• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Trió (virágföld teszt)

Garnélás vizet szeretnék próbálni. Egy ideje elkezdtek fogyni, és alig bírom fenntartani a kolóniákat. Akkor kezdődött, mikor átálltam GH/KH+-ra. Persze visszaálltam RO, csapvíz és GH+ kombóra ami előtte jó volt, de nem segített. Csináltam klasszikus garélás akváriumokat semleges talajjal is, de az sem működik. Kopoltyúférgesek is voltak, de sikerült meggyógyítani őket. Vettem egy csapat új garnélát is, de már alig van belőlük. Vízkeménységgel már 10 fölé is mentem, de semmi.
Szóval gondoltam vízteszt, és ráizgultam a csapvízre, mert az nálam kimaradt. Persze a magnézium mérése után az érzés gyorsan el is múlt. Ha nem lenne magnéziumtesztem, boldogan ülterném a növényeket.
Végignyálaztam a netet, ki milyen vizet javasol. Rohadt nagy a szórás. Már zsong a fejem a számoktól, és csak három akvárium van. Még a chatgpt-t is megkérdeztem.
Szóval a feladat adott. Van itthon csapvíz, RO víz, kálcium klorid, magnézium szulfát és GH/KH+. A KH-t jó lenne minnél alacsonyabban tartani a növények miatt. Egyelőre ott tartok, hogy mindhárom akváriumban teljes vízcsere lesz. A számokat még nem tudom.
 
Garnélás vizet szeretnék próbálni. Egy ideje elkezdtek fogyni, és alig bírom fenntartani a kolóniákat.
Neocaridina? Egy cipőben járunk. Éppen összeomlik az elpusztíthatatlan yellow fire populációm. 200 literben volt borzalom sok, most meg egyre kevesebb. A galaxyk falánkságára is gyanakodom, de ennek ellentmond, hogy a különvett "galaxymentes" csapat is csak fogy... Érdekel, hogy jutsz-e valamire a vízzel ezügyben. 🙂
 
Neocaridina? Egy cipőben járunk. Éppen összeomlik az elpusztíthatatlan yellow fire populációm. 200 literben volt borzalom sok, most meg egyre kevesebb. A galaxyk falánkságára is gyanakodom, de ennek ellentmond, hogy a különvett "galaxymentes" csapat is csak fogy... Érdekel, hogy jutsz-e valamire a vízzel ezügyben. 🙂
Ezt a jelenséget én is sokszor megtapasztaltam már Neocaridináknál. Én arra jutottam, hogy a legjobb, ha 18-24 hónap után kiválasztom a legszebb 15-20 példányt, veszek hozzájuk ugyanennyi újat, a "csúnyákat" pesig elajándékozom. A vérfrissités eddig mindig segitett, hogy újra elkezdjenek szaporodni.
 
Lecseréltem bennük a vizet és növényeket is ültettem. A GH:KH értékek a következők lettek: 6:3, 8:4, 10:5. A karbonátot és a kalciumot RO és csapvíz keveréke adja, csak magnéziummal kellett kiegészíteni. A kalcium-magnézium arány a szokásos 3:1.
Semleges talajjal nemsok tapasztalatom van, remélem sikerül életben tartani a növényeket.

DSC06853.jpg
 
Lecseréltem bennük a vizet és növényeket is ültettem. A GH:KH értékek a következők lettek: 6:3, 8:4, 10:5. A karbonátot és a kalciumot RO és csapvíz keveréke adja, csak magnéziummal kellett kiegészíteni. A kalcium-magnézium arány a szokásos 3:1.
Semleges talajjal nemsok tapasztalatom van, remélem sikerül életben tartani a növényeket.

View attachment 177899
Rájöttem (bár eddig is sejtettem 😉 ), hogy az akvarizálásnak ez a része tetszik a legjobban.

Mármint a kísérletezés...
 
Hát, ez a tesz nem hozott eredményt. Egyik akváriumban sem tenyésznek a garnélák. A csigák viszont mindegyikben. Szépek és egészségesek. Egyedül a növényeken látszik a 10:5-ös víz. A lindernia rotundifolia kisebb és a didiplis diandra is hitványabb. A 6:3 és a 8:4 teljesen egyforma.
A virágföld és a vizen kívül még a csiga van a listámon. Vettem is most 15 helenát.
Remélem túlélik a betelepítést, mert egyből támadás alá kerültek. Furcsa lenne, ha a hólyag és tányércsigák megennék a csigaevő csigákat.
 
Back
Oldal tetejére