• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

Köszi a tanácsot. Lehet, hogy majd áttérek vmilyen más rendszerre, de előbb elfogyasztom a 4 palack co2-t. Lehet, hogy 7-8 hónap is lesz, mire elfogy. Valami olyasmi kellene, amit tetszés szerint lehet lehet állítani, szabályozni, leállítani. Drága cuccokat láttam eleget, de mivel az enyém eleve low-tech akváriumnak volt elképzelve, s az is marad, drága co2 rendszert biztos nem vásárolok. Ha van tanács olcsó rendszerre, köszönettel veszem.
(Off topik: amúgy ide, hogy lehet közvetlenül képet feltölteni?)
 
Ha van tanács olcsó rendszerre, köszönettel veszem.
(Off topik: amúgy ide, hogy lehet közvetlenül képet feltölteni?)
Tropica nano szettje minimál beoldással egész hosszú ideig pötyög. Viszont árfekvése nem az igazi, főleg ha összeveted hosszú távon a költségeket egy nagynyomású rendszerével. Nem kell feltétlenül 2 kilós palackot venni. Van fél kilós is. Mágnesszelepes regulátort meg lehet olcsóbban is venni, például itt a fórumon eladó cuccok rovatban, stb.
A drágább hosszú távon olcsóbb. Én ezt a szettet egy második 20 literes low techbe menteném át. Nekem is van, csak nekem a 2. 10 literes el natural és ezért nem használom benne. Jelenleg porosodik.
 
Köszi a tájékoztatást, nálam még a türelmi időszak valszeg nem járt le, azért nem láthatom a képfeltöltési lehetőséget.
Visszatérve a témára: elgondolkodom egy másik CO2 rendszeren, habár gyanítom, hogy másodkézből is többe kerülne, mint amennyit erre a hobbira eddig elköltöttem. :)
(Az ISTA rendszer, 4 palackkal, átszámítva kb. 5000 Ft-ba került, közvetlenül az importőrtől vásárolva. Ez nálam majd egy évig lesz elég.)
 
Ez a szett kb. 20-30 literig használható. 54 literben az a co2 mennyisèg is több, ami természetesen a víz felszínéről beoldódik. Inkább használj zselés vagy egyéb rendszert 54 literre.

Megnéztem még egyszer a használati utasítást (bocsi, nem a reklám helye, de mivel egy és ugyanazon termékről van szó, sok Tropica felhasználónak nyújthat hasznos infót) nano és közepes méretű akváriumokhoz ajánlja a tajvani gyártó, főleg, hogy a harang egy másikkal bővíthető. Nálam max. 40-45 l víz van az akváriumban, s mint mondtam, a 150 ml-es CO2 tartályból egy nap alatt sosem oldódott ki az egész mennyiség, csupán a fele, vagy valamivel több. A napok alatt felgyűlt és ki nem oldódott gáz, az ISTA szerint szénsav, azt ki kell engedni. A harangot, az optimális hatás érdekében ajánlott közel az aljzathoz elhelyezni. A kioldódás sebessége pedig attól függ, hogy a harang a vízáramlat útjában van-e vagy sem.
Hogy érdemes-e zselés rendszerre áttérni? Itt, a Tropica termék adatlapján épp a zselés verzió leváltására ajánlják. Hát..., nem tudom.
Mivel alig augusztus végén indítottam akváriumot, még javában a tesztidőszak, esetemben korai lenne megalapozott konklúziókat levonni.
Köszi a jószándékú segítséget.
 
Back
Oldal tetejére