bubi beállítással is (állandóan megy) kb. 2-3 hétig bírta.
Köszönöm.
Üdv.
Béla
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő: A GA oldalán láttam, hogy a Dennerle forgalmaz közdarabot a 95 gr-os palackokhoz.
Használ valaki ilyet? Ha igen, mi a tapasztalat? Bírja a tropica reduktor a nagyobb nyomást? Mekkora palackot érdemes rátenni?
Valami megoldást kell találnom, mert nekem ez a 95 gr-os palack nagyon hamar kifogy. Egy 30-as nanoban 6 sec/bubi beállítással is (állandóan megy) kb. 2-3 hétig bírta.
Köszönöm.
Üdv.
Béla

Szia! Szerintem a nyomás hasonló a kicsi és a nagy palalackban, de erre mérget nem vennék. Nem gondolnám, hogy gond lenne a reduktorral. 2kilós palackkal már sokáig bìrná. High-tech felett nagyon hamar kifogyott nekem is. Most egy low-mid nanoban pötyög, de tényleg csak lötyög, ìgy elég sokáig bìrja.
 
Szia! Szerintem a nyomás hasonló a kicsi és a nagy palalackban, de erre mérget nem vennék. Nem gondolnám, hogy gond lenne a reduktorral. 2kilós palackkal már sokáig bìrná. High-tech felett nagyon hamar kifogyott nekem is. Most egy low-mid nanoban pötyög, de tényleg csak lötyög, ìgy elég sokáig bìrja.
Köszönöm a gyors választ.
Nekem high-techben 2,5 hétig bírta, így ez szerintem nem járható út hosszú távon, ezért gondolkodom egy nagyobb palack beszerzésében és közdarabbal való csatlakoztatással.
 
Köszönöm a gyors választ.
Nekem high-techben 2,5 hétig bírta, így ez szerintem nem járható út hosszú távon, ezért gondolkodom egy nagyobb palack beszerzésében és közdarabbal való csatlakoztatással.

Nagyon nem éri meg. Én is próbálkoztam sokmindennel, de az lett a vége, hogy 2db 5 kilós rendszerem van:) Most 2akvárium megy 1 palackról. 5kg elég volt úgy 1 évig, hogy napi 10 órában ment elég durván kb 8hónapig 72 literben, utána még 4hónapot 160 literben.
 
Sziasztok,

Gondoltam, írok ide egy kicsit a tapasztalataimmal.
Pár hónapig használtam én is a 95g-s palackokkal a szettet és egy közbeiktatott mágnesszeleppel. Nekem egy palack 2-2,5 hétig húzta ki és a vége fele mar nagyon sokat kell utána állítani. Szóval utána jártam, hogy mi lenne a megoldás, hogy a már meglévő regulátor és mágnesszelep továbbra is használható legyen és ne kelljen újat vennem.

Ráakadtam a JBL Aquaflora U201-U500 adapterre amivel összetudtam csatlakoztatni a Tropica nano regulátort bármilyen eldobhatós 500g-s palackkal. KÉP

Két hónapja pötyög már így az CO2 beoldás és határozottan kényelmes és viszonylag megfizethető megoldás nano akváriumokhoz.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Gondoltam, írok ide egy kicsit a tapasztalataimmal.
Pár hónapig használtam én is a 95g-s palackokkal a szettet és egy közbeiktatott mágnesszeleppel. Nekem egy palack 2-2,5 hétig húzta ki és a vége fele mar nagyon sokat kell utána állítani. Szóval utána jártam, hogy mi lenne a megoldás, hogy a már meglévő regulátor és mágnesszelep továbbra is használható legyen és ne kelljen újat vennem.

Ráakadtam a JBL Aquaflora U201-U500 adapterre amivel összetudtam csatlakoztatni a Tropica nano regulátort bármilyen eldobhatós 500g-s palackkal. KÉP

Két hónapja pötyög már így az CO2 beoldás és határozottan kényelmes és viszonylag megfizethető megoldás nano akváriumokhoz.

Üdv,
Norbi
Szia. Hol lehet venni ezt az átalakító csatlakozót?
Köszönöm.
 
Ráakadtam a JBL Aquaflora U201-U500 adapterre amivel összetudtam csatlakoztatni a Tropica nano regulátort bármilyen eldobhatós 500g-s palackkal. KÉP

Két hónapja pötyög már így az CO2 beoldás és határozottan kényelmes és viszonylag megfizethető megoldás nano akváriumokhoz.

Üdv,
Norbi

Zseniális vagy, és köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat! :love:
Gyorsan utána is néztem, és ez olyan, amit én is meg tudok majd oldani.
A beszerzése sem lesz nagy ördöngősség, mert az öböltől kezdve sok oldalt találtam, ahol meg lehet venni.
 
Ez egy jó kis kompakt megoldás. De ha már 500g palack, akkor miért nem gondolkodtok inkább Soda palackban, vagy rendes fél kilós szabvány palackban? Ezek cseréje/töltése harmadáron van az eldobhatóhoz képest. Ezt az eldobhatót szerintem azoknak tervezték, akik valami alkalmi megoldást szeretnének valamilyen okból és nem hosszú távra terveznek.
 
Ez egy jó kis kompakt megoldás. De ha már 500g palack, akkor miért nem gondolkodtok inkább Soda palackban, vagy rendes fél kilós szabvány palackban? Ezek cseréje/töltése harmadáron van az eldobhatóhoz képest. Ezt az eldobhatót szerintem azoknak tervezték, akik valami alkalmi megoldást szeretnének valamilyen okból és nem hosszú távra terveznek.
Ez a soda palackos dolog érdekel.
Mi kell hozzá, ua. mint a nagy palackos csak kicsiben?
 
Az a baj, hogy a Soda palack is egy spec menet, meg a Tropica reduktor is az. A Sodára sok helyen és olcsón kapható átalakító, viszont az a szabvány palack menetére alakítja, nem a Tropicáéra. Ha ezt így együtt szeretnéd ötvözni, akkor bonyolultabb a dolog. Lásd ITT.
 
Köszi az infókat.
Ebben a formában tényleg nehézkes összehozni.
Jobban érdekel a soda palack és a normál akvarisztikai reduktor társítása. Erre keresek némi infót a fórumon.
 
Sziasztok,

Gondoltam megosztom veletek az újabb tapasztalataimat a Nano co2 Reuglátorról.
Azt hiszem, hogy mostmár kimaxolom lassan ezt a Tropica terméket mivel kezdődött a történetem azzal, hogy egy mágnesszeleppel bővítettem a szettet. Utána egy adapterrel váltottam az 500g-s palackokra amivel nagy sikerrel üzemeltettem egy 30l akváriumot majd később egy külön szabályozható Co2 elosztóval pedig már kettő egy 60 és 30 literes akváriumot is üzemeltettem. Az 500g-s palackal a két akvárium teljesen jól elfutott kb 2 hónapig.

Legutóbb mikor kifogyott az eldobhatós palack ógy döntöttem váltani fogok miután a nyomás csökkenésével utána kell állítani folyamatosan, hogy hozza a bubiszámot. Szóval így jött az ötlet, hogy 2kg-s újratölthető palackra váltok és jött vele a dilemma, hogy most akkor vegyek e egy új 2 mérős regulátort is?
Mivel már korábban láttam, hogy van adapter 95g-s rgulátorokhoz szóval rátudod rakni a nagy palackokra is, ki próbálom mielőtt befektetnék. Így is tettem és vettem egy Dennerle átalakítót amit tegnap reggel üzembe is helyeztem.
Hogy őszinte legek én készen álltam a legrosszabra is, miszerint elszáll majd a regulátor a magasabb nyomás miatt de meglepetésemre semmi nem történt.

Sőt, gyönyörűen működik. A tűszelep is ugyan olyan precizítással dolgozik mint előtte és teljesen megbízhatónak tűnik.

Ha valaki kicsinek tartja a gáz szettjét és váltana nagyobbra ezzel a kombinációval megolgható a váltás egy kicsit kevesebb pénzből mintha új regulátort kéne venni. Hosszú távon ugyan nem tudom, hogy fog ez működni és tervezek is venni majd egy két mérős regulátot de addigis legalább spórolhatok egy jobb regulátorra.

regu.jpg

Remélem segítettem valakinek. ;)

Üdv,
Norbi
 
Szia, hasonló a tervem nekem is. A 95g palackot nagyobbra szeretném cserélni, de a tropica nano reduktora egyenlőre maradna. Első körben sodastream, sodaco2 palackot néztem. Ez az adapter jó azokhoz is, vagy csak normál 2-5kg palackoz?

Köszi
 
Szia, hasonló a tervem nekem is. A 95g palackot nagyobbra szeretném cserélni, de a tropica nano reduktora egyenlőre maradna. Első körben sodastream, sodaco2 palackot néztem. Ez az adapter jó azokhoz is, vagy csak normál 2-5kg palackoz?

Köszi

Szia,

A soda stream palackok tudtommal màs menettel rendelkeznek, de azt hiszem ugyan úgy kapható ilyen átalakító is. Ha visszaolvasod írtam egy màsik àtalakítóról is ami 95g-röl 500g-s eldobhatós palackokra jók.
 
Sziasztok!
Leírom, hátha valakinek segítség. Kb. 1 évig cserégettem szorgosan a 95 grammos eldobható palackokat egy nano akvárium mellet. Igaz az enyém nem Tropica, hanem Aqua Nature reduktor/mágnesszelep kombó de a befogadó méretek ugyanazok: 80 vagy 95 grammos palack. Szerettem volna “nagypalackos” rendszerre váltani ami az én esetemben (16 liter nano) Sodastreamet jelent :) @Jopet fórumtársnak hála már azt is tudtam, hogy 5/8" UNF-18 menettel ellátott átalakítót kell keresnem. Aliéknál ha valaki rákeres, hogyaszongya: Thread adapter for Regulator CO2 Female CGA320 /TR 214 to Male 5/8-18UNF for Sodastream co2 Bottle akkor meg is találja a közdarabot ami a kispalackos reduktor és a Sodastream palack közé kell. Itt a SODA TR214 opciót kell választani mert az jó az EU palackokhoz. Ma helyeztem üzembe az enyémet és hibátlanul működik. Mondjuk a kis nano mellet böszmének hat a palack a reduktorral megfejelve, de ez legyen a legnagyobb baj.
 
Sziasztok!
Leírom, hátha valakinek segítség. Kb. 1 évig cserégettem szorgosan a 95 grammos eldobható palackokat egy nano akvárium mellet. Igaz az enyém nem Tropica, hanem Aqua Nature reduktor/mágnesszelep kombó de a befogadó méretek ugyanazok: 80 vagy 95 grammos palack. Szerettem volna “nagypalackos” rendszerre váltani ami az én esetemben (16 liter nano) Sodastreamet jelent :) @Jopet fórumtársnak hála már azt is tudtam, hogy 5/8" UNF-18 menettel ellátott átalakítót kell keresnem. Aliéknál ha valaki rákeres, hogyaszongya: Thread adapter for Regulator CO2 Female CGA320 /TR 214 to Male 5/8-18UNF for Sodastream co2 Bottle akkor meg is találja a közdarabot ami a kispalackos reduktor és a Sodastream palack közé kell. Itt a SODA TR214 opciót kell választani mert az jó az EU palackokhoz. Ma helyeztem üzembe az enyémet és hibátlanul működik. Mondjuk a kis nano mellet böszmének hat a palack a reduktorral megfejelve, de ez legyen a legnagyobb baj.
Szia, és ez Tropicas reduktorra is jo lenne??
 
Back
Oldal tetejére