• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Trident (projekt)

Molroth

Kertész bálvány
Helló mindenki!
Hamarosan egy új fog készülni, ami remélhetőleg jobban igazodik majd a mostani energiaszintemhez, lelkesedésemhez, és ráfordítható időmhöz. Vagyis egy low akva fog indulni hamarosan. Úgy vettem észre, hogy mióta lágyvizezek, azóta gyakorlatilag megszűntek az alga problémák: Teljesen mindegy mivel, hogyan, mennyit és mikor tápozok, mennyire hanyagolom el az akvát, stb... Úgyhogy nem várok arra, hogy invesztálni tudjak egy új 2Kg Co2 palackra, új, ledes pilácsra, stb... Sajnos nem tudom, hogy a technika mikor lesz fejlesztve, úgyhogy majd talán menet közben high-techesebb lesz a dolog, mint anno a Kaijunál is. Az volt eddig a legjobban elkapott próbálkozásom, és ez tisztán visszavezethető arra, hogy nagyon tudatos volt a növény/hardscape választás, úgyhogy most is valami hasonló lesz: dekorhomok, bazalt, és uszadékfa lesz microsorumokkal, bucéval, anubiassal és mohával, illetve könnyen tartható kiegészítő növényekkel (stau, illetve rotala bniztosnak tűnik). Halfronton változtatni szeretnék valami aktívabb, szépen úszó rajhalra. Talán hengerli lesz belőle, de még nem sikerült döntenem, tippek esetleg jöhetnek majd az új naplóba. Az anci is kikerül, mert már nagy és folyton széttúrja a homokot. Sajnos a garnéláimat sikerült lerendeznem egy algexites kúrával, amikor megjelent egy kisebb ecset alga, és bepánikoltam, mint kiderült utólag feleslegsesen... úgyhogy majd helyettük kell utánpótlás. Lehet, hogy rc helyett, vagy mellett beszerzek majd pár tigrist is, és persze amano is kelleni fog...

Szóval ami a lényeg, hogy kb egy hónapon belül indul az új akva, de jöhetnek hozzá tippek halakra!
Igazából jöhet bármi, ami elfér kényelmesen 64L-ben, nem feltétel, hogy rajhal legyen, a kommersz dolgok elől sem zárkózok el. :)
 
Szia.
Én is Hengeliket szeretnék az akváriumomba.
Voltak Amandáim, azok is szépek, eggyütt úsznak rajban.

Ezt a képet itt találtam a fórumon. Segítség a döntésben.
 

Attachments

  • hengeli-vs-espei.jpg
    hengeli-vs-espei.jpg
    450.7 KB · Megtekintések: 15
  • Distinzione.jpg
    Distinzione.jpg
    68.1 KB · Megtekintések: 16
Helló mindenki!
Hamarosan egy új fog készülni, ami remélhetőleg jobban igazodik majd a mostani energiaszintemhez, lelkesedésemhez, és ráfordítható időmhöz. Vagyis egy low akva fog indulni hamarosan. Úgy vettem észre, hogy mióta lágyvizezek, azóta gyakorlatilag megszűntek az alga problémák: Teljesen mindegy mivel, hogyan, mennyit és mikor tápozok, mennyire hanyagolom el az akvát, stb... Úgyhogy nem várok arra, hogy invesztálni tudjak egy új 2Kg Co2 palackra, új, ledes pilácsra, stb... Sajnos nem tudom, hogy a technika mikor lesz fejlesztve, úgyhogy majd talán menet közben high-techesebb lesz a dolog, mint anno a Kaijunál is. Az volt eddig a legjobban elkapott próbálkozásom, és ez tisztán visszavezethető arra, hogy nagyon tudatos volt a növény/hardscape választás, úgyhogy most is valami hasonló lesz: dekorhomok, bazalt, és uszadékfa lesz microsorumokkal, bucéval, anubiassal és mohával, illetve könnyen tartható kiegészítő növényekkel (stau, illetve rotala bniztosnak tűnik). Halfronton változtatni szeretnék valami aktívabb, szépen úszó rajhalra. Talán hengerli lesz belőle, de még nem sikerült döntenem, tippek esetleg jöhetnek majd az új naplóba. Az anci is kikerül, mert már nagy és folyton széttúrja a homokot. Sajnos a garnéláimat sikerült lerendeznem egy algexites kúrával, amikor megjelent egy kisebb ecset alga, és bepánikoltam, mint kiderült utólag feleslegsesen... úgyhogy majd helyettük kell utánpótlás. Lehet, hogy rc helyett, vagy mellett beszerzek majd pár tigrist is, és persze amano is kelleni fog...

Szóval ami a lényeg, hogy kb egy hónapon belül indul az új akva, de jöhetnek hozzá tippek halakra!
Igazából jöhet bármi, ami elfér kényelmesen 64L-ben, nem feltétel, hogy rajhal legyen, a kommersz dolgok elől sem zárkózok el. :)
Jó látni hogy új akváriumot építesz Laci,ha bármiben a rendelkezésedre állhatok csak szólj.
Az elképzelésről mármint ami a scape-et illeti nem írtál.Középső elrendezès lesz vagy háromszög vagy valami egészen más ?
Halakra rajhal ötletem az Amanda,jó kis tetra pro color táppal hízlalva igazi kis vörös ördögök lesznek majd.Volt razborám egyszer sem úsztak úgy együtt mint az Amandák.Aztán ott vannak még a Boraras ok is de azok közt a legtöbb beszarós mint nálam is [emoji16]
Szóval az elképzelésről majd jöhetnek a tetvek [emoji106][emoji6]


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Jó látni hogy új akváriumot építesz Laci,ha bármiben a rendelkezésedre állhatok csak szólj.
Az elképzelésről mármint ami a scape-et illeti nem írtál.Középső elrendezès lesz vagy háromszög vagy valami egészen más ?
Halakra rajhal ötletem az Amanda,jó kis tetra pro color táppal hízlalva igazi kis vörös ördögök lesznek majd.Volt razborám egyszer sem úsztak úgy együtt mint az Amandák.Aztán ott vannak még a Boraras ok is de azok közt a legtöbb beszarós mint nálam is [emoji16]
Szóval az elképzelésről majd jöhetnek a tetvek [emoji106][emoji6]


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Köszi Viktor!
Az építkezéshez a meglévő dolgaim fogom felhasználni, van kb 20kb bazaltom, egy szép Keszalvo-féle dekorfa :D, meg a meglévő redmoor. Anno PÜ-ben már beszéltünk erről, de nem most volt. :D Nagyjából ilyesmi vázlatom van, de nincsenek ekkora köveim, szóval majd meglátjuk, hogy fog kinézni. Egyelőre nem sok időm volt legózgatni, de valami ilyesmi az irányvonal:
52b6948a81897b401728b678b18fedf0.jpg
Kicsit nagyobb úszótér lesz a frontnál, szóval ezt is elég szellősnek tervezem, aztán majd belakják a növények - egy lassú scape-nek szánom. Lehet, hogy darabolok majd a redmoorból a bal hátsó részre, illetve jobb oldalra.
Növényből, amik vannak:
Rotala indica
Stau repens
microsorum trident+needle leaf
anubias petite
buce weavy leaf

mohából:
christmas
flame
fissi
húrmoha

Amit még esetleg beletennék:
Valami pici/közepes méretű, sötétebb, barnás crypto
Ludwigia palustris
Limnophila sessiliflora
 
Köszi Viktor!
Az építkezéshez a meglévő dolgaim fogom felhasználni, van kb 20kb bazaltom, egy szép Keszalvo-féle dekorfa :D, meg a meglévő redmoor. Anno PÜ-ben már beszéltünk erről, de nem most volt. :D Nagyjából ilyesmi vázlatom van, de nincsenek ekkora köveim, szóval majd meglátjuk, hogy fog kinézni. Egyelőre nem sok időm volt legózgatni, de valami ilyesmi az irányvonal:
View attachment 47600
Kicsit nagyobb úszótér lesz a frontnál, szóval ezt is elég szellősnek tervezem, aztán majd belakják a növények - egy lassú scape-nek szánom. Lehet, hogy darabolok majd a redmoorból a bal hátsó részre, illetve jobb oldalra.
Növényből, amik vannak:
Rotala indica
Stau repens
microsorum trident+needle leaf
anubias petite
buce weavy leaf

mohából:
christmas
flame
fissi
húrmoha

Amit még esetleg beletennék:
Valami pici/közepes méretű, sötétebb, barnás crypto
Ludwigia palustris
Limnophila sessiliflora
Akkor mohát adok ha kell,nem tudom a mostaniban hogy is állsz mohával.
Crypto t ajánlom fóleg a kis növésűeket nagyon feldobják a sok zöldet [emoji6]


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Legóznom azóta sem sikerült, úgyhogy holnap majd élesben megy a dolog. Kizárt, hogy holnap eljussak a GA-ba, úgyhogy tropica kapszula helyett JBL kugli kerül majd a fontosabb helyekre, illetve a plusz növénykék beszerzése is tolódik, de ráérek. :)
Holnap bontom az akvát, drukkoljatok, hogy gyors rescape legyen belőle. :D (Bár még vizet sem gyártottam hozzá...)
A héten mázlim is volt azért, kaptam ajándékba 6db szép kifejlett amanot, pont a legjobbkor! :D Holnaptól éles bevetésen lesznek, mert csak ők lesznek az akvában, mint karbantartó személyzet, ugyanis az ancinak sikerült új otthont találnom. :)
 
Túl is vagyok az egészen, tök gyorsan ment, bár nem került bele túl sok növény, és a hardscape összerakásával sem vacakoltam túl sokat.
Amit felhasználtam:
Akvárium: 60x30x36 opti white
Szűrés: Atman AT 3335 (600lph névleges, seachem martrix, matrix trop, perlon) üveg ki- és befolyókkal
Világítás: Odyssea Quad T5 2x24W 6500K fénycsővel
CO2: egyelőre nincs, de majd meglátjuk
Tápozás: TF Planter+TF Macro, Liqui carbo a gyári ajánlás szerint
Vízcsere: heti 50% RO+csapvíz 3/1 arányban

Dekor: uszadékfa by @keszalvo , bazalt kövek és fehérvárcsurgói kvarchomok

Növények:
Anubias nana petite
Microsorum trident
Bucephalandra velvet leaf 4
Rotala indica
Staurogyne repens
Karácsony, fissidens és flame moha

Élőlények: 6db Amano garnéla és egy veterán hólyagcsiga :)

Viszonylag gyorsan ment a szétszedés, egyedül az aljzat átmosásával molyoltam egy keveset.
Utána jött az alap összerakása nagyjából:
39163749075_7880a76e95_h.jpg
Erre rápróbáltam a dekort és jónak tűnt:
40029698012_98d7e11a85_h.jpg
Ment vissza az aljzat:
26189272738_bee4a5354a_h.jpg
Előkészítettem a fákat, karácsonymoha és némi fissi került rájuk, jó sűrűn kötözve:
39351707434_173da4095d_h.jpg
Összeállítva a hardscape:
28282990049_a1434deef0_h.jpg
Itt már bekerült némi növény:
39351711584_58d1c6a8e4_h.jpg

A kész állapotról sajnos nem készítettem képet, de majd lövök egyet, ha letisztul. Hátsó sarokba került a rotala, a kövek közé körbe a buce és az anubias, a bal első részre és jobb oldalra a kövek közé pedig stau került. A nagy követ jobb oldalról szerintem ki fogom venni majd.
Táptalaj nincsen, 5db jbl golyót applikáltam be a bal oldalra . :)
Egy szűrő takarítás kell még, de várok 1-2 hetet még, hogy ne legyen egyszerre túl nagy sokk az akvának.
Hát egyelőre ennyi, ide lőjetek! :D
 
Már most is szuperül néz ki - az utsó fotón ahol még nincs kész. A nagy követ én csak akkor venném ki, ha tudnám helyettesíteni valamivel. Valami kell oda, nekem is ez a véleményem, gondolom te is okkal raktad oda.
 
Már most is szuperül néz ki - az utsó fotón ahol még nincs kész. A nagy követ én csak akkor venném ki, ha tudnám helyettesíteni valamivel. Valami kell oda, nekem is ez a véleményem, gondolom te is okkal raktad oda.
Köszi! Meglátom, mi lesz, lehet, hogy aprólékkal fogom kitölteni azt a helyet.
Halból közben még egy versenyző lépett ringbe:
Ékfoltos razbórából ez a színváltozat:
102_Ekfoltos_razbora_05.jpg
 
Tegnap még rá akartam kérdezni, hogy egyáltalán kapható-e itthon ilyen razbóra... erre ma meg már nálad laknak. :O
A soroksári Glapagos Zoo-ban láttam meg és szerelem volt első látásra. :) Nagyon szépen együtt úsznak és hagyják, hogy a gyerekek vizslassák őket. :) A kajára is úgy jönnek, mint a rakéta, nagyon szép kis halacskák, párat még hagytam az üzletben. ;)
 
Szépen alakul.
Amúgy én hagynám a lapos követ, talán mini fissi vagy pelia mehetne rá, kis bokor lehetne belőle vagy ráköthetsz valami apró bucét, bár azzal meg kitakarnád a mögötte levő apróbbakat.:banghead:
 
Már most is szuperül néz ki - az utsó fotón ahol még nincs kész. A nagy követ én csak akkor venném ki, ha tudnám helyettesíteni valamivel. Valami kell oda, nekem is ez a véleményem, gondolom te is okkal raktad oda.

Szépen alakul.
Amúgy én hagynám a lapos követ, talán mini fissi vagy pelia mehetne rá, kis bokor lehetne belőle vagy ráköthetsz valami apró bucét, bár azzal meg kitakarnád a mögötte levő apróbbakat.

Szerintem az lesz ennek a megoldása, hogy a nagy követ kiveszem, és kicsiket előrébb hozom, a hátsó rész meg beszórom apróbb darabokkal. Talán egy kis mélységet ad majd az egésznek és nem vonzza majd annyira a szemet, mint az a nagy kő.

Nem is tudtam, hogy a rotala megmarad homokban is. Majd figyelem Nálad!
Persze, hogy megmarad, miért ne maradna meg? :D Gondolom az eredeti élőhelyén sem amazoniában él. :p Talán kicsit lassabban fejlődik, de ennyi, feltéve, ha megkapja a tápanyagokat és a fényt, ami neki kell. Kb egy éve már legalább így éldegél nálam ez a növény. :) De MC szőnyeget is tartottam ugyanígy kvarchomokban. ;)
 
Gondolom ez a színváltozat is akkorára nő, mint a "normál" ékfoltos razbóra. Az meg - persze csak nekem - már nagyon bálna egy 60p-s akvába. :)
 
Back
Oldal tetejére