• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica növénytáptalaj

míg a JBL szerintem inkább a homokra hajaz (szerintem ebből lehet is benne)
Aláírom :D
Most szedtem ki az amazoniát és alatta JBL-t használtam. Full sáros homok volt az allja, nagyon sok.
Én most másodikra Tropicat vettem, már ránézésre is máshogy néz ki...még nem mondom, hogy jobb/rosszabb valamelyik, de tény, hogy a tropica növényeket termesztő cég, talán ez a téma is közelebb állhat hozzájuk, mint a JBL-nek.
A tropica nekem prémiumabb, mint a JBL (marketing,design)
 
Sziasztok,
Valaki tudna nekem mondani tropica táptalajról valami véleményt?? Eddig jbl-t használtam és most gondoltam váltanék?? Ista shrimp soil alá menne. Simán be lehet pakolni nem lesznek gondjai, vagy keverni kell valamivel?? :)
 
Összehasonlítási alapom nincs mivel eddig csak ilyet használtam, de nekem nem volt gondom vele. Keverni nem kevertem semmivel. Az alap dolgokra figyelj (ne érjen az üveg széléhez, ne kerüljön a felszínre stb) és nem lesz gondod vele.
 
Én is ilyet használok, tökéletes megelégedésemre!
Képet:snaphappy: csinálhatnál már a "tank"ról amiben használod;). De tényleg, régen láttunk/láttam már képet tőled:). vagy csak én nem szoktam eléggé szét nézni a naplók közötto_O? A nagy sziámik meg vannak még?
 
nem kevés az az 1cm? :) akkor elég lesz az 1 liter nekem az akvába

Ha 15cm az aljzat akkor kevés :)
Érdemes legalább a teljes magasság 20%-40%-ra tervezni táptalajt. Elől inkább az első szám az érdekes, hátul a nagyobb. Egy 15-20cm magas aljzatnál simán lehet 30-40%. Ott az 1cm aljzat semmit nem ér.
 
Ha 15cm az aljzat akkor kevés :)
Érdemes legalább a teljes magasság 20%-40%-ra tervezni táptalajt. Elől inkább az első szám az érdekes, hátul a nagyobb. Egy 15-20cm magas aljzatnál simán lehet 30-40%. Ott az 1cm aljzat semmit nem ér.
30 cm magas az akvárium és kb 4-5 cm az aljzat akkor elég kell lennie a liternek ugye?
 
Utoljára módosított:
Hello,

Tropica aquarium soilal (tehat az altalanos talajjal) van valakinek gyarkolati tapasztalata?
Egy olyan talajt kerensek, amibe konnyu ultetni - ha jol ertem, mint pl az ADA Africana. Illetve ennek egy alternativajat.

Koszi
Adam
 
Hello,

Tropica aquarium soilal (tehat az altalanos talajjal) van valakinek gyarkolati tapasztalata?
Egy olyan talajt kerensek, amibe konnyu ultetni - ha jol ertem, mint pl az ADA Africana. Illetve ennek egy alternativajat.

Koszi
Adam

Ezek a japó talajok szemcse méretre hasonlóak. Ültetni kb azonos bennük. A Tropica is japán talaj, annak ellenére, hogy a cég Dán :)
 
Ezek a japó talajok szemcse méretre hasonlóak. Ültetni kb azonos bennük. A Tropica is japán talaj, annak ellenére, hogy a cég Dán :)
Koszi a valaszt!
Szoval vegyem batran? :) JBL-t azert nem akarnek, mert ahoy olvasom nem egyszeru bele ultetni, tul konnyu vagy mi.. ha a Tropicanak is ilyesmi a talaja, akkor sokkal elorebb nem lennek gondolom
 
erre én is kíváncsi vagyok, hogy milyen ez az új tropica talaj. mondjuk egy environmenthez hasonlítva
 
erre én is kíváncsi vagyok, hogy milyen ez az új tropica talaj. mondjuk egy environmenthez hasonlítva

Aza baj, ha meg is veszem, nekem nem lesz semmilyen osszehasonlitasi alapom :) Kozben megtalaltam az ide vonatkozo topicot is: Tropica Aquarium Soil | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Illetve talaltam par boltot ahonnan ezzel a Tropicaval egy arban tudok ADA talajt szerezni.. gondolom azert nincs semmi info a Green Aqua shopban sem, mert senki nem kiseretlezik vele, ha nem olcsobb, mint az ADA talajok. Amirol keves rosszat de annal tobb tapasztalati dolgot lehet olvasni.
(Egyebkent azert nem a GA-bol veszem, mert Nemetorszagban elunk, szoval eleg messze van a GA shop :) pedig meg olcsobb is lenne :) es mindig jo szemelyesen bemenni es okulni :D )
 
Utoljára módosított:
nekem is az ada amazonia a favorit, de ugye az meg csak 24-én jön, és lehet, hogy nem is jut nekem sajnos úgyhogy szerintem maradok az environmentnél
 
nekem is az ada amazonia a favorit, de ugye az meg csak 24-én jön, és lehet, hogy nem is jut nekem sajnos úgyhogy szerintem maradok az environmentnél

Hát abból a több mint 5 tonnából azért csodálkoznék, ha nem jutna :)

De az Environment is szuper talaj. Könnyű indítani és használni.
A Tropica talajról azért nincs még visszajelzés, mert kb 3 hete kapható. Eladni már adtunk el belőle, de mire a vélemények visszakerülnek webre vagy fórumra ez hetek, hónapokba is telhet
 
Hát abból a több mint 5 tonnából azért csodálkoznék, ha nem jutna :)

De az Environment is szuper talaj. Könnyű indítani és használni.
A Tropica talajról azért nincs még visszajelzés, mert kb 3 hete kapható. Eladni már adtunk el belőle, de mire a vélemények visszakerülnek webre vagy fórumra ez hetek, hónapokba is telhet
rendben :) már úgy is megbeszéltük ezt, úgyhogy nem lesz gond :)
aztán következő körben már amazónia lesz :)
 
Én is most váltottam Tropica-ra. Egyrészt mert láttam már ezt a talajt egy jóbarátomnál brutálisan jól működni (N-dee), másrészt meg nem volt ADA Amazonia.
Még csak 4 napos az új akvárium, szóval egyelőre sokat nem tudok mondani, de úgy tűnik, hogy a vízkeménységet erősen csökkenti (KH=0)...
 
Back
Oldal tetejére