• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Trió (virágföld teszt)

Kellett a hely az új 240 literes akváriumnak, ezért vagy egy hónapig a földön volt a trió. Nem igazán foglalkoztam vele, csak etettem és vizet pótoltam. Múlt héten kénytelen voltam megnyírni a salátát, mert telenőtte az akváriumot. Most, hogy elbontottam a 64 literest, lett helyük.
Lényegében egyforma a három akvárium. Az egyikben több a csiga, a másikban a garnéla, a harmadikban az alga.

DSC06743.jpg
 
Hasonlóan teljesített a három virágföld, de nem mondanám, hogy mindhárom jó. Nem voltam megelégedve egyikkel sem.
Most elindítottam a következő összeállítást:
- Florasca BIO "B" tipusú virágföld: Végre sikerült szereznem. Jól néz ki. Végre egy fekete virágföld. Szurkolok neki.
- Erdei föld 1: A felső réteget szedtem, kb 5-10 cm-ig. A környéken agyagos a talaj.
- Erdei föld 2: Vakondtúrás lehetett valamikor. Abból szedtem. Szerintem szín agyag. Már használom az egyik akváriumban. Egész jó.
Két centi föld, négy centi szűrőhomok.

DSC06748.jpg

Találtam még mini tripartitát és tettem bele égertobozt is, de már nem fotóztam újra.
 
OFF: A florasca az egyik legjobb föld, ha a normál, kertészeti felhasználást nézzük. Sok virágföld pedig azért nem fekete,mert tőzeges. A sima fekete betonkeményre tud tömörödni, nem jól fejlődik benne a növény. A TekLand fekete, s talán bio is, neked lehet, hogy érdekes lenne. Nekem a never ever kategória. :)
 
Kis összehasonlítás, balról jobbra.
Erdei föld, mélyebb réteg, agyagos. A pogostemon erectus szépen növöget, a proserpinaca palustris a többihez képest le van maradva. A vize már egészen kitisztult, de most tettem bele pár garnélát, kicsit ködös lett.
Erdei föld, felsőbb réteg. A pogostemon erectus nem növekszik. A kis piros rotala és a pogostemon helferi viszont itt a legjobb. Sokáig egyedül ennek volt tiszta a vize, de most nem. Mintha ez az akva egy ütemmel le lenne maradva.
A florasca a legszebb. A pogostemon erectus és a proserpinaca palustris is szépen nő. A vize is szépen kitisztult.

Régebben az alga, mostanában viszont a ködös víz okoz fejfájást. Más vizet használok, lehet amiatt.

trio_2021-10-22.jpg
 
Lassan bontani kellene. Nem tudom, mikor lesz időm.
A virágföldek virágföldjét most sem sikerült megtalálnom. A florasca jól indult, de a rotalák az erdei földben látványosan szebbek, nagyobbak. A hegylakót direkt florascával indítottam, de nem vagyok elégedett, míg a wasteland-ben kiváló.

Tízből kilenc rotala az erdei földet ajánlja :)

View attachment 158348
A florascában van egy csomó tápanyagszegény tőzeg. Az erdei földed pedig igencsak full komposzt.
 
Biztos, hogy a mennyiséggel van a probléma és nem az arányokkal?
A florascában nagyon jól nő a pogostemon erectus, míg az erdei földben stagnál.
De lehet, hogy valóban tömény és az erectus nagy gyökerei szétégnek?

Mindenesetre a florasca megy a döntőbe, mert az erdei föld nem reprodukálható. Csak kíváncsi voltam rá.
De szépen gyűlik a vizinövénykomposzt is. Na az lesz majd a tuti. :)
 
Biztos, hogy a mennyiséggel van a probléma és nem az arányokkal?
A florascában nagyon jól nő a pogostemon erectus, míg az erdei földben stagnál.
De lehet, hogy valóban tömény és az erectus nagy gyökerei szétégnek?

Mindenesetre a florasca megy a döntőbe, mert az erdei föld nem reprodukálható. Csak kíváncsi voltam rá.
De szépen gyűlik a vizinövénykomposzt is. Na az lesz majd a tuti. :)
Passzolom. Én arra reagáltam, hogy a jobban növő lehet amiatt jobb, mert egységnyi földre vetítve az erdei földben több a tápanyag. A sima növényeket ilyen formátumban tuti nem égetné az erdei föld, de a víziekről lövésem sincs. Általában a nem vízi növényeknél sem a komposzt okoz gondot, hanem inkább a trágya. A komposztnál inkább a kémhatás a gond, meg hogy betonkemény tud lenni.
 
Back
Oldal tetejére