• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Trigonostigma hengeli - Hengeli razbóra

Scorpion18

Tapasztalt kertész
Érdeklődnék, hogy ez a kis hal a sima ékfoltos razbóránál kisebb méretű egy picit vagy ugyanaz a méret? Köszi
 
Gyönyörű csapathal, mely igazi szépségét akkor tudja megmutatni, ha nagyobb kiúszó teret hagyunk meg a számára. Ilyenkor a csapat együtt narad és igazi rajban úszkál. Kinézetre nagyon hasonlít az ékfoltos razbórára (Trigonostigma hengeli), de annál kisebb termetű, vonásai finomabbak, teste nyújtottabb. Nagyon békések, nyugodtan tarthatók garnélákkal és más békés természetű halakkal.​

3.jpg


Tudományos név:Trigonostigma hengeli
Magyar név:
Hengeli razbóra
Csoport:pontyfélék
Származás:Ázsia; Thaiföld, Malajzia, Szumátra.
Testhossz:3-4 cm
Természetes élőhely:Kis árnyas és sekély folyóvizek.
Viselkedés:Nagyon békés, rajokban él.
Táplálkozás:Apró vízen úszó, vagy lassan süllyedő eleséget kedvel.
Szaporítás:Elég nehéz
Medence:Minimum 65 literes
Halnépesség:85 literre 15 hal
Dekoráció:Gyökér, sűrű növényzet és nyílt tér az úszáshoz.
Hőmérséklet:24-28 °C
pH:6-6,5
Keménység:4,5-8,5NK°
Várható életkor:5-6 év​









 
Utoljára módosított moderátor által:
Ma vettem Debrecenben a TropicalFisch-ben 8 db ilyen halacskát! Gyönyörűek, nagyon békések, nekem neonokkal vannak együtt! Mindenkinek csak ajánlani tudom őket!
 
Tudja valaki, hogy mi a különbség/ van-e különbség a T. hengeli és a T. espei közt?
Valami olyasmit találtam, hogy az espei a hengelinél kicsit élénkebb, narancsosabb alapszínű, de van ahol egy fajként emlegetik őketo_O
 
Kb fél éve hoztam GA-ból 20 hengelit. Imádom őket, szépek nyugis halak. Na jó elég félősek, de nem szoktam őket ijesztgetni. Tegnap is kiugrott egy meg ma is. Mi okozhatja? Nem volt semmi változtatva. Előtte egyet se láttam ugrani. (n) Ja és pár nappal ezelőtt egy sakura is volt a földön
 
Szia kopikon156!

Mi okozhatja?
Valami nincs rendben a vízzel!

Szűrő mikor volt takarítva?
Mulm nem szaporodott fel, alga helyzet?
Co2-ot használsz, szintje, dc reagens mennyi idős?
Vízcserekor használsz előkészítőt?

Nincs más hal mellettük ami zargatja őket (Pl. öreg sziámi algázó?)?
Gyerek, macska, kinti fények, egyéb külső inger?

De lehet hogy csak érzik a tavaszt:love: !

A.ttila
 
Szia kopikon156!


Valami nincs rendben a vízzel!

Szűrő mikor volt takarítva?
Mulm nem szaporodott fel, alga helyzet?
Co2-ot használsz, szintje, dc reagens mennyi idős?
Vízcserekor használsz előkészítőt?

Nincs más hal mellettük ami zargatja őket (Pl. öreg sziámi algázó?)?
Gyerek, macska, kinti fények, egyéb külső inger?

De lehet hogy csak érzik a tavaszt:love: !

A.ttila


Szia! Nem co-zok. Szűrőt két három hete pucoltam csövestől, nyomás van bőven. Víz tiszta, talaj tiszta (nincs mulm). Nen használtam soha előkészítőt. Külső inger szokásos, nincs csak az asszony. A medencébe semmi agresszív nem él Itt az adatlapom az akvaristáról:
Üzembehelyezés dátuma: 2009. (Restart 2012.)
Típus: Mizube
Méret: 102 liter (nettó 85)
Szűrés: JBL CristalProfi e700
Fűtés: 150w automata
Hűtés: pc ventilátor
Levegőztetés: vízfelszín fodroztatásával
Világítás: 2db resun sa20
Aljzat: ADA Aqua Soil Africana, alatta:Tropica Substrate növény táptalaj
Háttér: poszter
Dekoráció: red moor és vasfa,
Etetés: saját készítésű mirelit mix, cyclops, vörös-fehér szúnyoglárvák, artemia, tubi, lemezes, algakocka, plecochips,
Vízcsere: heti 40%
Növények trágyázása: Green Aqua Mikro-Makro, Easy Carbo
Halak: Hengeli razbóra-(Trigonostigma hengeli)
Páncélosharcsák-(Corydoras panda,-aeneus,-sterbai)
Törpe szívóharcsa-(Macrotocinclus affinis)
Sulawesi csiga-(tylomelania sp)
Zebracsiga-(neritina natalensis sp.)
Hagymacsiga-(neritina sp.)
Sakura garnéla - (Neocaridina heteropoda sp. sakura)
Növények: Anubias barteri var. caladiifolia ''1705''
Anubias barteri var. angustifolia
Anubias barteri var. nana
Bacopa monnieri
Crinum calamistratum
Eleocharis parvula
Cryptocoryne wendtii Brown
Cryptocoryne-x-willisii-lucens-leaves
Ludwigia repens
Ludwigia repens 'rubin'
Taxiphyllum barbieri
Taxiphyllum sp. Flame
Hygrophila polysperma
Cladophora aegagropila
Cryptocoryne beckettii ''petchii''
Hygrophila difformis
Hydrocotile Vurgalis
Echinodorus quadricostatus
Sagittaria subulata
Marsilea hirsuta
Pogostemon helferi
Monosoleinum tenerum
Hemianthus micranthemoides
 
Szia kopicon156!


Nem co-zok. Szűrőt két három hete pucoltam csövestől, nyomás van bőven. Víz tiszta, talaj tiszta

Látszólag minden rendben!
Talán csak a vízelőkészítő hibádzik, ilyenkor mikor árad a Duna bele kerülhet a rendszerbe több minden amit vegyi anyagokkal próbálnak semlegesíteni.

Azóta volt szökés?

A.ttila
 
Sziasztok!

Már régóta olvasom ezt a fórumot, mert megmèrgeztek a növények, de még nem vett rá semmi eddig, hogy írjak...
...de ez a halacska.
Szombaton jutottam hozzá 16 darabhoz. Valami fantasztikus kis halak. Nagyon hamar körülnéztek és már ment is a bandázás. Mivel szeret úszkálni, ezért ritkítást végeztem vasárnap. Meg se rebbentek miközben az ollóval nyúlkáltam köztük. Inkább még nekem kellett figyelni nehogy megbökjem őket.
"Hogy őszinte legyek Galaxy-t akartam venni, de nem voltak szépek a kereskedőnél."
Ahogy megláttam őket megtetszettek és be is bizonyították, hogy hálásak amiért a kereskedőnél lévő "kopár dunsztosüvegből" egy hatalmas zöld palotában találták magukat.
Remélem még sokáig úszkálnak nálam... ...én mindent meg fogok tenni!
 
Sziasztok!

Nálatok mit szeretnek enni ezek a gyönyörűségek?
Múlt héten jutottam hozzá 5db-hoz @keszalvo jóvoltából, de annyira nem ugranak a kajára. Tetra lemezes kajával, fagyasztott szúnyoglárvával, meg fagyasztott sórákkal próbálkoztam, de egyikért sincsenek túlzottan oda.. Pedig látszólag jól érzik magukat, együtt mozognak, szépen kiszínesedtek.. Csipesszel az orruk alá nyomtam a kaját, szagolgatták is, meg beizgultak, de nem ugrottak neki.. Lehet, hogy csak félősek még? Csütörtök óta vannak nálam.
 
Nálam ADA kajára meglehetősen gyorsan rá szoktak rabolni. De nem szoktam minden nap etetni őket és nem is kapnak túl sokat.
Lehet túl eteted őket?
 
Heti 5-6x etetek úgy, hogy a földre max pár nyesedék hullik, amire a garnélák egyből rávetődnek... De lehet, hogy átállok 2 naponta etetésre..
35 literben van 5 Hengeli, 3 guppi srác meg kb 20 RC és 3 Amano. Szerintetek jöhet melléjük még pár darab Hengeli? Nagyon megtetszettek..:D
 
Etetés: már egy hete nálam vannak a halak, úgyhogy nyugodtan merem állítani JBL NOVO BEL 2 csipet jól összemorzsolva, minden nap, 16 halra. A maradék (nem sok van) az otoké ès a botiáké.
 
Sziasztok!

Valakinél ikráztak le társasban ezek a halak? Délelőtt volt egy kis egymáshoz dörgölődzés, meg az összes uszonyuk kiszínesedett, aranybarnás színűre. De nem láttam, hogy ikráztak volna.
 
Back
Oldal tetejére