• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Triops (pajzsosrák)

bandras

Kertész szaki
Magyarországon 2 fajukkal találkozhatunk: Nyári pajzsosrák, Tavaszi pajzsosrák.
Kissebb iszapos álló vizekben, pocsolyákban, elárasztott réteken élnek, az iszapban kutatnak férgek után. Legalább 40 pár lábuk van amiket a mozgás mellett légzésre használnak. Miután kikeltek a peték a rákok naponta megduplázzák méretüket.
Kérdéseim azokhoz akik ilyen rákokat tartanak: Magyarországon hol lehet beszerezni petéket? Az akvárium aljzatát hajlamosak feltúrni? Bántják a halakat, garnélákat, csigákat, növényeket?
triops_3.jpg
 

Attachments

  • triops_3.jpeg
    triops_3.jpeg
    58.7 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Szia!

Nincsenek triopsaim, soha nem is voltak. De nekem is tetszenek, egy időben szerettem volna (csakúgy mint tócsarákot), ezért utána olvastam a tartásuknak.

Tojásokat netről tudsz rendelni sok helyről, az áruk sem túl vészes. A kikelésükhöz lágy-középkemény víz kell.
Nagyon durván ragadozók, kis halat, garnélát tuti levadásszák. De a növényi eredetű dolgokra is rámennek, ha nincs más. Akár a kisebb fajtársaikait is megeszik a nagyok. Érdemes egy nem túl nagyakváriumban csak triopsot tartani.

Egy időben Szentgyo is tartott, a blogjában írt is róla.
 
Láttam egy játék reklámot a tv-ben, valami ilyesmi hogy tedd vízbe a tojásokat s keltsd életre a kis őslényeket vagy ilyesmi. Aqua dragons :) Hát kissé erőltetett a dolog szerintem, s kíméletlen is a rákokkal szemben.
 
Láttam egy játék reklámot a tv-ben, valami ilyesmi hogy tedd vízbe a tojásokat s keltsd életre a kis őslényeket vagy ilyesmi. Aqua dragons :) Hát kissé erőltetett a dolog szerintem, s kíméletlen is a rákokkal szemben.
Igen, láttam már olyat. :) Egy kis edényt adnak hozzá hogy abba nevelgesd őket de azt nagyon hamar kinövik szerencsétlenek. :unsure:
 
Megnéztem az este direklt amúgy és szerintem nem is adnak nekik enni csak a vizet öntözgetik jobbra balra.
 
Back
Oldal tetejére