• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Trees and water paludarium

Sziasztok.
A palu köszöni jól van,egy kicsit át kellett a növényeket pakolgatnom,került bele tillandsia,és egy újabb mini orchidea is.
Vízcsere három hét után ma volt [emoji849],ettôl függetlenül minden ok,sok garnéla és négy boraras u. a lakó.
c50dc2f9c737cf1d1759aa9cdc04d2a8.jpg0b7233e205c657c933176f43bb673d11.jpg8b7d8d70d811096025e0a515f8758711.jpgf2b9dece5fe463a9f32198500e10a58f.jpg
 
Hát, Viktor, ez valami igazi világszám! Minden egyes szeglete, négyzetcentije egy csoda.
Álomszép lett.:love:
Köszönöm !
Ha sikerül majd akkor készítek róla egy fotót az AGA ra be tudom nevezni,csak hogy ezzel is ott legyek,meg emléknek megmaradjon.
A következő ha ezt megunom biztosan köves lesz egy hegységrészlet megelevenítésével ki patakokkal csordogálva :)
 
Sziasztok.
A meleg egy kicsit megviselte a paludáriumot.
Bekerültek új növények is.A vízpumpát ki kellett szednem mert leállt,bekerült egy kis kosz.Ez azt eredményezte hogy a bal felét teljesen szét kellett szednem.Visszállítani sikerült de nem eredeti formájába.
Hoztam egy két közeli képet is.6829167a50976e6a246cebbf7f738ca6.jpg9b971d99daa6048b1297dd9c4ecd302c.jpgfe6515fc827b34fdc8f75b771a7a6a65.jpg
 
szia, az ultrahangos párásító betétjét kellett már cserélned fél év után?...oltárian be tud gombásodni...
 
Üdv !
Lassan átépül az otthoni palu.
Azért írtam hogy lassan mert "sajnos" nekem még dolgoznom kell így a projekt lassan halad.
Az elképzelés hogy sokkal szellősebb legyen az előtér értem ez alatt hogy külön megvilágítást kap majd az előtér ahol most már nem dekor homok lesz hanem aktív talaj ami segít majd egy kicsit a vízkémiában.
Ami még változik hogy más lesz a vízesés is vagy is most lesz majd igazi vízesés kialakítva,nem úgy mint most hogy szimpla esőztető van a hátfalra rögzítve és az csobog.
A berendezés fő elemei továbbra is a fa és kő egyvelege,de sokkal jobban szeretnék ráfeküdni majd a dioráma féle építésre.
Ha minden jól megy akkor még az ADA-ra be tudom majd fotózni.
Természetesen új napló nem lesz a képeket a változásról itt tudjátok majd nyomon követni.
Igyekszem majd képeket felrakni a szétszedésről és az építés fázisról is.
 
Üdv !
Lassan átépül az otthoni palu.
Azért írtam hogy lassan mert "sajnos" nekem még dolgoznom kell így a projekt lassan halad.
Az elképzelés hogy sokkal szellősebb legyen az előtér értem ez alatt hogy külön megvilágítást kap majd az előtér ahol most már nem dekor homok lesz hanem aktív talaj ami segít majd egy kicsit a vízkémiában.
Ami még változik hogy más lesz a vízesés is vagy is most lesz majd igazi vízesés kialakítva,nem úgy mint most hogy szimpla esőztető van a hátfalra rögzítve és az csobog.
A berendezés fő elemei továbbra is a fa és kő egyvelege,de sokkal jobban szeretnék ráfeküdni majd a dioráma féle építésre.
Ha minden jól megy akkor még az ADA-ra be tudom majd fotózni.
Természetesen új napló nem lesz a képeket a változásról itt tudjátok majd nyomon követni.
Igyekszem majd képeket felrakni a szétszedésről és az építés fázisról is.
Szia! Most lapoztam át a naplód. Azóta sikerült újraindítanod? Tápoztad a vizet? Mennyire szerették ezt a közeget a húsevő növények? (A kerti asztalon csücsül bokáig esővízben egy vénusz légycsapója, és keresem az ötleteket, milyen növények kerüljenek mellé.)
 
Szia! Most lapoztam át a naplód. Azóta sikerült újraindítanod? Tápoztad a vizet? Mennyire szerették ezt a közeget a húsevő növények? (A kerti asztalon csücsül bokáig esővízben egy vénusz légycsapója, és keresem az ötleteket, milyen növények kerüljenek mellé.)
Szia !
Igen azóta már megérte a restartot egy komolyabb vízesést produkáló átépítés volt.Ez így halkabb és kompaktabb az esőztetőnél.
Egy akasztós szűrő szíri a vizet ,tápozni hébe hóba amikor eszembe jut nyomok bele.A vízcsere is sajnos hébe hóba van egy hónapba egyszer. Ehhez képest minden burjánzik,ha nem felejetem el lefotózom és feltöltöm.A vénuszkák azok sajnos nem bírták a helyüket kb 1,5 hónapig voltak meg aztán a száruknál elolvadtak.Minden más vizi és nem vizi növény él és virül annak ellenére mint írtam nem nagyon van törődve vele.Jól mutat enni már elég a boldogsághoz. :)
 
Back
Oldal tetejére