• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

Sziasztok

Most üzemeltem be aTropica System Nano Set 95g CO2 szettemet. A difit a beüzemelés előtt beáztattam ADA Superge-be kb 1 órát, kiöblítettem ahogy kell. Csak most azt tapasztalom hogy a difi porlaszt, de mellette jó kövér buborékok is jönnek fel és fogalmam sincs hogy ez mitől lehet. Van valakinek ötlete????

Nálam konkrétan csak egyetlen nagy bubit engedett, a kerámia szélén.
Szerintem nagy a szórás ezeknél a difiknél. Van aki erre esküszik, másnál pedig szintén ez a probléma fordul elő.
Én vettem GA-s nano difit, buborékszámlálót, visszafolyásgátlót.
Ha tudsz, tegyél egy próbát te is szerintem. Pl. Aquario nano difi, ADA visszafolyásgátló, buborékszámláló pedig vagy GA-ból, vagy a kínai öbölből.
 
Sziasztok

Most üzemeltem be aTropica System Nano Set 95g CO2 szettemet. A difit a beüzemelés előtt beáztattam ADA Superge-be kb 1 órát, kiöblítettem ahogy kell. Csak most azt tapasztalom hogy a difi porlaszt, de mellette jó kövér buborékok is jönnek fel és fogalmam sincs hogy ez mitől lehet. Van valakinek ötlete????
Nincs annak baja, ne izgulj! Nekem is volt ilyen. Ha a menetnél jön, akkor tekerd rá jobban, bazi erősen kell! Ha a kerámián, akkor meg keveset áztattad, gyárilag is egy napot ajánl vízben.

Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit még várok, utána beizzítom a rendszert. :)

Ami szerintem megzavart, hogy bár olvastam ezt az 1 napos áztatási javaslatot, de a beüzemelés előtt megnéztem 1-2 videót és ott a difi egyből olyan frankón működött. o_O Jah, a mirelit pizza is mindig jobban néz ki a csomagoláson!!;)

Remélem a difi összekapja magát, mert elég nehéz lenne itthon beadnom, hogy miért kell még egy rakat pénzt költeni az aksira!!! :whistle::)
 
Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit még várok, utána beizzítom a rendszert. :)

Ami szerintem megzavart, hogy bár olvastam ezt az 1 napos áztatási javaslatot, de a beüzemelés előtt megnéztem 1-2 videót és ott a difi egyből olyan frankón működött. o_O Jah, a mirelit pizza is mindig jobban néz ki a csomagoláson!!;)

Remélem a difi összekapja magát, mert elég nehéz lenne itthon beadnom, hogy miért kell még egy rakat pénzt költeni az aksira!!! :whistle::)
Sikerült végül megoldani? Mi volt a probléma? Naplód van? Érdekelnének az akik, ahol ezt a szettet használják..

Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
@Gergő101 jó időpontra időzítetted kérdésed.
Engem is érdekelne @Oriza Triznyák véleménye, tapasztalata, mert a kicsi kockát egy ilyen CO2 rendszerrel kívánom indítani.
A kérdésem csak az adagoásra vonatkozott, már néhány hónapja használok egy ilyet. Egyébként minőségi kis cucc, használtan vettem, de sehol sem ereszt, össze van rakva. Kezelése pofon egyszerű. Néhány naponta azért hozzá kell állítani, de amúgy stabil. Hozza a gyári táblázatban lévő adatokat, tehát az én 18,5l-emben "advanced" adagolással simán megvan legalább a 3 hónap.
 
A kérdésem csak az adagoásra vonatkozott, már néhány hónapja használok egy ilyet. Egyébként minőségi kis cucc, használtan vettem, de sehol sem ereszt, össze van rakva. Kezelése pofon egyszerű. Néhány naponta azért hozzá kell állítani, de amúgy stabil. Hozza a gyári táblázatban lévő adatokat, tehát az én 18,5l-emben "advanced" adagolással simán megvan legalább a 3 hónap.
Köszönöm válaszod.
Már csak ez a kerámia áztatós dolog izgat egy picit.
Amennyiben jól értelmeztem az olvasottakat:
egy pohár RO víz, melyben áztatom a difit pár napig. Így érhetem el a tökéletesen finom CO2 porlasztást.
Mennyire fedi a valóságot a fenti eszmefuttatásom?
 
Köszönöm válaszod.
Már csak ez a kerámia áztatós dolog izgat egy picit.
Amennyiben jól értelmeztem az olvasottakat:
egy pohár RO víz, melyben áztatom a difit pár napig. Így érhetem el a tökéletesen finom CO2 porlasztást.
Mennyire fedi a valóságot a fenti eszmefuttatásom?
Bármilyen vízben áztathatod, elég neki kb egy nap is. Tisztítást úgy oldottam meg, hogy a betétre csöpögtetek egy kis Floraseptet, hagyom egy-két órát még átszivárog, aztán megy bele egy feles pohárba [emoji3] vízelőkészítős vízbe. Vettem egy cserebetétet is, hogy ne kelljen várni, az nem olyan drága, így szinte alig áll a rendszer. Palackból meg a JBL pl rámegy, az valamivel olcsóbb, mint a Tropica.

Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
Sodastream-es palackkal szeretném használni a Tropica szettet. Összeállítottam a rendszert, melynek elemei egy - a palackra csatlakoztatható - elzárós közdarab, egy KK 3/8"-1/8" szűkítő idom és a Tropicás nyomáscsökkentő. A szűkítő idom külső meneteit teflon szalaggal vontam be. A nyomáscsökkentő belső menetébe csak 3 kört megy bele a szűkítőidom (teflon nélkül is), lehet ez nem szabvány 3/8" belső menet? A problémám mégsem ez, hanem hogy a nyomáscsökkentőn a túlnyomás kiegyenlítő lyukacskán (vagy mi az) hevesen spriccel a gáz (a mellékelt fotón az elzárótól balra levő lyukon). Mit csinálok rosszul? Túl nagy a nyomás a Sodastream CO2 palackban? Vagy szimplán csak rossz az elem?

@flashback, neked esetleg van ötleted?
 

Attachments

  • IMG_20170530_130910.jpg
    IMG_20170530_130910.jpg
    56.7 KB · Megtekintések: 25
Utoljára módosított:
Sodastream-es palackkal szeretném használni a Tropica szettet. Összeállítottam a rendszert, melynek elemei egy - a palackra csatlakoztatható - elzárós közdarab, egy KK 3/8"-1/8" szűkítő idom és a Tropicás nyomáscsökkentő. A szűkítő idom külső meneteit teflon szalaggal vontam be. A nyomáscsökkentő belső menetébe csak 3 kört megy bele a szűkítőidom (teflon nélkül is), lehet ez nem szabvány 3/8" belső menet? A problémám mégsem ez, hanem hogy a nyomáscsökkentőn a túlnyomás kiegyenlítő lyukacskán (vagy mi az) hevesen spriccel a gáz (a mellékelt fotón az elzárótól balra levő lyukon). Mit csinálok rosszul? Túl nagy a nyomás a Sodastream CO2 palackban? Vagy szimplán csak rossz az elem?

@flashback, neked esetleg van ötleted?

Na jólvan', használom picit a fejem is :) Szóval van ez a lyuk... Arra már rájöttem, hogy a - beletekert - menetnek végig kellene érnie, különben itt mindig is el fog szökni a gáz. Kérdés inkább, hogy ha találok olyan idomot aminek a külső menete koppanásig behajtható, akkor már nem fog? De miért van itt ez a lyuk? Használtan kaptam a cuccot, így nem tudom, ez gyárilag van-e rajta. Próbáltam fotózni a menet belső oldaláról is..
 

Attachments

  • IMG_20170530_142004.jpg
    IMG_20170530_142004.jpg
    81 KB · Megtekintések: 16
Csao. Gyári az tuti. Azóta vettem egyet újra, és most néztem meg. Ott figyel nekem is a lyuk :)
Na jólvan', használom picit a fejem is :) Szóval van ez a lyuk... Arra már rájöttem, hogy a - beletekert - menetnek végig kellene érnie, különben itt mindig is el fog szökni a gáz. Kérdés inkább, hogy ha találok olyan idomot aminek a külső menete koppanásig behajtható, akkor már nem fog? De miért van itt ez a lyuk? Használtan kaptam a cuccot, így nem tudom, ez gyárilag van-e rajta. Próbáltam fotózni a menet belső oldaláról is..


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Csao. Gyári az tuti. Azóta vettem egyet újra, és most néztem meg. Ott figyel nekem is a lyuk :)



Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Köszi a választ. Közben megtaláltam én is a neten.
Már azt is látom, hogy a tropica CO2 palackjain hosszú 3/8"menetek vannak, azokkal ezért működik a dolog :mad:. A szűkítő idomomnak rövid a menete (7-8 mm). Ezt talán egy 3/8" csaphosszabbítóval tudnám orvosolni, de sajnos azoknak is csak ilyen rövid a külső menetük. Hogy a tökömbe' tudnám ezt csatlakoztatni, vagyis milyen idommal, ami végigéri a tropicás cucc a belső menetét?
 
Köszi a választ. Közben megtaláltam én is a neten.
Már azt is látom, hogy a tropica CO2 palackjain hosszú 3/8"menetek vannak, azokkal ezért működik a dolog :mad:. A szűkítő idomomnak rövid a menete (7-8 mm). Ezt talán egy 3/8" csaphosszabbítóval tudnám orvosolni, de sajnos azoknak is csak ilyen rövid a külső menetük. Hogy a tökömbe' tudnám ezt csatlakoztatni, vagyis milyen idommal, ami végigéri a tropicás cucc a belső menetét?
Fejlemény van! Lassan, de biztosan :) Igazából ami fáradságot eddig ebbe beleöltem, kevésbé fájt volna más - drágább - megoldást keresnem, éppen ezért mára küldetés szintre emeltem a dolgot :D A tropica nano szett reduktorának menet méretéről sehol nem találtam infót, pedig nem keveset kerestem. Megfordítottam a dolgot, megpróbáltam megtalálni a 95 g palack menetét, itt már nagyobb sikerrel jártam, bár ez sem volt egyszerű. Ellentmondásos infók keringtek azon a kevés helyen, ahol megadják a palack menetméretét. Ezért biztosra mentem és egy esztergályos közbenjárásával menetfésűvel is levettük. A többes szám azért, mert nekem kellett egy helyen kijavítanom a szakit :) (holott soha életemben nem foglalkoztam menetszabványokkal, csak az elmúlt napokban ástam bele magam) mert van több ehhez nagyon hasonló menetszabvány is. A palack és reduktor menete tehát: 5/8" UNF-18. Mivel angol és német nyelvű oldalakon sem nagyon találtam semmit, a külföldiek kedvéért is leírnám akkor ide, hátha másoknak is segít és a kereső ide irányítja őket: Tropica System Nano Set 95g CO2 - Thread size: 5/8" UNF-18 Remélem, maradhat is, szerintem már a kutya se keresi amúgy :)
 
Mit jelent az UNF-18?
Ez milyen kérdés már? :) Eggyel fentebb mindent leírtam amit tudtam, nem értek a menetekhez. Hogy minek a rövidítése? Passz. A 18 az a menetek számát jelenti collonként, ennyit tudok.
 
Ez milyen kérdés már? :) Eggyel fentebb mindent leírtam amit tudtam, nem értek a menetekhez. Hogy minek a rövidítése? Passz. A 18 az a menetek számát jelenti collonként, ennyit tudok.
:D
Csak kérdeztem felkeltette az érdeklődésem. Ha már úgy is beleásod magad...
Utána néztem, találtam képet, ami leírja.
amimenet.gif
 
Sziasztok,
Zachár Balázs vagyok, barátoknak és ismerősöknek csak Bömbi..
Eddig inkább a tengeri akvariszrikában voltam érdekelt, ám sikeresen gondoztam egy hightech nano akváriumot is majd egy évig, amit sajnos/nemsajnos eladtam a múlt héten.
Már az eladás pillanatában éreztem, hogy ellenére a tengeriknek, ez sem maradhat ki az életemből újra...
Így jutottam el ide a fórumra is, valamint ebbe a topicba.
Egy teljesen új, nano project indításához gyűjtöm éppen a technikát,
és megakadt a szemem ezen a kis Tropica csodán.
Abban szeretném, ha a segítségemre lennétek, hogy elnézve a vetélytársak 80-95 grammos rendszereit (Fluval, Ista, Dennerle), nyugodt szívvel szerezhetem e be a Tropicát.
Kikötés sajnos a méret, helyhiány és esztétikum tekintetében :(
 
Illetve mégegy apróság...
Az adok-veszek topicban rátaláltam egy hasonló szerkezetre, ami szintén nagyon szimpatikus.(y)
Sajnos a friss profilom miatt nem tudok eljutni az eladóhoz.
Természetesen nem cél a szabályok kijátszása, ám ha megvan még, nem szeretnék lecsúszni róla..
Andris87 fórumostársunk, Up Aqua márkájú mágnesszelepes reduktoráról lenne szó, melyhez szintén 95g-os palackok használhatók.
Valaki esetleg el tudja juttatni az eladóhoz az érdeklődésem egy üzenet formájában?
Mindenkinek előre is köszönöm a segítségét, kellemes vasárnapot!
 
Back
Oldal tetejére