• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tremazol használata

Tóth Norbert

Kertész szaki
Sziasztok!
Sajnos a garnéláim "elrasztásodtak". kis apró paraziták láthatók a fejükön! Utána keresgéltem és a tremazol-t ajánlották rá! Ezzel kapcsolatos tapasztalatokat várnék a témában! használata? adagolás?....
Köszi.

0-210.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
A tremazol gyári adagolása kb. 5mg/liter praziquantelre jön ki, fórumokon talált adatok alapján.

Hasonló források szerint ez az adagolás biztonságos RC-k esetében. Mások megfigyelték, hogy a nagyon fiatal RC-k és a CRS garnélák elpusztultak az ismeretlen mennyiségű praziquanteltől, míg a kifejlett RC-k bírták. Tehát egyéb garnéla esetében nincs információ a biztonságos adagolási szintről, de Neocaridina heteropoda mellett többen tesztelték az 5 mg/litert és nem volt gond.
 
A tremazol gyári adagolása kb. 5mg/liter praziquantelre jön ki, fórumokon talált adatok alapján.

Hasonló források szerint ez az adagolás biztonságos RC-k esetében. Mások megfigyelték, hogy a nagyon fiatal RC-k és a CRS garnélák elpusztultak az ismeretlen mennyiségű praziquanteltől, míg a kifejlett RC-k bírták. Tehát egyéb garnéla esetében nincs információ a biztonságos adagolási szintről, de Neocaridina heteropoda mellett többen tesztelték az 5 mg/litert és nem volt gond.

Köszi!
Nekem egy 30-as nanom van 10 db sakura 4 db tigrisgarnival. És észrevettem a minap, hogy fehér hajuk nőt a piros garniknak. Keresgélések után a tremazolra esett a választás. de sajna nem igazán tudom, hogyan is kell használni! (van használati utasítás, de helyekben hiányos!)
2ml tremazolt adagoltam lassan a vízhez. Szép szemcsés és hosszúkás molekulák jelentek meg azonnal az áramlásban. Aztán 8 óra elteltével 80-90% vízcserét alkalmaztam. Most elvileg várnom kell egy hetet, hogy lássam a hatást! ha nem hat akkor még egy próbát kell tennem!
A használati utasítás sajnos nem tesz említést a köztes időről: az egy hét várakozás alatt használhatok növénytápokat, carbot.....?
honnan tudom hat-e egy hét múlva? megint nézzem a kis hajakat? vagy esetleg van szembetűnőbb jele is?
 
Köszi!
Nekem egy 30-as nanom van 10 db sakura 4 db tigrisgarnival. És észrevettem a minap, hogy fehér hajuk nőt a piros garniknak. Keresgélések után a tremazolra esett a választás. de sajna nem igazán tudom, hogyan is kell használni! (van használati utasítás, de helyekben hiányos!)
2ml tremazolt adagoltam lassan a vízhez. Szép szemcsés és hosszúkás molekulák jelentek meg azonnal az áramlásban. Aztán 8 óra elteltével 80-90% vízcserét alkalmaztam. Most elvileg várnom kell egy hetet, hogy lássam a hatást! ha nem hat akkor még egy próbát kell tennem!
A használati utasítás sajnos nem tesz említést a köztes időről: az egy hét várakozás alatt használhatok növénytápokat, carbot.....?
honnan tudom hat-e egy hét múlva? megint nézzem a kis hajakat? vagy esetleg van szembetűnőbb jele is?

Szia!
Ha eltűnt a punk frizura, akkor hatott a tremazol, ennyi! Növénytápot szerintem nyugodtan használhatsz.
 
Szia!
Ha eltűnt a punk frizura, akkor hatott a tremazol, ennyi! Növénytápot szerintem nyugodtan használhatsz.

Szerencsére eltünt. Sőt rendesen vedlenek is! Viszont az útmutatón uv fényelvonást írnak. Első nap semmi fényt nem kapott az aki! Szinte egész nap sötétben volt! Ez lehet a növényeknek árthat!? Nem szeretnék így egy hetet kihúzni. Mennyire jó ezt betartani?
 
Szerencsére eltünt. Sőt rendesen vedlenek is! Viszont az útmutatón uv fényelvonást írnak. Első nap semmi fényt nem kapott az aki! Szinte egész nap sötétben volt! Ez lehet a növényeknek árthat!? Nem szeretnék így egy hetet kihúzni. Mennyire jó ezt betartani?

Ez a külső UV sterilizátorra vonatkozik! A világítás mehet rendesen, nem kell elsötétíteni.
 
Tremazol használata:




tremazol
by norbyka984, on Flickr

Sehol nem látom,hogy a természetes fény ne érhetné az akváriumot.Persze nem is éri normál esetben(közvetlenül), UV lámpával meg ugye nem világítunk(elképzelhetőnek tartom,hogy nem sterilizátorra gondoltak,hanem tényleg lámpára,csak azt nem tudom az mit keresne egy akvárium fölött??).A lényeg,hogy koncentrált,erős UV sugárzás nem érheti az akváriumot.Nem kell letakarni,nyugodtan mehet minden mint eddig.
 
Sziasztok!

Vegyes akváriumba (halak, csigák, Sakura és Amano garnélák) is mehet a Tremazol a fenti adagolás szerint?
én úgy olvastam hogy a csigákat kinyírja... úgyhogy azokat nem ártana kivenni azért. Vagy próbáld ki velük és legalább megtudom hogy igaz-e a dolog :)
Én csak garnéláknál használtam, ők jól viselik ;)
 
Én csak cseréltem a vizet ahogy az útmutatóban van. Elhullás nem volt.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Szia Zsolt!

Többféle adagolási javaslatot olvastam a neten, illetve eltérő "óraszámot".
Le tudnád írni az adagolási javaslatod illetve, hogy 4 vagy 6 órát vártál a 80 %-os víz cseréig?
 
én követtem a papíron lévő adagolást. 1ml 15liter vízhez és bő négy óra után a vízcsere... bár szerintem kicsit kevesebb vizet cseréltem mint írták de kb. 80%. Nálam nem kellett megismételni a dolgot.
Viszont a víz felszínen való eloszlatás nekem nem nagyon ment, így inkább a mérőedénybe raktam még vizet elkevertem a tremazollal és óvatosan beöntöttem az akváriumba hogy mindenfele jusson belőle. Aztán már a flow-ra bíztam hogy keverje :)

Most visszaolvastam itt a topic-ot és ezért hozzáteszem én is neocaridinákon és babaultikon használtam... kényesebb jószágokon még nem kellett bevetnem.
 
Morális problémával találkoztam, legalább 5, kb. fél centis junior garnéla formájában.
Ez az első akváriumom és kb. 1 hónapja költöztek hozzám a szülők.
A kezeléssel feltételezem kinyírom őket. Holnap érkezik a neten rendelt gyógyszer.
Érdemes menteni a felnőtteket vagy "várhatok" még néhány napot/hetet?
 
Morális problémával találkoztam, legalább 5, kb. fél centis junior garnéla formájában.
Ez az első akváriumom és kb. 1 hónapja költöztek hozzám a szülők.
A kezeléssel feltételezem kinyírom őket. Holnap érkezik a neten rendelt gyógyszer.
Érdemes menteni a felnőtteket vagy "várhatok" még néhány napot/hetet?
nem teljesen értem a kérdést, de szerintem simán nyomd a kezelést, nem lesz baja se a junioroknak se a felnőtteknek.
 
Szia Zsolt!

Köszönöm a válaszod!
Más fórumon olvastam, hogy a fiatal állatok nem mindenkinél viselték jól a Tremazolt; volt akinél pedig semmi bajt nem okozott.

Elvégzem a kezelést és megírom, hogy viselték a csigák és a junior garnélák.
 
Back
Oldal tetejére