• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

és erre mi a megoldás? megtaláltam amit mondasz, ő azt mondja ennyivel több gázt tölt be, viszont nekem alapból tele kell nyomni a harangot, nincs hová tovább töltenem :(
 
és erre mi a megoldás? megtaláltam amit mondasz, ő azt mondja ennyivel több gázt tölt be, viszont nekem alapból tele kell nyomni a harangot, nincs hová tovább töltenem :(

Megmondom őszintén, hogy fogalmam nincs:LOL: Esetleg valahogy úgy elhelyezni, hogy jobban érje az áramlás. Vagy egy koraliat alárakni:D:banghead: Szerintem ne akadj fel ezen. Egy jó adag így is beoldódott. Ettől még nem hinném, hogy a növények eszeveszett bubizásba kezdenek de egy mosolyt csaltál vele az arcukra;):D
 
Az én növényeim szeretik..legalábbis panaszkodni nem panaszkodnak :D
telefonos kép :
DSC_0223.jpg
 
tegnap beszereztem egy ilyet, mondván jobb mint a semmi, amíg nincs keret rendes CO2 szettre, 60asba van, így telenyomtam a harangot CO2-vel, ahogy írja, viszont reggel néztem és valamivel több mint 20ml még mindig benne van és nem úgy tűnik, mintha fogyna :S miért marad benne?
Ha az első feltöltés volt, akkor ez valószínűleg a csőben lévő oxigén. ereszd ki és töltsd újra. Meg én azt vettem észre, hogy ennyi mindig marad a harangban. Nem tökéletes ez a beoldás.
 
köszi a tippet, pont jókor írtál, épp most töltöttem fel, de így még kiürítettem előtte:)
 
hiába ürítettem ki közben, tegnap ugyanúgy benne maradt a tetejében az a 20ml

a másik problémám, hogy nem mindig vagyok itthon amikor kapcsol a lámpa. egy villamosmérnök barátom segít összehozni egy automatikát, ami benyomja majd a megfelelő adagot a megfelelő időben, addig viszont nem tudom mi a jobb, inkább lámpakapcsolás előtt nyomjam be vagy utána? mert van hogy mondjuk 2 órával kapcsolás előtt elmegyek itthonról és két órával utána érek csak haza vagy akár még nagyobb a különbség
 
Sziasztok!
Szerintetek ennek a szettnek a csöveit és a visszacsapó szelepét fel tudom használni egy nagynyomású CO2 rendszerhez?
 
Köszi. Akkor nem próbálkozom vele.

Teljesen másra készült. Itt benyomsz egy palackból 2-3 másodperc alatt egy adag gázt. A nagy rendszereknél folyamatos üzemben kell helyt állnia a csöveknek stb. Ahol 2-4 bar között van folyamatosan a nyomás a csövekben.
 
Az a baj ,hogy még eza kevés gáz is hülyén oldódik be ... Feltöltöm 130 ml ig 40 es aksiba első 50 ml gyorsan beoldódik utána csak lassan és csak 40 ml ig oldódik a 6 órás világítás végére . Aztán reggelre is marad 10-15 ml... Bár kitudja lehet én vagyok a pancser vagy túl sokat várok el ...
 
Feltöltöm 130 ml ig 40 es aksiba első 50 ml gyorsan beoldódik utána csak lassan és csak 40 ml ig oldódik a 6 órás világítás végére . Aztán reggelre is marad 10-15 ml... Bár kitudja lehet én vagyok a pancser vagy túl sokat várok el ...
Nálam is ez van. Pedig 30-as aksiban a befolyóval szemben van felrakva. Feljebb, lejebb is próbáltam már. Az biztos, h ha kiengeded néha a maradékot akkor jobb a beoldódás egy ideig.
 
Én azt tapasztaltam, hogy vízcsere után gyors/jobb a beoldódás, később pedig lelassul. Nálam is marad 2-3 centis buborék. De én úgy csinálom, hogy reggel is tele töltöm és délután is, amikor hazaérek. Nem egy nagynyomású rendszer, de meg vagyok vele elégedve 3500 forintért azért nem hiszem, hogy ennél többet ki lehet hozni. A növényeim bubiznak szép piánóban és többnyire jól érzik magukat. :) A jószágok szintén (furcata csapat+oto csapat+amano+RC garnélák).

Egyébként gyanús, hogy ez a buborék abból adódik, hogy nem folyékony halmazállapotú CO2-vel van dolgunk, hanem van valamennyi o2 is a palackban, és az marad benn a harangban. Vagy a jó ég tudja... de szerintem ami megmarad, az nem co2.
 
Nálam bubizás még véletlen se volt még. Max. ha a valamelyik garnéla bepukkantott. :)

Bubizás nem minden esetben van. Elsősorban SOK FÉNY és megfelelő CO2 és tápanyag bevitel.
Ha ezzel a szettel oldottál be CO2-t feltételezem, hogy a fényed maximum közepes lehetett. Ebben az esetben nem is érdemes várni, hogy bubizzon bármi.
 
Bubizás nem minden esetben van. Elsősorban SOK FÉNY és megfelelő CO2 és tápanyag bevitel.
Ha ezzel a szettel oldottál be CO2-t feltételezem, hogy a fényed maximum közepes lehetett. Ebben az esetben nem is érdemes várni, hogy bubizzon bármi.
Én sem sietek sehová. Csak félek, h ki kopik a parvula ami másfél hónapja csak úgy elvan, mialatt az elatine meg fejlődik a low-tech -hez képest. Világításom meg, 30 l-es akvára
(+dekorok) egy 26W-os compact pilács. Tápozok is. De nem várom én, h bubizzon. Csak szép legyen. :)
 
Én sem sietek sehová. Csak félek, h ki kopik a parvula ami másfél hónapja csak úgy elvan, mialatt az elatine meg fejlődik a low-tech -hez képest. Világításom meg, 30 l-es akvára
(+dekorok) egy 26W-os compact pilács. Tápozok is. De nem várom én, h bubizzon. Csak szép legyen. :)
Kicsit OFF de én úgy vettem észre, hogy kisebb nano akváriumoknál máshogy működik a wpg szabály. Sokkal nagyobb fény kell nekik. Nekem pl a nanomban kb 6-7 liter víz van és 13wattos pilács van fölötte, mégsincs algabumm, pedig csak carbot adagolok.
 
Én sem sietek sehová. Csak félek, h ki kopik a parvula ami másfél hónapja csak úgy elvan, mialatt az elatine meg fejlődik a low-tech -hez képest. Világításom meg, 30 l-es akvára
(+dekorok) egy 26W-os compact pilács. Tápozok is. De nem várom én, h bubizzon. Csak szép legyen. :)

Ne engedd, hogy megvezessenek a wattszámok :)
Egy nano akváriumnál hiába alacsonyabb az akvárium és relatív kevesebb világítással is beéri, az ilyen kis akváriumokra kapható fények köszönő viszonyban sincsenek a nagytesőkhoz képest. Szóval lehet neked 30W is, ha azt ilyen nano lámpákkal oldod meg, az teljesítményben messze van azoktól a lámpáktól amire a W/G szabályt kitalálták. Lehet nálad ebből 50%-kal több kellene.

A parvula fényigényes növény, az elatine nem. Ezt támasztja alá a megfigyelésed is. Parvulához még kevés a fényed, hogy látványos gyors eredmény legyen, de az elatine sokkal kevesebb fénnyel is beéri és a beadagolt CO2 miatt ő köszöni már tud fejlődni.
 
Back
Oldal tetejére