• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Trey 35 literes, garnélás nano cube-ja

2014. 02. 16.

Ma volt időm elültetni a pénteken megérkezett Alternanthera reineckii Mini-t. A jobb oldali fekvő kisebb kő kikerült az akváriumból.



Alatta szépen maradt hely, a Parvula nem nőtte be. A kimaradt helyre egy kis Amazonia került, majd abba bele at Alternanthera reineckii Mini.




Gondom kell neki egy kis idő, amíg magához tér és vörösebbé válik.Vannak rajta afféle léggyökérnek látszó valamik. Egyelőre nem vágtam le róla őket. Illetve voltak satnyább levelek, de egyelőre hagytam azokat is. A terv az, hogy ha a gyökere kicsit jobban fogja a talajt, akkor kitisztázom.

Folyt. köv.
 
Utoljára módosított:
2014. 02. 21.

Némi változás történt ma a kis víz alatti világban. Egyrészt a szűrésen módosítottam egy kicsit. Az Eheim Aquacorner 60 filterdobozában gyárilag Eheim Substrat Pro biológiai töltet van. Ezt pimpeltem fel kémiai szűrést megvalósító Seachem Purigen-nel.



Sok jót olvastam róla. Kíváncsi vagyok a hatására. Mindenki csak szuperlatívuszokban beszél a Seachem Purigen által varázsolt láthatatlan vízről. Én is akarok olyat :) A médiaboxban levő Substrat Pro-ból kivettem egy keveset, a Seachem Purigen-t harisnyába tettem, majd be a kivett Substrat Pro adag helyére.

A másik változtatás, hogy az akváriumba a 13 Sakura mellé bekerült algázni 4 Amano is. Ahogy betették lábaikat, azonnal rácuppantak az üvegen tanyázó GSA-kra.

Folyt. köv.
 
Lehet hogy marha nagy hülyeséget fogok kérdezni, de nem bírom ki. Szóval a CO2 csőre - a bubiszámláló alá -telepített visszafolyásgátlónak mi köze a lakás eláztatásához? Az nem csak azért kell hogy a bubiszámlálóban lévő 4 ml viz ne folyon ki? A difin nem jön vissza a víz. Nem kekeckedni akarok csak kivancsisagból kérdezem mert nem értem a dolgot.
 
Lehet hogy marha nagy hülyeséget fogok kérdezni, de nem bírom ki. Szóval a CO2 csőre - a bubiszámláló alá -telepített visszafolyásgátlónak mi köze a lakás eláztatásához? Az nem csak azért kell hogy a bubiszámlálóban lévő 4 ml viz ne folyon ki? A difin nem jön vissza a víz. Nem kekeckedni akarok csak kivancsisagból kérdezem mert nem értem a dolgot.

Ha nem lenne visszafolyásgátló (vagy nem megfelelő lenne), a diffúzoron keresztül visszaszivárogna a víz. Amikor messzebb volt a visszafolyásgátlóm a buborékszámlálótól, simán feltelt vízzel a buborékszámláló, sőt, a gyengébb minőségűn át is szivárgott. Én nem bízom a véletlenre. Kettőt is használok.
 
2014. 02. 22


Az első saját termésből való "szüret". A január 24-én elültetett 2 GA doboznyi Myrio majdnem szétdurrantotta a kis 35 literes nanot. Megnyírtam. Annyit esett le róla, hogy a kollégámnak simán tudok adni egy 3-4 dobozra valót és még így is rengeteg maradt.


Megnyestem egy kicsit a Parvula-t is és a A. Reineckii Mini-t is. Annyi leesett a Parvula-ból is, hogy alig győztem kiszedni. Most egy kicsit szellősebb és a fény is jobban eljut mindenhova.

A tegnap munkába állított Seachem Purigen-nek mintha már mutatkoznának az előnyei. Sokat nem tettem be a médiabox-ba, kb. egy teafilternyit. Nem akartam túladagolni (lehet egyáltalán?).

Az Amano-k annyira megörültek a fűnyírásnak, hogy egyből rávetették magukat és nekiálltak falatozni a rövid fűben.

Folyt. köv.
 
Utoljára módosított:
Ezen a képen szépen látszik, hogy ha nem megy a CO2, akkor bizony elkezd a diffúzoron keresztül a csőben visszaszivárogni a víz:

Ha viszont folyamatosan megy a CO2 (a nehezen állítható tropica kispalacoksról van szó) akkor nem folyik vissza semmi? Tehát lehet, hogy ha folyamatosan megy a CO2 akkor nem kell annyira visszafolyásgátló?
 


A pénteken érkezett Amano-k legelnek a frissen nyírt Parvula mezőn. Alaposabb szemlélődés után kiderült, hogy megszületett az első Sakura szaporulat. Kicsi garnélák úszkálnak és bujkálnak a fűszálak közt. A következő adag is úton van :)
 
Már régóta szeretném megtudni hogy mi ennek e zenének a neve ami a vidi alatt megy mert minden 2.vidi alatt ez van de én meg nem ismerem.Na mi ez? :D
 
Frissítés:

A Reineckii Mini maradványa kikerült az akváriumból, mert az Amano-k megzabálták. Vagy legalábbis erősen valószínű, hogy ez történt.

Nemrég karbantartás miatt lekerült az üvegtető az akváriumról és éjjelre is lefedetlen maradt. Az egyik Amano szépen meg is szökött. Szerencsére időben észrevettük és visszakerült az akváriumba. A megmaradása a stressz miatt azonban kérdéses volt.

A sztori szerencsére happy enddel végződött. Egy hét telt el és a szökevény egészségesnek látszik. \o/ :)

Az üvegtető azóta szigorúan része a setup-nak :D

13741354365_e057462416.jpg
 
Utoljára módosított:
A kezdeti 10-12 fős garnélacsapat mára már 50-60 példányt számlál. Alga nincs. Heti egy vízcsere. Egyharmadnyi (kb. 8-9 liter) víz ki, helyette fele Tesco-s ioncserélt, fele pihentetett csapvíz be. Van úgy, hogy csak csapvíz. Az Eheim AquaCorner 60 szűrőben 2/3 rész SubstratPro + 1/3 rész Purigen. Szűrőtisztítás 3 hetente. A nagynyomású CO2 1 bpm sebességgel megy 11-től 21 óráig. Az Eheim 7W LED világítás indul 15 órakor, lekapcsol 22 órakor. Tápozás: napi 0,5 ml Easy-Life ProFito.

2014. 04. 21.
 
Back
Oldal tetejére