• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica növénytáptalaj

Ma megszüntettem a 144 literes akváriumomat, a botasz tameshiwari-t.
Az aljzatot szedtem ki és a tropica táptalaj 8 hónap után is ugyanolyan intenzív (agyagszerű) volt, mint amikor betettem. (y)
A parvulát három, egybefüggő gyepszőnyegként szedtem fel......a következő akváriumba is tropica táptalajt fogok tenni. Holnap ...... Tropica Workshop :):joyful:
Köszönöm a válaszod.
Minden bizonyal maradok én is a Tropica táptalajnál. :)
 
Úgy általában érdekelne a táptalajokkal kapcsolatban.
Az 1 centi táptalaj vastagság szerintetek elég-e ha felette az általános talaj sima és sehol nincs magasítva?
Illetve mennyi úgy átlagosan a jobb táptalajok élettartama?
 
Úgy általában érdekelne a táptalajokkal kapcsolatban.
Az 1 centi táptalaj vastagság szerintetek elég-e ha felette az általános talaj sima és sehol nincs magasítva?
Illetve mennyi úgy átlagosan a jobb táptalajok élettartama?
Nagyjából 1 cm vastagságban szoktuk használni a táptalajokat. Szerintem 6-8 hónap után elfogy a kraft és ekkor már jöhetnek a talajba nyomható tápgolyók, rudacskák.
 
Köszi a választ Maci.
Szerintetek hosszabb idő után maga a talajban felgyűlt bomló anyagok (gyökerek, mulm) okozhatnak-e folyamatos algásodást?
 
Köszi a választ Maci.
Szerintetek hosszabb idő után maga a talajban felgyűlt bomló anyagok (gyökerek, mulm) okozhatnak-e folyamatos algásodást?
Szoktuk porszívózni a talajt, de egy beállt akiban a talaj csak úgy hemzseg lebontó bacikkal és ők elvégzik a munkájukat. :D
 
Az új már több mint 1 éves :) Tonnaszám került aksikba ebben az időben. Kell hogy legyen tapasztalat, csak kevesen írnak miatta.
kicsit lemaradtam :-D én még a "régiből" vásároltam majdnem 1 éve 60-literes Akváriumba Eheim Pick Up 2008 T8 15W szóval nem a legerősebb felszerelés viszont a növények így is kétszer akkorák lettek úgy hogy más tápot nem is használtam.
 
A Tropica azt mondta, hogy az új táptalajuk "tovább tart". Később merül ki és nem poros szerkezetű, nincs ködölés mint a régivel volt amikor nem fedted le rendesen.
 
Sziasztok! Az miért van, hogy a Tropica táptalajom "jön fel" a felszínre és ezáltal színezi a vizemet? Az akvárium előlapján látszik, ahogyan a manado golyócskák között szépen napról napra feljebb emelkedik. A vizem sárga, a növények leveleit beborítja. Hihetetlen... 5centi aljzat van felette... :mad::mad::mad: a szűrőben naponta cserélni kell a perlont mert állandóan bebarnul.
 
Amit latsz az lehet mulm is. Egy kep jol jonne. A perlont szerintem a manado szinezi. A leveleken meg lehet barna alga is. Kicsit tobb info jol jonne.
 
Kb. 2,5 hete indítottam az akváriumot. Mulm elég kevés gyűlt még össze, azt is leszívtam vízcserekor, ill. porszívóval. Köveken, leveleken, talajon, mindenen megülepszik a por. Csak a táptalajra tudok gondolni, ráadásul az is látszik, mintha alulról jönne felfelé, de majd mindjárt postolok képet is
 
a1_2013_11_6_g66r375v11.jpg

a1_2013_11_6_7oay9eon9d.jpg


a1_2013_11_6_kafcjx7ovp.jpg

a1_2013_11_6_vrf7lejg79.jpg
 
Szia

Én úgy tudtam hogy az akvárium szélén 1-2cm elhagyunk amikor a táptalajt terítjük.
Lehet hogy ez is lehet a hiba.
Nekem tropica táptalajom van és rajta 5cm vastag manado ,semi probléma nincs vele.
 
Szia

Én úgy tudtam hogy az akvárium szélén 1-2cm elhagyunk amikor a táptalajt terítjük.
Lehet hogy ez is lehet a hiba.
Nekem tropica táptalajom van és rajta 5cm vastag manado ,semi probléma nincs vele.
Középen is jön fel, csak a szélén jobban látszik.
 
Szevasztok!

Lehet, hogy volt már de nem találtam . . . Mi a különbség a Tropica Plant Substrat és a Plant Growth Substrate között?
 
Sziasztok! Mi a különbség a Tropica és a JBL Aquabasis táptalajok között?
Röviden:
-ára (bár ez kis tételnél nem annyira jelentős)
-gyártó
-minősége

De komolyra fordítva a szót, laikusként nekem volt dolgom mindkettővel (sőt a Tropica korábbi verziójával is), érzésre a Tropica mellett teszem le a voksomat, valahogy meggyőzőbb az állaga, biztos mert jobban emlékeztet egy normálisabb virágföldre (tőzeg(?)szerűség is van benne), míg a JBL szerintem inkább a homokra hajaz (szerintem ebből lehet is benne). Nem szakértőként én így írnám le a különbséget. De valószínűleg csak laboratóriumi összehasonlító tesztekkel jönne ki, hogy van-e óriási különbség a kettő között.
 
Back
Oldal tetejére