• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica növénytáptalaj

Ma reggel, ahogy ültettem vissza a fel-feljövő MC-t, azt vettem észre, hogy mintha könnyebben lent maradna a növény. Lehet, hogy csak beképzelem, de mintha tömörebb, nehezebb lenne a talajszemcse. Lehetséges, hogy beszívja a vizet? (5 napja van víz alatt)
 
Ma reggel, ahogy ültettem vissza a fel-feljövő MC-t, azt vettem észre, hogy mintha könnyebben lent maradna a növény. Lehet, hogy csak beképzelem, de mintha tömörebb, nehezebb lenne a talajszemcse. Lehetséges, hogy beszívja a vizet? (5 napja van víz alatt)
Biztosan vesznek fel vizet ezek az égetett talajok. A lebegő manado szemcsék is elmerülnek egy nap ázás után.
 
Esetleg lehet már tudni néhány hasznos információt a talajról? Amint látom 1-2 ember elkezdte már használni, de azóta nem volt új bejegyzés róla...
 
Azért érdekelne nagyon, mert épp most érkezett meg a GA-ból egy zsákkal, megy is be a Manado helyett az akiba. Viszont érdekelne gyakorlatban mire érdemes odafigyelni indításkor. Azt olvastam, hogy ajánlott a sűrű vízcsere kezdetben, de aki valóban használta is már, mit tapasztalt?
 
Sziasztok,Jóreggelt!Lenne egy kérdésem hozzátok. Szeretnék venni Tropica talajt,de nem tudom lehet e a következőképpen csinálni.Kb.10 cm sóder,Tropica talajKb.2cm,és a tetejére Amazónia4-5cm.Valami ilyesmit szeretnék megvalósítani:
Nagyon tetszik!A válaszokat nagyon szépen megköszönném.
 
Szia Sándor!



Természetesen működhet.
A sóder tetejére tehetsz geotextíliát és akkor nem is keveredik össze a táptalajjal, megtartva tisztán az emelő funkcióját.

AmegA
Köszi a választ, a geotextíliára nem is gondoltam.Remélem mostmár sikerülni fog.Kb.1 év tökölés után.:)
 
Az létezik, hogy a tavaly októberben indított akváriumban a Tropica táptalaj kimerülőben van?

Én úgy vélem még nem időszerű, de három hete ültettem egy - ismeretlen :) - alternanthera fajt, és mára szépen elolvadt. Mikro, makro, nagynyomású CO2 megy, a fény több mint elég neki, minden más él és virul.

Most megpróbálkozom a Althernanthera reineckii 'Purple' variánssal, de nem akarom, hogy ez is kinyiffanjon... úgyhogy ha azt mondjátok, dugok pár félbevágott JBL tápgolyót az ültetéskor a gyökerekhez.
(Igazából most Microsorium és Bolbitis uralom van az akvában, egyedül egy nagy adag crypto az, ami szivattyúzza fel a táptalajból a cuccost...)

Egyébként én arra gyanakszom, hogy elég leromlott állapotban volt már a két cserépnyi növény mikor beültettem, még az is lehet, hogy emers nevelték a tenyészetben, és már nem volt ereje összeszedni magát...

RE: ja még az is eszembe jutott, hogy ebben a nagy melegben fel-felkúszik a vízhőmérséklet 28-29 fokra, és nem bírta a meleget... Légkondi tervben van de még nincs rá keret a családi kasszából.
 
Az létezik, hogy a tavaly októberben indított akváriumban a Tropica táptalaj kimerülőben van?

Én úgy vélem még nem időszerű, de három hete ültettem egy - ismeretlen :) - alternanthera fajt, és mára szépen elolvadt. Mikro, makro, nagynyomású CO2 megy, a fény több mint elég neki, minden más él és virul.

Most megpróbálkozom a Althernanthera reineckii 'Purple' variánssal, de nem akarom, hogy ez is kinyiffanjon... úgyhogy ha azt mondjátok, dugok pár félbevágott JBL tápgolyót az ültetéskor a gyökerekhez.
(Igazából most Microsorium és Bolbitis uralom van az akvában, egyedül egy nagy adag crypto az, ami szivattyúzza fel a táptalajból a cuccost...)

Egyébként én arra gyanakszom, hogy elég leromlott állapotban volt már a két cserépnyi növény mikor beültettem, még az is lehet, hogy emers nevelték a tenyészetben, és már nem volt ereje összeszedni magát...

RE: ja még az is eszembe jutott, hogy ebben a nagy melegben fel-felkúszik a vízhőmérséklet 28-29 fokra, és nem bírta a meleget... Légkondi tervben van de még nincs rá keret a családi kasszából.
Én nem gondolom, hogy a táptalaj miatt van. Viszont azt tisztázzuk, hogy valóban a táptalajra gondoltál, vagy az általános talajra? (bár esetünkben lényegtelen)
 
Egyébként nekem annyi meglátásom van a Tropica általános talajjal kapcsolatban, hogy nagyon durván veszi fel a foszfátot a vízből. Előző akváriumomba elég komoly mennyiséget adagoltam (kb. 5ml/nap/100liter), de így is alig ment feljebb a foszfátszintem, miközben a nitrátom megfelelő volt. Így a zöld pontalgával folyamatosan küzdöttem.
A mostani új indításnál felhasználtam sokat a régi talajból (1 éves) és raktam még rá újat is.
Más is tapasztalt hasonló foszfáthiányt?
 
Azert ehhez az adagoláshoz tudni kene mit adtál. Ha gyári tap volt akkor nem sok, de saját keverés is lehet híg.
 
Én nem gondolom, hogy a táptalaj miatt van. Viszont azt tisztázzuk, hogy valóban a táptalajra gondoltál, vagy az általános talajra? (bár esetünkben lényegtelen)

Tropica Plant Substrate táptalaj.
Általános talajból az Environment Soil van az akváriumban.
 
Sziasztok,Jóreggelt!Lenne egy kérdésem hozzátok. Szeretnék venni Tropica talajt,de nem tudom lehet e a következőképpen csinálni.Kb.10 cm sóder,Tropica talajKb.2cm,és a tetejére Amazónia4-5cm.Valami ilyesmit szeretnék megvalósítani:
Nagyon tetszik!A válaszokat nagyon szépen megköszönném.
Ez nagyon-nagyo király :)
 
Két kérdésem lenne...Az egyik az,hogy akváriumomba 1,3liter növénytáptalaj kellene,de a tropica csak 1litereset árul vagy 2,5litereset..vajon 1 liter elég lesz 40literes akváriumba??
A másik meg,láttam youtuben egy olyan videót,hogy tropica növénytáptalaj és rá 3cm jbl dekorhomok és abba ültetett növényeket és nagyon szép növényes akvárium lett....ja,de mindenki azt mondja,hogy ez mennyire rossz meg nem lehetséges....akkor most hogyan van ez?!
 
Két kérdésem lenne...Az egyik az,hogy akváriumomba 1,3liter növénytáptalaj kellene,de a tropica csak 1litereset árul vagy 2,5litereset..vajon 1 liter elég lesz 40literes akváriumba??
A másik meg,láttam youtuben egy olyan videót,hogy tropica növénytáptalaj és rá 3cm jbl dekorhomok és abba ültetett növényeket és nagyon szép növényes akvárium lett....ja,de mindenki azt mondja,hogy ez mennyire rossz meg nem lehetséges....akkor most hogyan van ez?!
A táptalajnál az ajánlott mennyiség ajánlott mennyiség! Rakhatsz többet is, kevesebbet is. Ha kevesebbet raksz, még eredményesebb lehetsz amazónia vagy tropica ált. talajjal. Dekorhomokban is megélnek a növények (legtöbbjük), de nem tudsz vele dombot építeni, nehéz tisztán tartani meg bele ültetni, a kis gyökérzetű növények meg könnyen feljönnek belőle. De homok és homok között is van különbség, bele való ültetésnél náluk elsősorban a szemcseméretet gondolom leginkább meghatározónak.
 
Srácok, Tropica talajjal van valakinek tapasztalata?
Lehet a következő setupban kipróbàlnám.
Az is az egekbe dobja az ammóniaszintet?
Milyen gyakori vízcserét ajánlatos tartani?
Ültetni jól lehet benne? Mennyire lehet dombot építeni belőle?
Ilyen infok érdekelnének, köszi.
 
Back
Oldal tetejére