• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

Easy carbot mindig használhatsz függetlenül hogy milyen "profi vagy low" co2 rendszered van! És az újratöltés az akármikor mehet de vigyázz hogy ne nagyon mennyen kb 1/5 alá mert általában ott kezdődik el az hogy nem nagyon akar bemenni az akváriumba a co2 (szerintem)
 
Easy carbot mindig használhatsz függetlenül hogy milyen "profi vagy low" co2 rendszered van! És az újratöltés az akármikor mehet de vigyázz hogy ne nagyon mennyen kb 1/5 alá mert általában ott kezdődik el az hogy nem nagyon akar bemenni az akváriumba a co2 (szerintem)

azt kérdezném hogy este is fel kell tölteni ha éjjel nem használják fel világitás nélkül?
 
Én is ezt a rendszert használom, és ha co2 feltöltés előtt teljesen légmentesítem a rendszert (a csőben is víz van!), akkor kb 2mm-nyi gáz marad beoldatlanul a tetején.
 
Én is ezt a rendszert használom, és ha co2 feltöltés előtt teljesen légmentesítem a rendszert (a csőben is víz van!), akkor kb 2mm-nyi gáz marad beoldatlanul a tetején.
Én is hasonló rendszert használok, csak egy DIY változatot ami egy 120 ml-es fecskendőből levegőcsőből, egy csapból és egy habszifonból áll. Én is mindig teljesen légtelenítem ahogy te, viszont nekem valahogy estére teljesen kifogy a co2, kb. a fény lekapcsolása elött egy órával. A hengerbe több mint 120 ml fér, olyan 140 ml lehet. 10:00 körül szoktam telenyomni. Egy durván 60 literes akváriumban használom, elvileg 50 liter víz van benne. Akkor szokott hamarabb kifogyni ha új patront tekerek a szifonba, mondjuk erre még nem jöttem rá miért.
 
Sziasztok! 3-4 hónap olvasgatás után elkezdek írni is... :D Persze egy ideig nagyrészt kérdések... 200 l-es nagyonlótekk aki, vegyes (növényes-halas - majd egy naplóban kifejtem...). Azt szeretném kérdezni, hogy Easy Carbo mellé supportnak jó lehet ez, vagy 2 belőle? Nagyon lótekk (0,3 W/l), nem bubit várok, csak némi "mosolyt" csalni a növényekre, ahogy előttem írtátok... így is szépen fejlődnek, türelmes vagyok, csak egy ötlet...
Köszi.
Ha igen, később sima szódásszifonból is lehet tölteni, nem?
 
Sziasztok! 3-4 hónap olvasgatás után elkezdek írni is... :D Persze egy ideig nagyrészt kérdések... 200 l-es nagyonlótekk aki, vegyes (növényes-halas - majd egy naplóban kifejtem...). Azt szeretném kérdezni, hogy Easy Carbo mellé supportnak jó lehet ez, vagy 2 belőle? Nagyon lótekk (0,3 W/l), nem bubit várok, csak némi "mosolyt" csalni a növényekre, ahogy előttem írtátok... így is szépen fejlődnek, türelmes vagyok, csak egy ötlet...
Köszi.
Ha igen, később sima szódásszifonból is lehet tölteni, nem?
Szia!
200literre ez nagyon harmatos. Még 60 literre is. :/
Meg eleve nagyon kevés a 0,3 w/l a növényezéshez.
 
Szia!
200literre ez nagyon harmatos. Még 60 literre is. :/
Meg eleve nagyon kevés a 0,3 w/l a növényezéshez.

Igen, tudom, a nagyonlótekk ezt jelenti... :D 2db-ot gondoltam csak némi kiegészítésnek, arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e egyáltalán vagy 200 lityire hatástalan (elenyésző)... A 2x30ra még kerül reflektor (bár a 15% plusz sem viszi fel a "low-tech" kategóriába a majdnemzérótech világítást). Kicsitoff: Ha közel kezded a 0-hoz, lehet fejleszetni... kb. 4x39W +15%-ig szeretnék eljutni 2-3 hónapon belül, de ugye ez türelmes sport... (tényleg megírom a naplót hogy is van ez nálunk)
Csaknem az összes növény alacson igényű (Anubias, Echinodorus, sallangos páfrány és mtsai...).
 
Nagyon lótekk (0,3 W/l)

Vannak itt csodaszép low tech akvák,amiben kicsattannak az egészségtől a növények,de ehhez nem ilyen co2 kiegészítés kell,hanem több mint 0,3w/l.Az borzalmasan kevés.Szerintem abban az irányban gondolkodj,ha fejlődést szeretnél látni.Hiába oldasz be CO2-t,ha a növények alapjáraton üzemelnek a kevés fény miatt.nem fogják felhasználni.
(a szódásszifonos megoldás jó ötlet egyébként,többen sikerrel alkalmazzák)
 
Igen, tudom, a nagyonlótekk ezt jelenti... :D 2db-ot gondoltam csak némi kiegészítésnek, arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e egyáltalán vagy 200 lityire hatástalan (elenyésző)... A 2x30ra még kerül reflektor (bár a 15% plusz sem viszi fel a "low-tech" kategóriába a majdnemzérótech világítást). Kicsitoff: Ha közel kezded a 0-hoz, lehet fejleszetni... kb. 4x39W +15%-ig szeretnék eljutni 2-3 hónapon belül, de ugye ez türelmes sport... (tényleg megírom a naplót hogy is van ez nálunk)
Csaknem az összes növény alacson igényű (Anubias, Echinodorus, sallangos páfrány és mtsai...).

200literen nem fogsz tudni eleget beoldani ezzel a módszerrel.Max 60literig jó elvileg,de inkább nanokra van kitalálva.semmilyen változást nem fogsz látni,2 darabbal sem.
 
200literen nem fogsz tudni eleget beoldani ezzel a módszerrel.Max 60literig jó elvileg,de inkább nanokra van kitalálva.semmilyen változást nem fogsz látni,2 darabbal sem.

Köszi! Akkor felejtős...
A fő nehézségem a fejlesztés tekintetében, hogy hogyan is legyen a sorrend. 1. Fény, 2. CO2, 3. szűrő? Nyilván fokozatosan. Először 0,5 w/l-ig, de ha beruházunk világításra, akkor azért legyen benne potenciál a későbbi esetleges nagy fényárhoz... Szóval izgis ez... Bocs az offért...
 
Köszi! Akkor felejtős...
A fő nehézségem a fejlesztés tekintetében, hogy hogyan is legyen a sorrend. 1. Fény, 2. CO2, 3. szűrő? Nyilván fokozatosan. Először 0,5 w/l-ig, de ha beruházunk világításra, akkor azért legyen benne potenciál a későbbi esetleges nagy fényárhoz... Szóval izgis ez... Bocs az offért...

1.szűrő 2.fény

de ez itt egy másik topic,ne offoljuk szét.nyiss egy naplót,de leginkább azt javaslom,hogy olvasd a fórumot,és használd jobb felül a keresőt.nem tudsz olyat kérdezni,amit minimum kétszer már meg ne válaszoltak volna,csak meg kell keresni;)
 
Sziasztok!

Olvasva a hozzászólásokat kapott hideget meleget. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Élesztős Co2 gondolkodtam de ez a "dezodoros" megoldás elbizonytalanított. Ki mit választana egy 54l-es aksihoz? Már az is megfordult a fejembe, hogy ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, felhasználom a kapott csövet, harangot stb egy DIY élesztős rendszerhez!? Fény 38w , szűrés 600l/h közepesen igényes növények. Egyátalán szükséges Co2 gondolkodnom ilyen technikai paraméterek mellett? Easy Carbot használok.

Válaszokat köszönöm Zsolti.
 
Sziasztok!

Olvasva a hozzászólásokat kapott hideget meleget. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Élesztős Co2 gondolkodtam de ez a "dezodoros" megoldás elbizonytalanított. Ki mit választana egy 54l-es aksihoz? Már az is megfordult a fejembe, hogy ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, felhasználom a kapott csövet, harangot stb egy DIY élesztős rendszerhez!? Fény 38w , szűrés 600l/h közepesen igényes növények. Egyátalán szükséges Co2 gondolkodnom ilyen technikai paraméterek mellett? Easy Carbot használok.

Válaszokat köszönöm Zsolti.

Nem tudom kinek hogy vált be,de nálam semmi eredménye nem volt,szerintem nem éri meg.Én 40 literre használtam
 
+1 az élesztősnek. Max 16-18 literes nanoba tudnám elkepzelni olyan indokkal, hogy a semminél jobb. 54 literre borzasztó karcsú lenne.
 
Igazábol én 70 literesben használtam naponta többször feltöltöttem , nagyon sok gondom volt az algákkal , tanácsolták hogy probáljak lemondani rola .Igy megszüntettem olyan növényeim vannak amik nem igénylik a co2.t carbot adagolok a tápok mellé és a haemianthusom igy is gyönyörü és a többi is . az algákkal megküzdöttem most csak annyi van ami kell is az algázoimnak.több mint egy honapja co 2 nélkül megy az aki és az alga gondjaim megszüntek
photos
Google+
 
Utoljára módosított:
Tropica System 60 CO2 szett vs citromsavas rendszer

Én úgy látom, hogy kb. ugyanaz a szint, de én kezdő vagyok. Talán rosszul látom. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Köszi.
A kérdést 60 literes, vagy attól kisebb akvárium szempontjából próbáljátok megválaszolni. (Ha jól gondolom, nagyobb akváriumhoz már nem is alkalmasak a fent említett módszerek.)
 
Back
Oldal tetejére