• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica Növénytápok

pataslo

Új regisztrált
Sziasztok,

Valaki használ közületel PLANT NUTRITION+ liquid tápoldatot a Tropica-tól
Láttam GA-n beszerezhető.

-Tapasztalatok?
-Milyen napi adagolásban használjátok?
-Eredmények plussz Bright-K adagolása nélkül?
 
Re: Elfoglalt emberek és a növényes akvárium

Amikor néztem Oliver Knott agyonautomatizált high-tech aksiját, akkor Tropica Volldüngert emlegetett, ami a Tropica Plant nutrition+ -nak felel meg.
Ha jól sejtem, akkor ezzel napi adagolásban az EI-t valósítja meg. A GA tápokkal ugyanez elkövethető. Számolgattam és ha a Ga tápok összeönthetők és hígíthatók, akkor már minden szuper:)

Jól tévedek?
 
Re: Elfoglalt emberek és a növényes akvárium

pataslo said:
Amikor néztem Oliver Knott agyonautomatizált high-tech aksiját, akkor Tropica Volldüngert emlegetett, ami a Tropica Plant nutrition+ -nak felel meg.
Ha jól sejtem, akkor ezzel napi adagolásban az EI-t valósítja meg. A GA tápokkal ugyanez elkövethető. Számolgattam és ha a Ga tápok összeönthetők és hígíthatók, akkor már minden szuper:)

Jól tévedek?

Valóban tévedsz. Mármint abban hogy a Tropica TPN+ -nak bármi köze lenne az EI alapú tápozáshoz. ;)
Természetesen semmi köze nincs. Az EI ilyen szempontból egy profi majd minden igényt kielégítő tápozás.
A Tropica TPN+ egy nagyon jó táp, de korántsem teljes megoldás. Erős világítással megáldott növényeshez kevés.
Szóval kell mellé kiegészítés. De low light akváriumban önmagában is jó megoldás.

Higítás tekintetében gondolom a többiek válaszolnak ebben nem vagyok kompetens. De mikro makrót ne öntsd össsze. ha adagolni akarsz akkor ez két külön szál.
 
Re: Elfoglalt emberek és a növényes akvárium

Köszi Viktor az építő kritikát:) Továbbra is örülnék, ha hozzászólnál:)

Szóval egy ideje ráálltam a heti vízcserére mindenféle tápozás nélkül. A kevés növényeim hozzák a leveleket. Nagyon lassan, de alga nem jelenik meg az új leveleken. A többi felületen (beleértve a hátteret is) az alga kézben tartható (eltávolítható) mennyiségben még akkor is, ha 1.5 hétre nyúlik a vízcsere időtartama.
Ezt 2x25W-al tudtam megvalósítani. Ennél magasabb világítási értéknél az alga beindult.
Mivel a talajt megemelem az akvárium átrendezésénél, így a max vízmélység nem lesz több 35-40cm-nél A mostani 55-60-nal szemben.
Ha számolok, akkor egyelőre úgy gondolom, hogy a low-light mellett tenném le a voksomat. Mert ennél magasabb fényerőnél a háttéren olyan mennyiségű alga képződött, ami már rendesen terjedt.
Tom Barr írását olvastam az UKAPS-on és ott a legszélesebben skálázható forrásmennyiségnek a fényt írta le.
Teljes tápozással, Co2-vel és moderált fénnyel úgy tervezem ellesznek a növényeim, max nem nőnek olyan gyorsan mintha erősen világítanék, de egyenletes lesz a növekedés és a tápanyagfelhsználás is.

Ha nem lehet összeönteni a GA-tápokat, akkor két táp-pumpára lenne szükségem, amit most "fájna", mert így is szép Karácsonyt tervezek Nektek :D
A párhuzamosított beszívást pedig nem tartom szerencsésnek.

Ezek ismeretében Te is a Tropica Plant Nutrition + mellett tennéd le a voksod?
E mellé szükséges Ada K-bright adagolható hét elején egyben?
 
Re: Elfoglalt emberek és a növényes akvárium

Ha kevés fényt adsz akkor elég a TPN+ önmagában. Nulladik naptól napi adagolásban.

Ne keverjük a tápokat. És a tápozási módszereket. Szóval ADA Tropica tápokkal, ADA GA tápokkal, GA Tropica tápokkal nem jó. Ezek mind más tápozást képviselnek.
Az ADA tápozási módszere ADA talajokhoz full ADA tápozás mellett működik. Ezért a Brighty K-nak semmi értelme ilyen formában nálad.

Ha úgy érzed később, hogy a Tropica mellett hiánytüneteid vannak akkor száraztápokból egészítsd ki. De a legtöbb low light akiba önmagában is jó. ;)
 
Re: Elfoglalt emberek és a növényes akvárium

Co2+ minden estben kellene. Anélkül kötéltánc a növényezés....
De most nézem ennek a beszélgetésnek nem itt lenne a helye. Szal ne offoljunk jobban.
 
Re: Elfoglalt emberek és a növényes akvárium

pataslo said:
viktorlantos said:
Ha kevés fényt adsz akkor elég a TPN+ önmagában. Nulladik naptól napi adagolásban.
+Co2. Ugyi?
Gondolom alacsony fényigényű növényeket választasz a low-light-hoz, ha így van akkor azok CO2 nélkül is szépen fejlődnek. Legalábbis én havonta nyírom nővérem akiját, Tropica táp megy bele csak, hetente.
ui: Ez tényleg off itt.
 
Sziasztok!
Nagy dillemában vagyok a Tropica táppal kapcsolatban!
Hisz mindenhol azt írjátok, hogy a tápokat/tápozási módszereket nem célszerű keverni!
Mégis azt olvasom a GA-n a Tropica leírásában:
"Mivel a termék makro tápanyagokat nem tartalmaz, fontos, hogy Green Aqua Makro vagy ADA Green Brighty növénytáppal együtt adagoljuk!"
Akkor, hogy is van ez!?

(Amúgy 2-3 hónapja használom a Topica-t és nekem csak az számít, hogy a fűféléim is elkezdtek növekedni több hónapos vegetálás után!
Persze CO2 úgy mint régen most is megy!)
 
SlyChocolate said:
Sziasztok!
Nagy dillemában vagyok a Tropica táppal kapcsolatban!
Hisz mindenhol azt írjátok, hogy a tápokat/tápozási módszereket nem célszerű keverni!
Mégis azt olvasom a GA-n a Tropica leírásában:
"Mivel a termék makro tápanyagokat nem tartalmaz, fontos, hogy Green Aqua Makro vagy ADA Green Brighty növénytáppal együtt adagoljuk!"
Akkor, hogy is van ez!?

(Amúgy 2-3 hónapja használom a Topica-t és nekem csak az számít, hogy a fűféléim is elkezdtek növekedni több hónapos vegetálás után!
Persze CO2 úgy mint régen most is megy!)

Valószínű a tápozási tájékoztatóban Balázs a profi tápozás felé próbálta húzni a dolgot. (erős világítás stb)
A Tropica tápokat önmagában, de száraz tápokkal és kiegészítő tápozással is használják.
Egy low light akit Tropica táppal simán lehet sikeresen tápozni. De ahogy láttam, ahogy a világításban közelíted a 4watt/gallont vagy 1 watt/litert a tápozás mellé sokan mást is használnak. Ha úgy érzed nálad a mostani rendszer működőképes és nincsenek a növényeken hiánytünetek, akkor nincs értelme mást adagolni mellé.
De ha jönnek az algák, vagy néhány növényed nem az igazi pompájában ragyog, akkor meg kell nézni mi az ami a jelenlegi tápozási módszeredből hiányzik.
 
Már régóta meg akartam kérdezni amit a GA-írtatok képletet
"Ha pontosak akarunk lenni, akkor az adagolás mennyisége az akvárium megvilágításától is függ. Az adagolás számítása a 2ml/1WPG/100l/nap képlet alapján történik, ahol a WPG az akvárium megvilágítását jelöli Watt/Gallon értékben. 1liter = 0,22 Gallon."
Hogy is értelmezzem?
Mert pl nálam 50 liter 36watt ami ha jól számolom 3.27WPG ez eddig rendben!
De ha a képlet szerint 2ml kell naponta ha 100literes az aki és 1WPG a megvilágítás erőssége.
Akkor, hogy is jön ki ez 50literre ha az előbb említett 3.37WPG vagy úgy is mondhatom 0.72WPL a megvilágításom!
Arról nem is beszélve, hogy a megvilágítási időt nem veszi figyelembe a képlet!?
 
SlyChocolate said:
Nagy dillemában vagyok a Tropica táppal kapcsolatban!
Hisz mindenhol azt írjátok, hogy a tápokat/tápozási módszereket nem célszerű keverni!
Mégis azt olvasom a GA-n a Tropica leírásában:
"Mivel a termék makro tápanyagokat nem tartalmaz, fontos, hogy Green Aqua Makro vagy ADA Green Brighty növénytáppal együtt adagoljuk!"
Akkor, hogy is van ez!?
Senki nem mondta, hogy nem lehet keverni a tápokat. A növényeknek Macro, Micro és CO2 (valamint Mg és Ca) kell. A TPN egy Micro táp! Tehát önmagában nem elég, macro-t kell adagolni mellé. A TPN+ már tartalmaz némi macro-t, de káliumból pl nem eleget. Ennyi.

Példák működő tápozásra (a CO2-t és Mg+Ca jelenlétet feltételezve):

1. Green Aqua Macro és Micro
2. TPN és Green Aqua Macro
3. TPN és ADA Green Brighty
4. TPN+ és ADA Brighty K.
stb.

SlyChocolate said:
Már régóta meg akartam kérdezni amit a GA-írtatok képletet
"Ha pontosak akarunk lenni, akkor az adagolás mennyisége az akvárium megvilágításától is függ. Az adagolás számítása a 2ml/1WPG/100l/nap képlet alapján történik, ahol a WPG az akvárium megvilágítását jelöli Watt/Gallon értékben. 1liter = 0,22 Gallon."
Hogy is értelmezzem?
Ezt nem én írtam. ;) Az EI nem függ a megvilágítástól, úgy van belőve, hogy bármilyen WPG mellett működjön. A számítgatásoknál sokkal egyszerűbb és elegánsabb módszer az EI tápozás és hosszú távon történő esetleges adagolási mennyiség visszavétel. Mélyvíz, szigorúan csak jó úszóknak.

A tápanyag-igény azonban tényleg függ a megvilágítástól, de ezt számítgatni??? A mennyiség-csökkentés miatt a képletbe a növények tápanyagfelvétele és a bio-load is elkezd bejátszani... Mivel nincs két egyforma akvárium, erre felelőtlenség lenne képleteket gyártani.
 
Köszi a kimerítő választ!
Még van egyenlőre TPN-em de ha elfogy akkor valszeg kipróbálok mást is!
Csak még nem döntöttem el, hogy a GA tápkat válasszam vagy inkább az ADA-t!
De lehet végig járom az utat és bevállalok egy "wellness" csomagot!
:D
Majd aztán jöhet az ADA, hogy lássam a különbséget!
Táp és táp közt!
Még jó, hogy Debiben van viszonteladótok!
;)
 
Ti ebben a nagy melegben hűtőben tartjátok-e a tápokat?
Vagy mindegy mert bírja a meleget és úgysem megy tönkre?
 
Ki van csukva hogy én reggel lemegyek a tápokért utána föl majd megint le hogy tápozzak. :)
Én nem.
 
katroc said:
inadsz said:
Ki van csukva hogy én reggel lemegyek a tápokért utána föl majd megint le hogy tápozzak. :)
Én nem.
:| :lol: Dani, csak óvatosan!

:) Ez itt amúgy off, lehetne nyitni egy topicot neki nem?
 
Sziasztok!

Nem nagyon pörög a fórumnak ez a része, viszont ki szeretném próbálni a Tropica tápot hiszen elvileg értenek a növényekhez ;) Aki használja valami konkrét tapasztalat? Adagolás, algásodás, mi fontos stb...
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Nem nagyon pörög a fórumnak ez a része, viszont ki szeretném próbálni a Tropica tápot hiszen elvileg értenek a növényekhez ;) Aki használja valami konkrét tapasztalat? Adagolás, algásodás, mi fontos stb...
Persze, hogy nem pörög!
Hisz eléggé mostoha gyerek ez a táp itt a kisközösségben!
Pedig szerintem egy nagyon jó "kotyvalék" ez!
Miért is!?
Először is nagyon stabil a szerkezete így elég heti adagolásban közvetlenül a vízcseréket követően adagolni!
(Még nagy melegben sem volt gondom vele egy hét után! Nem kell naponta pacsmagolni a vegyszerekkel!)
A másik mivel hígabb tápok közzé tartozik ha túl is adagolod akkor sem lesz baj belőle!
(Én a gyári ajánlás kétszeresét adagolom hetente! Bevált!)
A harmadik az összetevőket megnézve az egyik legtöbb kémiai elemet tartalmazó táp!
(Legalább is azok közül amiket ismerünk összetételileg, a többit ugye "blackbox" néven hívják!? A nagy márkákat is???)
No mindegy!
Nekem a szokásos feltételek biztosítása mellett (jó szűrés/jó világítás/stabil CO2) mind az ecset alga mind a zöld pont alga minimálisan van jelen szinte keresnem kell, hogy megleljem!
Szóval a táp mindenképpen bevált és ez a lényeg meg persze, hogy a növények is jól érzik magukat fejlődnek!
Végül is a TPN+ mellett döntöttem!
 
Back
Oldal tetejére