• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Trió (virágföld teszt)

A tempó még mindíg nyugdíjas, és a növények kisebbek a szokásosnál. A nagy akváriumból ki kellett dobni a zosterifoliát, mert túl gyorsan nőtt és hatalmasra. Itt csak növöget és kicsi. A tripartita is bonszáj. A HM továbbra is döglődik.
A kaktuszos teljesít a leggyengébben. A vize barnás, a növények levelein el nem fogyasztott algát látok. Pedig a rákocskák éhesek, itt fogy a legtöbb garnélatáp. A sagittaria sem néz ki valami jól.
Orrhosszal vezet a marhatrágya, bár nehéz megítélni, mert nem ugyanakkora növények kerültek beültetésre. A zosterifolia van elemében. Megindult vízszintesen és nőnek ki belőle a függőleges hajtások.

Kaktuszföld:
IMG_20201211_175053.jpg

Virágföld:
IMG_20201211_170607.jpg

Marhatrágya:
IMG_20201211_170440.jpg
 
A tempó még mindíg nyugdíjas, és a növények kisebbek a szokásosnál. A nagy akváriumból ki kellett dobni a zosterifoliát, mert túl gyorsan nőtt és hatalmasra. Itt csak növöget és kicsi. A tripartita is bonszáj. A HM továbbra is döglődik.
A kaktuszos teljesít a leggyengébben. A vize barnás, a növények levelein el nem fogyasztott algát látok. Pedig a rákocskák éhesek, itt fogy a legtöbb garnélatáp. A sagittaria sem néz ki valami jól.
Orrhosszal vezet a marhatrágya, bár nehéz megítélni, mert nem ugyanakkora növények kerültek beültetésre. A zosterifolia van elemében. Megindult vízszintesen és nőnek ki belőle a függőleges hajtások.

Kaktuszföld:
View attachment 98821

Virágföld:
View attachment 98820

Marhatrágya:
View attachment 98819

Innen nézve a marhatrágya elég korrekt. Fogalmam sincs hogy miért nem algásodott szét az egész :D
 
Gondolom marhatrágya és marhatrágya között van külömbség. Nem mindegy, hogy mennyire van komposztálódva. Ráadásul ki tudja mi van egyáltalán a zacskóba.
 
Az első fordulónak vége. Elragadtatva egyik földtől sem vagyok. A zosterifolia és a bacopa mindegyikben elvolt, a többiek jobb esetben csak vegetáltak. A HM a kaktuszosban, a sagittaria a virágföldben, a tripartita a marhatrágyában érezte jobban magát. A marhatrágyát élesben is bevettettem mineralizálva, mert kellett valami, de egyik sem hozta azt, amit a virágföldes marketing lefest.

A második fordulóra fejlesztettem kicsit. Három részre osztottam egy nem használt 35 literes akváriumot. Így valamivel több helyem van, igaz keskeny, de legalább magas.

- Florimo Általános virágföld: Itthon találtam. Nem mai darab. 2016-ban csomagolták.
- Compo Sana Anzucht und Krautererde: Ez élesben is megy. Eddig ez tűnik a legjobbnak amivel találkoztam.
- Compo Sana Bonsaierde: Mindegyik földet leszitáltam. A veszteség itt tűnik a legnagyobbnak. Kavics és laza szerkezetű porcicára hasonlító tőzeg akadt fenn a szitán.

IMG_20210108_063528.jpg
 
miért kellett leszitálni?

Voltak benük kemény, tömör, nagyobb darabok. Főleg a florimoban, de a fűszernövényesben is rendesen.
Úgy láttam, hogy mindenki leszitálja a virágföldet. Nem kellett volna?
Szitának salátákhoz használatos, formázott fémhálóból készített eszközt használtam, kb 2mm-es lyukmérettel.
A veszteség kb 15%.
 
Voltak benük kemény, tömör, nagyobb darabok. Főleg a florimoban, de a fűszernövényesben is rendesen.
Úgy láttam, hogy mindenki leszitálja a virágföldet. Nem kellett volna?
Szitának salátákhoz használatos, formázott fémhálóból készített eszközt használtam, kb 2mm-es lyukmérettel.
A veszteség kb 15%.
Én nem szoktam szitálni a kész virágföldeket, csak a komposztot, ha azt is keverek bele.

Sajnálom hogy nem jó véleményed alakult ki ezekről. Személy szerint mondjuk én maximálisan elégedett vagyok velük, nem használnék mást. 🙂
 
Eltelt egy hónap. Az anubias-okat kivettem, kellet máshova. A világításon is fejlesztettem. Mást nemigen csináltam vele, vízcsere sem volt.
A Florimo vegetál, még az alga sem nő benne. Ez a rekesz világosabb is, valószínű a másik kettő színezi a vizet. A HM levelei fehéresek. A többiek megvannak. Látok új fűszálakat, a saggitaria is hozott egy új hajtást. Ránézésre úgy tűnik mintha semmi nem történt volna az indítás óta.
A Fűszeres közepes teljesítményt nyújt. Az alga itt érzi legjobban magát, a vízfelszín is zöld. A HM lehetne szebb is, de a bonszájosban sem jobb.
A Bonszájos adja a legjobban. A süllőhínár már nem fér el, szép kövérek a levelei. A bacopa is jobban néz ki mint a fűszeresben. A marsilea hirsuta, a rotala bonsai és a tripartita is növöget komótosan, akárcsak a fűszeresben.
Mindháromban van limnophila scrophulariaceae, de döglődik. Úszónövények is vannak, hitványak.

Ez az összeállítás közelebb van egy rendes akváriumhoz mint a befőttesüvegek, de szerintem még nem az igazi. Hiányzanak a képletből a jószágok és az etetésük. Esetleg még némi algakaparás és vízcsere.
Már rákészültem a következő fordulóra. A fedőréteg szemcseméretét akarom tesztelni. Vettem három darab húszliteres kockát. Ebbe már tudok tenni garnélákat is.

DSC06716.jpg
 
Én jelentős növekedést látok mindhárom üvegben az egy hónappal korábbi képhez képest. Kívánhat az ember többet ennél, úgy, hogy csak egy üvegre van szükség és pár marék földre? Szerintem egy CO2-zött EI akvárium sem növekedett volna sokkal jobban. Nem rossz ez 10 liter körüli pici üvegektől, szerintem sokan örülnek, ha valamilyen minimális egyensúlyt be tudnak állítani ekkora méretben.

Anubiast nem baj, hogy kiszedted. Ezek nagyon lassú növekedésű növények, de ellenben nagyon sokáig is elvegetálnak szélsőségesebb körülmények között is.
 
Lehet, hogy kicsit türelmetlen vagyok, de rengeteg fordulót akarok még rendezni. Évekig ki fog tartani. Tervben van olyan is, hogy a virágföldest összehasonlítom a tápozottal.

Átköltöztettem az akváriumot, mert kellett a hely a kockáknak. Nyilván nagymennyiségű vízcserével járt a művelet. A két algás rekesz nagymértékben tisztulni kezdett. Lassan elfogy belőluk az alga.
Még vasárnap elindítottam a kockatriót, de még folyamatban ban a berendezése.
 
Lehet, hogy kicsit türelmetlen vagyok, de rengeteg fordulót akarok még rendezni. Évekig ki fog tartani. Tervben van olyan is, hogy a virágföldest összehasonlítom a tápozottal.

Átköltöztettem az akváriumot, mert kellett a hely a kockáknak. Nyilván nagymennyiségű vízcserével járt a művelet. A két algás rekesz nagymértékben tisztulni kezdett. Lassan elfogy belőluk az alga.
Még vasárnap elindítottam a kockatriót, de még folyamatban ban a berendezése.
Várjuk
 
Van egy olyan problémám, hogy a garnélák disznó módjára esznek. A beadott tápot leginkább felaprítják és az apró részecskék fele a kavicsok közé megy, a másik fele meg a szűrőbe. Rengeteg kaja gyűlik össze a talajban és rohad. Még a fű sem nő meg ott ahol etetek.
Ez a forduló ezt, valamint számít e egyáltalán a takaróréteg "szellőssége" fogja tesztelni.
Alul compo sana bonsai föld kb 3cm , rajta a takaróréteg kb 2.5cm.
A három változat:
- "homokos" kvarchomok 0.4-0.8 mm
- "sima" kőörlemény 1-2 mm
- "kavicsos" kvarchomok 1.6-3 mm

Szűrő nics, fűtés nincs, növénytáp nincs (indításkor kapott egy kicsit), vízcsere van. Az akvárium 20 literes aquael kocka, gyári világítással.
Egy hete már mennek, de tegnap még vettem ki és tettem bele növényeket. A víz már kezd homályosodni, és az alga is megjelent. Növényt a homokosból tudtam a legtiszábban kivenni, alga pedig a kavicsosban több. Ma még rakok bele kagylósrákokat.

trio20210214.jpg
 
Teremtek maguktól az egyik ideiglenes növénytárolóban. Azóta pátyolgatom őket.
Itt a Balcsi fölött valahogy nincs. Pedig még tócsarák kúltúrát is gyűjtöttem a természetből a tavamhoz. Volt benne ezerféle alsórendű, csak kagylósrák nem.
 
Itt a Balcsi fölött valahogy nincs. Pedig még tócsarák kúltúrát is gyűjtöttem a természetből a tavamhoz. Volt benne ezerféle alsórendű, csak kagylósrák nem.
Hát ha ez ugyanaz a kagylósrák ami az akváriumban terem, akkor megígérem hogy tavasszal küldök neked belőle :D Én örülnék ha nem lenne az akváriumomban.
(dobj egy emlékeztetőt nehogy elfelejtsem mit ígértem)
 
A kavicsos már nagyon algás volt. Végigpucoltam mindhármat. Tettem bele garnélákat is. Fejenként 70-et.
A kavicsost lefotóztam, mert a talajt vastagon borítja az alga. A másik kettő renben van. Érdekes, hogy a garnélák az üveg mentén kezdték meg a takaríást.
Kíváncsi vagyok hány nap alatt végeznek.

IMG_20210220_193758.jpg
 
Back
Oldal tetejére