1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Trident (projekt)

Kategória: 'Befejezett akváriumok bemutatása', témanyitó: Molroth, téma nyitása: Jan 22, 2018.

1. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Helló mindenki!
    Hamarosan egy új fog készülni, ami remélhetőleg jobban igazodik majd a mostani energiaszintemhez, lelkesedésemhez, és ráfordítható időmhöz. Vagyis egy low akva fog indulni hamarosan. Úgy vettem észre, hogy mióta lágyvizezek, azóta gyakorlatilag megszűntek az alga problémák: Teljesen mindegy mivel, hogyan, mennyit és mikor tápozok, mennyire hanyagolom el az akvát, stb... Úgyhogy nem várok arra, hogy invesztálni tudjak egy új 2Kg Co2 palackra, új, ledes pilácsra, stb... Sajnos nem tudom, hogy a technika mikor lesz fejlesztve, úgyhogy majd talán menet közben high-techesebb lesz a dolog, mint anno a Kaijunál is. Az volt eddig a legjobban elkapott próbálkozásom, és ez tisztán visszavezethető arra, hogy nagyon tudatos volt a növény/hardscape választás, úgyhogy most is valami hasonló lesz: dekorhomok, bazalt, és uszadékfa lesz microsorumokkal, bucéval, anubiassal és mohával, illetve könnyen tartható kiegészítő növényekkel (stau, illetve rotala bniztosnak tűnik). Halfronton változtatni szeretnék valami aktívabb, szépen úszó rajhalra. Talán hengerli lesz belőle, de még nem sikerült döntenem, tippek esetleg jöhetnek majd az új naplóba. Az anci is kikerül, mert már nagy és folyton széttúrja a homokot. Sajnos a garnéláimat sikerült lerendeznem egy algexites kúrával, amikor megjelent egy kisebb ecset alga, és bepánikoltam, mint kiderült utólag feleslegsesen... úgyhogy majd helyettük kell utánpótlás. Lehet, hogy rc helyett, vagy mellett beszerzek majd pár tigrist is, és persze amano is kelleni fog...

Szóval ami a lényeg, hogy kb egy hónapon belül indul az új akva, de jöhetnek hozzá tippek halakra!
    Igazából jöhet bármi, ami elfér kényelmesen 64L-ben, nem feltétel, hogy rajhal legyen, a kommersz dolgok elől sem zárkózok el. :)

Mardifunk, Dervis, Luigi13 és 8 mások kedvelik ezt.
  2. Szella
    Épp nem fórumozik ...

Szella VIP kertész

Tag:
    Júni 25, 2016
    Kedvelik:
    6,371
    Hely:
    Budapest, I.ker
    Map
    Szia.
    Én is Hengeliket szeretnék az akváriumomba.
    Voltak Amandáim, azok is szépek, eggyütt úsznak rajban.

Ezt a képet itt találtam a fórumon. Segítség a döntésben.

Mellékletek:

AmegA és Molroth kedvelik.
  3. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,305
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Jó látni hogy új akváriumot építesz Laci,ha bármiben a rendelkezésedre állhatok csak szólj.
    Az elképzelésről mármint ami a scape-et illeti nem írtál.Középső elrendezès lesz vagy háromszög vagy valami egészen más ?
    Halakra rajhal ötletem az Amanda,jó kis tetra pro color táppal hízlalva igazi kis vörös ördögök lesznek majd.Volt razborám egyszer sem úsztak úgy együtt mint az Amandák.Aztán ott vannak még a Boraras ok is de azok közt a legtöbb beszarós mint nálam is
    Szóval az elképzelésről majd jöhetnek a tetvek

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Mardifunk és Molroth kedvelik.
  4. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Köszi Viktor!
    Az építkezéshez a meglévő dolgaim fogom felhasználni, van kb 20kb bazaltom, egy szép Keszalvo-féle dekorfa :D, meg a meglévő redmoor. Anno PÜ-ben már beszéltünk erről, de nem most volt. :D Nagyjából ilyesmi vázlatom van, de nincsenek ekkora köveim, szóval majd meglátjuk, hogy fog kinézni. Egyelőre nem sok időm volt legózgatni, de valami ilyesmi az irányvonal:
    52b6948a81897b401728b678b18fedf0.
    Kicsit nagyobb úszótér lesz a frontnál, szóval ezt is elég szellősnek tervezem, aztán majd belakják a növények - egy lassú scape-nek szánom. Lehet, hogy darabolok majd a redmoorból a bal hátsó részre, illetve jobb oldalra.
    Növényből, amik vannak:
    Rotala indica
    Stau repens
    microsorum trident+needle leaf
    anubias petite
    buce weavy leaf

mohából:
    christmas
    flame
    fissi
    húrmoha

Amit még esetleg beletennék:
    Valami pici/közepes méretű, sötétebb, barnás crypto
    Ludwigia palustris
    Limnophila sessiliflora

star67, kmisi, Bandesz és 4 mások kedvelik ezt.
  5. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,305
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Akkor mohát adok ha kell,nem tudom a mostaniban hogy is állsz mohával.
    Crypto t ajánlom fóleg a kis növésűeket nagyon feldobják a sok zöldet

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Molroth kedveli.
  6. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Legóznom azóta sem sikerült, úgyhogy holnap majd élesben megy a dolog. Kizárt, hogy holnap eljussak a GA-ba, úgyhogy tropica kapszula helyett JBL kugli kerül majd a fontosabb helyekre, illetve a plusz növénykék beszerzése is tolódik, de ráérek. :)
    Holnap bontom az akvát, drukkoljatok, hogy gyors rescape legyen belőle. :D (Bár még vizet sem gyártottam hozzá...)
    A héten mázlim is volt azért, kaptam ajándékba 6db szép kifejlett amanot, pont a legjobbkor! :D Holnaptól éles bevetésen lesznek, mert csak ők lesznek az akvában, mint karbantartó személyzet, ugyanis az ancinak sikerült új otthont találnom. :)

Szépe Kálmán, Bandesz, Zuzmi és 5 mások kedvelik ezt.
  7. kmisi
    Épp nem fórumozik ...

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,410
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Végre elindul. Aztán dokumentáld az építést, lehetőleg ssok fotóval.

8. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Lassan kezdődik a session! :)
    6cf23eb87d454aa2905bb21016b13aa8.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

evavigh, kmisi, Bandesz és 2 mások kedvelik ezt.
  9. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Túl is vagyok az egészen, tök gyorsan ment, bár nem került bele túl sok növény, és a hardscape összerakásával sem vacakoltam túl sokat.
    Amit felhasználtam:
    Akvárium: 60x30x36 opti white
    Szűrés: Atman AT 3335 (600lph névleges, seachem martrix, matrix trop, perlon) üveg ki- és befolyókkal
    Világítás: Odyssea Quad T5 2x24W 6500K fénycsővel
    CO2: egyelőre nincs, de majd meglátjuk
    Tápozás: TF Planter+TF Macro, Liqui carbo a gyári ajánlás szerint
    Vízcsere: heti 50% RO+csapvíz 3/1 arányban

Dekor: uszadékfa by @keszalvo , bazalt kövek és fehérvárcsurgói kvarchomok

Növények:
    Anubias nana petite
    Microsorum trident
    Bucephalandra velvet leaf 4
    Rotala indica
    Staurogyne repens
    Karácsony, fissidens és flame moha

Élőlények: 6db Amano garnéla és egy veterán hólyagcsiga :)

Viszonylag gyorsan ment a szétszedés, egyedül az aljzat átmosásával molyoltam egy keveset.
    Utána jött az alap összerakása nagyjából:
    39163749075_7880a76e95_h.
    Erre rápróbáltam a dekort és jónak tűnt:
    40029698012_98d7e11a85_h.
    Ment vissza az aljzat:
    26189272738_bee4a5354a_h.
    Előkészítettem a fákat, karácsonymoha és némi fissi került rájuk, jó sűrűn kötözve:
    39351707434_173da4095d_h.
    Összeállítva a hardscape:
    28282990049_a1434deef0_h.
    Itt már bekerült némi növény:
    39351711584_58d1c6a8e4_h.

A kész állapotról sajnos nem készítettem képet, de majd lövök egyet, ha letisztul. Hátsó sarokba került a rotala, a kövek közé körbe a buce és az anubias, a bal első részre és jobb oldalra a kövek közé pedig stau került. A nagy követ jobb oldalról szerintem ki fogom venni majd.
    Táptalaj nincsen, 5db jbl golyót applikáltam be a bal oldalra . :)
    Egy szűrő takarítás kell még, de várok 1-2 hetet még, hogy ne legyen egyszerre túl nagy sokk az akvának.
    Hát egyelőre ennyi, ide lőjetek! :D

Gyukker, Mardifunk, evavigh és 9 mások kedvelik ezt.
  10. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    7,947
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Már most is szuperül néz ki - az utsó fotón ahol még nincs kész. A nagy követ én csak akkor venném ki, ha tudnám helyettesíteni valamivel. Valami kell oda, nekem is ez a véleményem, gondolom te is okkal raktad oda.

Molroth kedveli.
  11. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Köszi! Meglátom, mi lesz, lehet, hogy aprólékkal fogom kitölteni azt a helyet.
    Halból közben még egy versenyző lépett ringbe:
    Ékfoltos razbórából ez a színváltozat:
    102_Ekfoltos_razbora_05.

12. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Nagyjából letisztult:
    25204683787_428aa829d4_h.
    Végül egy csapat ékfoltos razbóra került be, mert nagyon megtetszett ez a színváltozatuk. :)
    39365906344_49196ac469_h.
    39365906284_bad3b403c8_h.
    40076845971_5eff221bff_h.
    39365906664_e3fcb6d1c0_h.
    39365906734_691e4eb1ac_h.

Gyukker, Mardifunk, Dervis és 10 mások kedvelik ezt.
  13. Greg Filth
    Épp nem fórumozik ...

Greg Filth VIP kertész

Tag:
    Nov 3, 2015
    Kedvelik:
    1,509
    Hely:
    Budapest, XIII. ker.
    Map
    Tegnap még rá akartam kérdezni, hogy egyáltalán kapható-e itthon ilyen razbóra... erre ma meg már nálad laknak. :O

Rebal és Molroth kedvelik.
  14. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    A soroksári Glapagos Zoo-ban láttam meg és szerelem volt első látásra. :) Nagyon szépen együtt úsznak és hagyják, hogy a gyerekek vizslassák őket. :) A kajára is úgy jönnek, mint a rakéta, nagyon szép kis halacskák, párat még hagytam az üzletben. ;)

Rebal és Greg Filth kedvelik.
  15. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    1,055
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Molroth kedveli.
  16. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,606
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Szépen alakul.
    Amúgy én hagynám a lapos követ, talán mini fissi vagy pelia mehetne rá, kis bokor lehetne belőle vagy ráköthetsz valami apró bucét, bár azzal meg kitakarnád a mögötte levő apróbbakat.:banghead:

Molroth kedveli.
  17. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Szerintem az lesz ennek a megoldása, hogy a nagy követ kiveszem, és kicsiket előrébb hozom, a hátsó rész meg beszórom apróbb darabokkal. Talán egy kis mélységet ad majd az egésznek és nem vonzza majd annyira a szemet, mint az a nagy kő.

Persze, hogy megmarad, miért ne maradna meg? :D Gondolom az eredeti élőhelyén sem amazoniában él. :p Talán kicsit lassabban fejlődik, de ennyi, feltéve, ha megkapja a tápanyagokat és a fényt, ami neki kell. Kb egy éve már legalább így éldegél nálam ez a növény. :) De MC szőnyeget is tartottam ugyanígy kvarchomokban. ;)

18. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    5,926
    Hely:
    Budapest XIV.
    Nem lesz túl nagy ez az ékfoltos razbóra ebben az akvaméretben?

19. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,065
    Hely:
    Gyál
    Pontosan mire gondolsz?

20. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    5,926
    Hely:
    Budapest XIV.
    Gondolom ez a színváltozat is akkorára nő, mint a "normál" ékfoltos razbóra. Az meg - persze csak nekem - már nagyon bálna egy 60p-s akvába. :)

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése